Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [silnik] E38 m62b44tu - problem z dolotem i mieszanką

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar chris01
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk

    Post [silnik] E38 m62b44tu - problem z dolotem i mieszanką

    Witam

    mam następujący problem z moim autem, opisując sytuację od samego początku to wyglądało to tak że na trasie zapalił mi się check. Auto jechało normalnie nie wiem czy straciło mocy jeżdzę raczej spokojnie. Po podłączeniu do kompa wyskoczyły 2 błędy. 26,27.

    26 LR-Adaptation multiplikativ Bereich1
    27 LR-Adaption multipl. Bereich1 (Bank2)

    Zdjąłem rurę od dolotu i zobaczyłem, że cały dolot jest w oleju była go cała masa. Rozebrałem i wyczyściłem, okazało się również, że zawór odmy jest uszkodzony wieć został wymieniony podobnie uszczelki pod dolotem oraz uszczelki pomiędzy odmą a kolektorem i 2 szt pomiędzy kolektorem a przepustnicą. Zmontowałem błędy wykasowałem i wio. Po 60 km znów zapalił się check. Skasowałem i przejechałem następne 60 km. Dodam iż auto wg mojej oceny nie straciło na mocy, jeździ normalnie, spalanie około 10-11 litrów na trasie miasto 15-16. Może po zapaleniu check bardzo delikatnie nierówno pracuje ale to kwestia umowna.

    Po ponownym podłączeniu do kompa pokazały się 4 błędy: 26, 27, 28, 29

    26 LR-Adaptation multiplikativ Bereich1
    27 LR-Adaption multipl. Bereich1 (Bank2)
    28 LR-Adaption additiv pro Zeit
    29 LR-Adaption additiv pro Zeit Bank2

    zdjąłem rurę od dolotu i znów zobaczyłem małą ilość oleju. Na początku wydawało mi się iż może to być problem z "lewym powietrzem" ale po chwili zastanowienia się wydaje mi się że że problem leży gdzie indziej.

    Czy któryś z forumowiczów mógłby pomóc w diagnozie.










    Tak mi się jeszcze przypomniał. Przy okazji w/w napraw zrobiłem mały serwis wymiana filtrów i oleju. Zalewając olej nalało mi się więcej. Powiedzmy delikatnie ponad górną kreskę bagnetu. Czy to może być skutkiem zebranego oleju w dolocie. Olej juz ściągnąłem do poziomu właściwego.


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 26-03-2019 o 19:01

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Korek wstydu jest?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar chris01
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    Korek wstydu jest?
    Nie ma. Dziś zrobiłem 100km póki co problem się nie pojawił. Przegoniłem ją porządnie. Wcześniej uwidaczniał się już po 60km także to może być przelany olej. Nawet mi to pasuje. Dodany olej(węglowodory) do powietrza zmieniają proporcję mieszanki. Wcześniej olej znalazłem w dolocie ale winny był zawór odmy wiec puszczał ale teraz hmm...skąd?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Jesteś w stanie załączyć screeny z inpy? Adaptacje plus praca cylindrów oraz wskazania przepływomierza.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar chris01
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk
    Jestem w stanie. Problem powrócił po przejechaniu tym razem około 150km znów wyskoczył chech i te same błędy. Na szczęście akurat miałem ze sobą laptop odrazu podłączyłem i nagrałem filmik z inpy. Niestety zapomniałem o cylindrach są tylko adaptacje link zamiesszczę jak film się załaduje na YT. Błędy skasowałm i pojechałem dalej. Auto pracuje normalnie nie szarpie przyśpiesza pali normalnie przy spokojniej jeżdzie 10-11 przy bardziej dynamicznej jeździe około 15.

    Tu wrzucam filmik z inpy nagrany zaraz po pojawienu się błędów.

    https://www.youtube.com/watch?v=SQ6ynByQQM8

    Poniżej skriny z cylindrów przy wcześniejszych odczytach. Postaram się zaraz nagrać filmik na pracującym aucie wrzucę wszystko o co prosisz.





    Zrzuty z inpy:

    https://www.youtube.com/watch?v=xJ_m-UUxFLo

    https://www.youtube.com/watch?v=Mb2zaZqVMh8

    https://www.youtube.com/watch?v=xThGKnh5w0M

    Akumulator po wyłączeniu pokazywał 12.11V


    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 26-03-2019 o 19:02

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pablo_el
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    143
    BMW
    e38 744 1997 e36 M50b20nv 1997
    Skąd
    Bialystok

    Post

    Cytat Zamieszczone przez chris01 Zobacz posta
    Nie ma. Dziś zrobiłem 100km póki co problem się nie pojawił. Przegoniłem ją porządnie. Wcześniej uwidaczniał się już po 60km także to może być przelany olej. Nawet mi to pasuje. Dodany olej(węglowodory) do powietrza zmieniają proporcję mieszanki. Wcześniej olej znalazłem w dolocie ale winny był zawór odmy wiec puszczał ale teraz hmm...skąd?
    Układ odmy składa się kilku elementów. Jest jeszcze separator oleju pod pokrywą rozrządu od strony kierowcy. Jeśli dalej jest olej w dolocie to jest do wymiany.

    Dolot masz szczelny bo adaptacje na wolnych obrotach masz w normie, smoothness igła. Dopiero podczas jazdy coś sypnie ale potem zaraz wróci do zakresu pracy. Może coś się przytkało od tego oleju czy tam co. BMW trzeba jeździć i butować inaczej będą się cyrki działy ;) Możliwe jest też że katalizatory są zniszczone (jeszcze robią na wolnych) przez ten olej co był w dolocie - u mnie tak było. Jeden kompletnie zatkany. Filtr paliwa przytkany też może takie objawy dawać.

    No i najważniejsze - te silniki bardzo nie lubią stać. Po postoju ponad 2 miesiące moja zapala jak traktor i dopiero po krótkiej trasie i butowaniu się uspokaja i zaczyna pracować jak należy. Jak odpale minimum raz w tygodniu pracuje odrazu normalnie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar chris01
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    9
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk

    Post

    Dzięki za odpowiedź. Auto stało od jesieni. Zacznę od wymiany filtra paliwa koszt niewielki, a zawsze to lepiej dla układu paliwowego. W weekend sprawdzę czy olej znowu się w dolocie nie pojawił, ale tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się, że to był skutek przelania przy wymianie. Po ściągnięciu okazało się, że zalałem 0,6 litra ponad górną kreskę bagnetu. Myślałem o tym separatorze wcześniej, ale jakby był uszkodzony to chyba oleju byłoby bardzo dużo w dolocie. Póki co kasuję te błędy a różnicy w jeździe nie widzę żadnej.

Podobne wątki

  1. M62B44TU Problem z elektryką
    Przez Dzik740i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 01:01
  2. [silnik] M62B44TU Zatarty silnik - prośba o radę
    Przez Jeremi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 05:12
  3. Silnik M62B35TU do M62B44TU BMW E38 1999ROK
    Przez ttaakenn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 11:48
  4. Problem z odpaleniem - silnik 3,5
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 11:25
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •