Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Doposazenie w xwnony i spryskiwacze lamp

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Xenon = spryskiwacz wyjątków nie ma.

    Widziałem e32 z oryginalnym fabrycznym ksenonem z VINu, lecz bez spryskiwaczy. Było to 740 i przód wyglądał na oryginalny. Spryskiwaczy nie sprawdziłem w VINie... Więc ciężko się ustosunkować.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Xenon = spryskiwacz wyjątków nie ma.
    Jak to się ma do rynku USA w takim razie? Miałem VW CC z 2014 roku, ściągniętego z USA, był z fabrycznym bi xenonem, a spryskiwaczy nie posiadał.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Jak to się ma do rynku USA w takim razie? Miałem VW CC z 2014 roku, ściągniętego z USA, był z fabrycznym bi xenonem, a spryskiwaczy nie posiadał.
    Gdzieś w necie wyczytałem, że jeśli lampa generuje mniej niż 2000 lm to samochód nie musi być wyposażony w spryskiwacze i czujniki poziomowania.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    Gdzieś w necie wyczytałem, że jeśli lampa generuje mniej niż 2000 lm to samochód nie musi być wyposażony w spryskiwacze i czujniki poziomowania.
    Dokładnie. Taki "ksenon" mają też chociażby Kia Ceed itp.
    Palniki swego czasu były dostępne tyko w ASO.
    Bodaj D6R i D6S.

    D4S i D4R to palniki o podobnej sile światła co stare D2x, ale zasilane niższym napięciem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nawet starszych samochodów z fabrycznym ksenonem nie widziałem bez systemu oczyszczania reflektorów

    Różnice z tego co pamiętam to:
    - dodatkowa pompka spryskiwaczy w zbiorniczku
    - dodatkowy zbiornik "intensywnego mycia"
    - węże do obu pompek
    - przekaźnik pod schowkiem(niebieski, bodaj SRA 2) do wyżej wspomnianych pompek
    - prawa manetka z przyciskiem "S"

    -moduł LWR do sterowania poziomowaniem
    - inny moduł świateł(silniczki w lampach przejmuje LWR)
    - czujniki przy wahaczach

    Na koniec kodowanie modułu lcm, lwr i gm




    Da sie zrobić taniej i prościej, mianowicie
    - montujemy instalację spryskiwaczy lamp
    - dokładamy przekaźnik żeby móc sterować pompką na lampy
    - kodujemy ręcznie moduł lcm i gm żeby uaktywnić właściwe funkcje dla ksenonu, bez wyłączania ręcznego poziomowania


    Tą drugą metodą zrobiłem 3 samochody. Nie było problemów na przeglądach czy na drodze
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Skąd
    Chybie
    Ok czyli teoretycznie nawet w droższej wersji nie potrzebuje jakiś wiązek? Do spryskiwaczy wystarczy zbiorniczka pompki przewody i dysze z listwami, manetka i przekaznik w schowek? W e38 są rozszerzone wiązki żeby dało się to tak łatwo zamontować? Z xenonem to wiadomo lampy zarniki i te czujniki z wahaczami?

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez citysir Zobacz posta
    Ok czyli teoretycznie nawet w droższej wersji nie potrzebuje jakiś wiązek? Do spryskiwaczy wystarczy zbiorniczka pompki przewody i dysze z listwami, manetka i przekaznik w schowek? W e38 są rozszerzone wiązki żeby dało się to tak łatwo zamontować? Z xenonem to wiadomo lampy zarniki i te czujniki z wahaczami?
    A te czujniki Hary Potter obsłuży jak masz wolne 2.5- 3 koła to możesz ruszać z tematem


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Skąd
    Chybie
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    A te czujniki Hary Potter obsłuży jak masz wolne 2.5- 3 koła to możesz ruszać z tematem
    Nie no wiadomo żart zawsze mile widziany :) ale troszkę konkretniejszej odpowiedzi oczekiwałem w stylu nie ma żadnej wiązki wprowadzonej musisz wszystko sztukowac itp bo skoro wypowiadasz się to znasz temat?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez citysir Zobacz posta
    Nie no wiadomo żart zawsze mile widziany :) ale troszkę konkretniejszej odpowiedzi oczekiwałem w stylu nie ma żadnej wiązki wprowadzonej musisz wszystko sztukowac itp bo skoro wypowiadasz się to znasz temat?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    Znam i dopinguje bo ja temat w 740 odpuściłem ze względu na koszty i małe prawdopodobieństwo że wszystko będzie ok
    Pierwsze masz poliftowe reflektory okazyjnie kupisz za 1000 standardowo w dobrym stanie 1200-1400 instalacji kompletnej szczeże nigdy na allegro nie spotkałem ale jak trafisz za 500-600 to okazja moduł xenonu 150zł listwy zdeżaka ok100 1do 150 zł z ładnym chromem czarne więcej czujniki tanie ok 100 manetka koło 100zł wiązki ori bez szans czyli żeźba przez kogoś ogarniętego wątpię czy poniżej 500zł ktoś się nad tym pochyli


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez citysir Zobacz posta
    Ok czyli teoretycznie nawet w droższej wersji nie potrzebuje jakiś wiązek? Do spryskiwaczy wystarczy zbiorniczka pompki przewody i dysze z listwami, manetka i przekaznik w schowek? W e38 są rozszerzone wiązki żeby dało się to tak łatwo zamontować? Z xenonem to wiadomo lampy zarniki i te czujniki z wahaczami?
    Pisałem na szybko siedząc w poczekalni do lekarza :P

    Wiązkę do pompki trzeba dołożyć, ale moduł GM i wspomniany niebieski przekaźnik mamy pod schowkiem, a zbiornik za prawym przednim kołem w nadkolu. W grodzi jest przelotka kablowa, którą spokojnie można wykorzystać(tą drogą jest też prowadzony przewód do pompki spryskiwacza na przednią szybę)

    A te czujniki Hary Potter obsłuży jak masz wolne 2.5- 3 koła
    Jak już pisałem, da się założyć to bez montażu czujników poziomowania. Podstawa to użytkownik w tym momencie musi sam myśleć za sprzęt i mieć świadomość, że lampy należy obniżyć, żeby nie oślepiać.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [elektryka] Nie działające spryskiwacze lamp
    Przez Sh0vv w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2017, 07:16
  2. [karoseria] spryskiwacze lamp i halogenów
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 13:07
  3. spryskiwacze lamp
    Przez tom_0808 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 11:18
  4. [e38] spryskiwacze lamp i szyby - jak się dobrać
    Przez adamowizna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 09:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •