Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zapala sie abs, asc, wykzyknik i reczny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    12
    BMW
    E66 735iL 2003
    Skąd
    Grudziadz

    Post Zapala sie abs, asc, wykzyknik i reczny

    Jak w tytule. Jak tylko odpale auto, przejade 20 do 50 metrow zapala mi sie abs i automatycznie wszystkie kontrolki zwiazane z hamulcami. Na kompie wywala milion błędow związanych z abs, po wykasowaniu najczesciej jako pierwszy wchodzi czujnik przod lewe kolo. Chce go wymienic, ale naczytalem sie o wadliwych, uszkadzajacych sie sterownikach abs. Czy zawsze jak pada domniemanie ten sterownik nie ma komunikacji z nim? Bo u mnie jest i wydaje mi sie że wymiana czujnika jest zbyt prosta. Pisze dlatego gdyz nie chce aby kilka razy wracacdo tego tematu z mechanikiem bo cięzko o terminy tylko chceprzygotowac wszystki opcje przy jednej wizycie aby skutecznie to naprawic.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    76
    BMW
    e65
    Skąd
    Gorzów
    Sam zamień czujniki po prostu. Lewy z prawym. Jeśli dalej będzie pokazywać lewy. To najprawdopodobniej sterownik.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    12
    BMW
    E66 735iL 2003
    Skąd
    Grudziadz
    Dzisiaj skasowalem wszystkie bledy i na swieżo zaraz wskakuja nastepujace patrz foto. Pali sie wszystko co zwiazane z hamulcami. Pali sie tez reczny asc doslownie wszystkie mawet od plynu ham. Co ciekawe na live data pokazuje predkosci obrotowe wszystkich kol lecz najnizsza wartosc to 3 km/h nawet jak auto stoi.

    Nie chce mi zdjec ladowac.
    Bledy pokazuje
    Czujnik poslizgu bocznego
    Kierunek obrotu wszystkich kol
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 27-03-2019 o 14:33 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    76
    BMW
    e65
    Skąd
    Gorzów
    Sterownik abs może. Jak masz możliwość to spróbuj podmienić. Ja już to przerabialem..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    12
    BMW
    E66 735iL 2003
    Skąd
    Grudziadz
    Rozmawiałem z gościem co regeneruje te sterowniki. Powiedział że robi to 8 lat i jeszcze nigdy nie miał uwalonego sterownika co by takie błędy pokazywał. Poza tym w większości nie ma komunikacji a u mnie jest. Zasugerował mi aby zajrzeć do czujnika przyspieszenia i kierunku jazdy co jest pod fotelem pasażera pod dywanem? Ktoś może to skomentować? Co sądzicie o tych błędach?

    Czy jak podmienie sterownik z innej 7 to nie trzeba go kodować? Nie wszystkie mają np te same systemy (poza abs i asc)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    76
    BMW
    e65
    Skąd
    Gorzów
    Z tą samą końcówką numeru musi być. Nie trzeba kodowac. Sam się zakoduje. Sprawdź odplywy jeśli masz szyberdach. Pod fotelem pasazera jest czujnik przyspieszenia. Może tam woda być. Sprawdź z tylu pod kanapa czy wody nie ma.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    12
    BMW
    E66 735iL 2003
    Skąd
    Grudziadz
    A co konkretnie z tyłu pod kanapą jest związane z abs. Na co zwrocic uwage? Z tyłu mam kanape jeżdżoną, czy piprostu nic nie urwe jak ja pociągne? Moze inaczej się demontuje

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    76
    BMW
    e65
    Skąd
    Gorzów
    Z lewej strony bodajże jest kostka to tam ostrożnie trzeba. Sprawdź kostki tam. Tam idzie do ręcznego. Ale głównie sprawdź pod fotelem pod wykładzina. Masz szyber?
    U mnie pod fotelem kierowcy wiadro wody było. Właśnie przez zapchany odplyw szyberdachu.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    12
    BMW
    E66 735iL 2003
    Skąd
    Grudziadz
    Nie mam szybardachu. Teraz właśnie jechałem 20 km tak sobie i błąd zaden nie wyskoczyl dopiero pod koniec, dziwne cos jakby gdzies nie stykalo. Czyli zwalac kanape tył (podpowiedzcie mi prosze jak, jest elektryczna regulowana) i szukac z lewej, podem szukac pod fotelem pasazera.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    76
    BMW
    e65
    Skąd
    Gorzów
    Sprawdź pod fotelem pasazera. Tam jest czujnik przyspieszenia bocznego. Może coś zasniedzialo.

Podobne wątki

  1. [hamulce] Nie działą hamulec reczny elektryczny
    Przez Martello w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2017, 15:38
  2. [elektryka] Nie zapala
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 19:42
  3. Abs się zapala
    Przez krzysio1039 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 12:15
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 06:30
  5. [mechanika] reczny
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •