Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E65 735i swap silnika na 4.4 z asb info i pomoc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    35
    BMW
    e65 3.6 02'
    Skąd
    WR

    E65 735i swap silnika na 4.4 z asb info i pomoc

    Witam. Mój silnik 3.6 zakończył żywot, skrzynia wymaga refeneracji. Padla decyzja szukania dawcy i mam do kupienia anglika 4.4. Chce przeszczepic silnik ze skrzynią. Co musze przełożyć? Oprocz tych podzespołów:

    -silnik ze skrzynia
    -sterowniki obydwu tych podzespolow?
    -co jeszcze?

    Powinno wszystko odpalic używając kluczyka od dawcy? Czy sprawa nie jest taka łatwa? Sa rożnice pomiedzy n62b36 a n62b44, co z instalacja silnika?

    Temat dość pilny


    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli robisz przekładkę na podobny rocznik to wiązkę i sterownik silnika(wraz z CAS i kluczykiem) możesz zostawić swój.
    Kwestia zmiany programu w sterowniku silnika na soft z 4.4, zamiast 3.6

    Te roczniki na szczęście nie mają immo w skrzyni. Zmieniasz cały komplet, a następnie warto zaktualizować skrzynię i zmienić nr VIN na właściwy dla samochodu.
    Bardzo ważna kwestia to wraz ze skrzynią koniecznie musisz zmienić tylny dyferencjał, bo ma inne przełożenie.

    Dobrze byłoby zmienić klucz kodowy na taki z 4.4 i następnie przekodować DSC, licznik itp.


    Silnik z anglika niekoniecznie musi pasować. Po pierwsze to rozrusznik jest z drugiej strony(trzeba dziurę wyciąć)
    Mieliśmy też przypadek gdzie szpilki kolektorów wydechowych w głowicach było po przeciwnych stronach niż wersji europejskiej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    35
    BMW
    e65 3.6 02'
    Skąd
    WR
    Chyba za duzo zabiegu z takim anglikiem, w moim rejonie nie znam mechanika któremu moglbym ze spokojna glowa to zlecic...

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    162
    BMW
    E66 735LI /E46 325i SMG/ E60 M5
    Skąd
    Łódź/Wrexham UK
    Mam znajomego który ma silnik Europa 3.6 n62 z2003 . Pisz pw podam numer 5k chce za cały z osprzętem.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek18 Zobacz posta
    Chyba za duzo zabiegu z takim anglikiem, w moim rejonie nie znam mechanika któremu moglbym ze spokojna glowa to zlecic...
    Największy problem to kwestie mechaniczne o których wspomniałem.
    Zmieniasz silnik, zostawiasz swoją wiązkę, sterownik silnika, CAS
    Zmieniasz wraz z silnikiem skrzynię i dyfer.

    Na takim setupie auto da się zapalić, więc jesteś w stanie dojechać do kogoś, kto ogarnie temat od strony elektroniki(zmiana programu w DME i zmiana VIN, i aktualizacja skrzyni biegów)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    35
    BMW
    e65 3.6 02'
    Skąd
    WR
    chodzi o wycięcie dziury na rozrusznik jak w tym poście? https://7er.pl/showthread.php/27232-...a-m62b44/page6 to akurat m60 czy coś trzeba jeszcze przy skrzyni dłubać? Ten zabieg to może jeszcze bez tragedii.

    Zakup części a tym bardziej samego silnika odpada bo u mnie i skrzynia wymaga regeneracji. Wole kupić całe auto na przeszczep i mieć dawce. Dodatkowo silnik i skrzynie mogę wtedy dokładnie sprawdzić.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Jak chcesz mogę dać Ci namiary na firmę, której możesz spokojnie powierzyć taką operację.

Podobne wątki

  1. BMW E38 swap silnika z E39 3.0d?
    Przez slawek-ch w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 11:02
  2. [silnik] swap silnika M60B30 na M62B35
    Przez realny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-01-2014, 19:40
  3. Swap silnika z X5
    Przez Piter30 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 21:05
  4. [silnik] SWAP silnika i problem
    Przez donkojote w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 21:35
  5. SWAP silnika to przeżytek. Czas na coś nowego!
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •