Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: łapie temperature pompa wody termostat??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    wrocław/warszawa

    łapie temperature pompa wody termostat??

    witam no i stalo sie pierwsza awaria mojej buni :( wiec zaczniemy od poczatku to jest 2.8 wracalem do domciu dalem jej troche po garach i w pewnym momencie na swiatlach patrze cos mi paruje spod machy zjechalem wyskoczylo mi takie kolanko jest u gory chlodnicy i fontanna odczekalem az chwilke ostygnie zalozylem zajzalem do chlodnicy weszlo na oko 2-3 litry plynu od tej pory lapie temperature;/ wiec panowie pytanie od czego zaczac szukajac przyczny?? pompa wody termostat czujnik temperatury wisko ?? z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sam odpowiedziales sobie na pytanie :D

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    sam odpowiedziales sobie na pytanie :D
    Wyczerpująca odpowiedź.

    Możliwe że przygrzałeś silnik i teraz termo skacze.
    ale mogł paść termostat i osukuje, albo pompa obiegu i nie masz ochładzania cieczą.

    SAm sobie odpowiedziałeś - więc sprawdzaj po kolei co wypisałeś ;D
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    wrocław/warszawa
    no nic w niedziele bede poszukiwal przyczyn bo zeby inni mogli odpoczywac ktos musi pracowac :P

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    są 2 rzeczy termostat lub pompa wody resztę bym zostawił w spokoju :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    są 2 rzeczy termostat lub pompa wody resztę bym zostawił w spokoju :)
    raczej i wisko tez trzeba sprawdzic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    wrocław/warszawa
    no wiec dzis mam wolne popracowalem troszke nad autkiem zaczelem od odpowietrzenia chlodnicy odpowietrzylem i wszysko jest ok jak narazie pojezdzilem troche i nic sie niedzieje jest ok wiec jak na ta chwile wniosek jak mi wywalilo plyn dolalem plynu w momencie jak termostat byl zamkniety a plynu bylo malo byla tzw banka powietrza wiec mam nadzieje ze to bylo przycyzna poki co dzieki za rady i czekam czy nic wiecej sie niewydazy :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Witam, jestem młodym człowiekiem dlatego nie musicie liczyć się z moim zdaniem. Też miałem ten problem stało mi się to gdy przegrzełem samochód przy prędkości 180 km/h. Gotowało wodę, baaaa wyrzucało ją jak z gejzera do dziś mam bliznę na szyi po oparzeniu. Mechanicy mówili o uszczelce, o pompię, termostat również się tam pojawił. Nie wspomne juz o kosztach naprawy. W ten sam dzień miałem wyjeżdzać na sunrise oraz na wakacje więc oblewały mnie poty. Mechanik mówił, że nie dojade do domu, a co dopiero nad morze no i tylko w tym miał racje, bo bym nie dojechał. Po przejechaniu 500 m w zbiorniczku wyrównawczym nie było wody woda zagotowana. Zauwałyłem jednak, że zbiorniczka się leje. A więc zostawiłem lalę na parkingu wykręciłem zbiorniczek i wybrałem się do pana, który spawa zderzaki i plastik. Nie żeby było mi szkoda na zbiorniczek, który na allegro kosztuje 80 zł, ale objeździłem wszystki sklepy i szroty w promieniu 50 km i nic, a dziś wyjazd. Pan zespawał, zamontowałem i do tej pory chodzi jak marzenie. Kto by pomyślał głupi zbiorniczek. Dziura była u góry więc woda nie wypływała, ale dostawało się powietrze, wodę gotowało i na dodatek trzeba było ją odpowietrzać co chwila. Głupi kawałek plastiku a ile może zdziałać złego. Więc najpierw warto to sprawdzić.

  9. #9
    Wygląda, że układ po rozszczelnieniu nie został należycie odpowietrzony, stąd heca z temperaturą. Jeśli po odpowietrzeniu jest spokój, to tylko się cieszyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •