Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem ze wskazaniem oleju

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Massa
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    5
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Piła

    Post Problem ze wskazaniem oleju

    Witam. Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem i nikt mi dotychczas sensownie nie umiał odpowiedzieć wiec postanowilem zwrócić się do Was. Auto 728 w manualu, problem polega na braku mozliwości rzeczywistego odczytu poziomu oleju z bagnetu. Po zakupie auta została wymieniona odma, olej na 10w40 shella, uszczelnienie pokrywy zaworów oraz obudowy filtra. Stan na bagnecie utrzymywałem mniej wiecej w połowie i nie było zdanego problemu z odczytem.
    Po roku nadszedl czas na wymianie, 10w40 znikał dość szybko wiec po konsultacjach płukanka LM i 10w60 Valvo + uszczelniacz wału + uszczelka miski olejowej (bo pojawiły się spore zapocenia). Auto zaczeło pracować ciszej, lepiej odpala na zimnym. Po odebraniu auta z warsztatu na drugi dzień miałem stan jak na rys1. Za duzo zostało zalane więc odessałem dobry litr, i tak zostało.
    Problem pojawia się gdy chce sprawdzić olej, wyjmuje bagnet po ok 12h postoju auta to mam stan rys2. Po przetarciu szmatką bagnetu i zanurzeniu pojawia się stan rys3. I następnie po wyjeciu bagnetu ponownym przetarciu stan jest jeszcze mniejszy. Natomiast jak odczekam godzine to stan się podniesie; jednak by powrócił do stanu na rys2 musi upłynąć kilka(naście) godzin. Nawet po dolewce stan uzupełniony pojawia sie po wspomianych kliku dobrych godzinach. Jednak jest to nieprecyzyjne, gdyż to co zostało dolane widać na drugi dzień tylko po wyjeciu bagnetu, gdy go przetre szmatką wskazanie jest juz zaniżone.
    Macie jakiś pomysł? Moze mieć tu wpływ odma gdyż jej przewód do pokrywy zaworów ma troche nagaru majonezowego? Jednak w pracy auta nie zobserowawłem jakichś niepokojących objawów (obroty jałowe 720 - 780/min) A może przy składaniu uszczelki miski coś nie tak zostało poskładane? Proszę o poradę bo tak na prawdę nie znam faktycznego stanu oleju.

    rys1
    rys2
    rys3

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No wiesz.
    Olej jak jest gorący zwiększa swoją objętość. ja na gorącym silniku mam pełny stan, a na zimnym powyżej połowy. Być może ślad na bagnecie masz po pełnym stanie (olej się na nim utrzymał) a sam olej ostygł i stan zmalał. Jak przetrzesz bagnet to już widzisz stan zimnego oleju.
    Druga sprawa jak sprawdzasz 3 raz stan jest wyższy. Może wyjmując bagnet puszcza ci zaworek podstawy filtra oleju, a ten zlewa się do miski i masz wyższy stan.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Massa
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    5
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Piła
    Bartos, to jest bardziej skomplikowane. U mnie jest taka sytuacja jak by rurka od bagnetu po wyjęciu go powolutku zapełniała się ponownie olejem. Po wyjeciu po nocy stan max, następnie przetarcie i zanurzenie stan minimum, i ponownie zanurzam i stan troszkę ponizej minimum, natomiast po np godzinie jest już w połowie. Tak jak pisałem wyżej nie wiem jaki jest stan faktyczny - sugeruje się wskazaniem po 12h postoju. Jak po np 2tyg, po nocy mam stan troche wiecej niż połowe, to dolewam ok 200ml, ale po dolaniu sprawdzam już po raz drugi i stan utrzymuje się ponad minium, dopiero na drugi dzien za pierwszym sprawdzeniem jest juz max. Drugie zdanie w tym poscie - ale to mozliwe? I z jakiego powodu? Nie wiem...

Podobne wątki

  1. Problem z wymianą oleju w 5HP30
    Przez berlov w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 23:38
  2. [skrzynia] PROBLEM Z DOLANIEM OLEJU DO SKRZYNI E38 5hp
    Przez rempp w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 20:10
  3. zmiana oleju a jakis problem
    Przez rafal24bn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 20:17
  4. [pozostale] Problem ze wspomaganiem po wymianie oleju.
    Przez Cossi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 22:16
  5. Problem z inspekcją oleju - nie święcą kostki
    Przez malet7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •