Witam, wczoraj wracając z Warszawy skrzynia przeszła w tryb awaryjny. Nie podświetlał się żaden bieg, tak jakby cały czas na "3". Nie reagował na próbe przełączenia na S lub M. Do przodu tylko "3", wsteczny normalnie.
Brak check-engine na wyświetlaczu. Samochód cieżej ruszał, ale i tak całkiem spoko, przy wyższych prędkościach miał wyższe obroty (normalne jak dla mnie przy zblokowanej trójce). Jak odpuszczałem gaz to "wysprzęglał" normalnie, czyli obroty spadały do okmoło 1000. Kick-down nie działał. Zgaszenie i odpalenie od nowa nie pomagało. Jak wróciłem do domu i zaparkowałem, to z ciekawości spróbowałem znowu odpalić i skrzynia działała normalnie (wróciło podświetlanie biegów i normalnie ruszał - żwawo a nie słabo jak na trójce wcześniej. Byłem dzisiaj na komputerze - skrzynia działała cały czas normalnie od samego rana - żadnych trybów awaryjnych. Oto wynik:
Sterownik: EGS
Kod usterki: EDS 1
Ilość wysąpień: 5.
Po skasowaniu nie pojawił się znowu.
Mechanik mówi, że jakiś zawór się przycina, i żeby skontaktować się z serwisem automatów.

Co polecacie? Co powinieniem dalej zrobić? Czy uważacie, że mogę normalnie pojechać na wioskę i z powrotem (na weekend), to jest w sumie 190 km. czy ktoś wie co dokładnie oznacza ten błąd i jak to naprawić? Poleca ktoś jakiś serwis automatów w okolicy Mińska Mazowieckiego, czy może walić do serwisu BMW w Warszawie?

Pozdrawiam.