Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Alarm

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Alarm

    Witam
    Ubezpieczam właśnie moją E65. Przyjechał do mnie znajomy ubezpieczyciel, i pyta czy jest w aucie alarm. Ja wielkie oczy zrobiłem i mówię: no chyba taka podstawowa rzecz to musi być. Ale ten mi za to, że na zachodzie często nie montuje się alarmu i że może nie być :| I tu pytanie, jak sprawdzić czy moje E65 FL ma alarm? Żadnych czujników nie widać, ale moze nie wiem gdzie szukac

    pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Jeśli masz alarm to najprostrzym sposobem na jego wykrycie jest zadziałanie jak złodziej
    np zamknij auto standardowo otwórz tylna klape przyciskiem z pilota i po prawej stronie w bagażniku masz kieszeń otwórz ją i masz tam taki mały przycisk który należy przesunąć na OFF jak długo nie jeżdzimy autem,standardowo ma być na ON - przekręć go - jak masz alarm auto zzacznie wyć,jak nie znaczy że nie masz alarmu

    WAŻNE!!!!
    może też być ustawiony alarm ale wyłączony dzwięk i np mrygać będą tylko kierunkowskazy

    pokombinuj tak organoleptycznie,albo po VIN sprawdz - powinna byc chyba informacja o tym czy auto jest w niego wyposażone
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Masz pod lusterkiem diode LED ?

    Mruga po zamknieciu ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Jeśli czerwona dioda przy lusterku wstecznym miga po zamknięciu samochodu z pilota to znaczy że alarm jest. Jeśli dioda nie miga- alarmu nie ma. Zależy też, tak jest u Ciebie ustawione działanie alarmu. Pierwsza opcja to 30 sekundowy alarm akustyczny w połączeniu z włączeniem świateł awaryjnych lub druga to włączenie samych świateł awaryjnych na czas 5 minut. Alarm możesz sam aktywować w jeszcze jeden prosty sposób. Siedząc w samochodzie zamknij go z pilota i po chwili zacznij machać ręką w okolicach szyberdachu, gdyż przy lampkach do czytania znajdują się czujniki ruchu w kabinie. Czujniki te znajdują się również z tyłu, przy lusterku w dachu dla pasażerów siedzących z tyłu. Gdy alarm się uaktywni, najlepiej go wyłączyć poprzez otworzenie samochodu z pilota lub umieszczenie kluczyka w stacyjce.

    Można również zamknąć samochód tak, aby nie uaktywniać alarmu. Wystarczy podczas zamykania samochodu z pilota dwukrotnie raz za razem nacisnąć guzik LOCK (ten z logiem BMW).
    Ostatnio edytowane przez Bartek760i ; 25-07-2011 o 20:13

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Wielkie dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. Na pewno przyda mi się to. Dzisiaj już nie mam kiedy, ale jutro posprawdzam co i jak

    Pod lusterkiem na pewno nic mi nie miga, więc raczej alarmu nie ma. Ale sprawdze jeszcze tymi innymi sposobami

    swoja droga nie mogę zrozumieć jak w aucie za tyle kasy mogą być nawigacje, dvd, masaże foteli, doświetlanie zakrętów i inne rzeczy a alarmu może nie byc :|
    Czy faktycznie na zachodzie nie montują tak alarmów?
    To jakiś paradoks, w byle golfie III jest alarm a w samochodzie najwyższej klasy nie ma.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 25-07-2011 o 20:58

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    No w BMW było tak zawsze. Niektóre rzeczy które wydają się być standardem wymagały dopłaty. Też jestem zdziwiony że posiadasz u siebie takie opcje jak Night Vision, masaże a alarmu nie ma. No ale sprawdź to jeszcze raz tymi sposobami, które są opisane w poprzednich postach ;)

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Pomimo tego ze moze nie masz alarmu to masz na pewno imobilizer.

    Moze tez byc ze posiadasz alarm ale jest zdeaktywowany, mozna to ustawic w sterowniku NCSem.

    Mozna takze na stale wylaczyc czujniki wewnatrz auta lub jednorazowo naciskajac po zamkniuciu samochodu jeszcze raz przycisk na pilocie i przytrzymanie go ok. 3 sekund.

    Dioda wtedy przez chwile bedzie swiecic bez mrugania i pozniej zgasnie - funkcja przydaje sie gdy w aucie zostawiamy psa lub kota lub zamykamy auto z otwartymi szybami.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    [QUOTE=ADASIO;250641]
    WAŻNE!!!!
    może też być ustawiony alarm ale wyłączony dzwięk i np mrygać będą tylko kierunkowskazy

    Adaś - a jak mogę wyłączyć ten dźwięk? Żeby przy otwieraniu i zamykaniu mrugały tylko kierunkowskazy.

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Arman da się to ustawić NCS lub Inpą - a jak to już z magikami typu Greg38 :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Ahaaa czyli inaczej mówiąc trzeba by się podpiąć hehe :)

    P.S zapominam Ci za każdym razem zrobić to zdjęcie tej motorolki, jak nie zapomnę to zrobię i od razu wystawie w temacie w którym to omawialiśmy, to wszyscy zobaczą akurat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •