Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: prośba o interpretację zapisu INPA

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Ewidentnie uboga mieszanka. Zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu.Sprawdź uszczelki kolektora ssącego i tez dokładnie sprawdź czy połączenia dyszy gazowych są szczelne. Odpal popsikaj sobie samostartem czy brake cleaner'em po podejrzanych miejscach i obserwuj. W starej 7 miałem podobny problem po uszczelnieniu dolotu i dokładnej inspekcji instalacji LPG V8 wróciło do normalnej pracy.
    Weź też pod uwagę że adaptacje głównie zależą od wskazań sond lambda więc je tez można pod lupę wziąć. Jaki widzisz bank 1 kuleje mocniej pod tym kątem a kolektor ssący dostarcza powietrza równomiernie w oba banki. Więc ubogość ta może tez wynikać z niedolanego paliwa ale to mało prawdopodobne (wtryskiwacze w starych V8 są raczej bezawaryjne). W silniku M62 można się posiłkować wskazaniem smoothness/roughness co zawęża krąg poszukiwań. Możesz pozamieniać cewki z banku 1 na bank 2 i zobaczyć czy adaptacje zamienią się miejscami. Jest to jedyna droga eliminacji poszczególnych elementów osprzętu. To samo możesz zrobić później ze świecami (chociaż jeśli wymianiasz komplet 8 sztuk to mało podejrzany temat, bardziej cewki)

    W M60 często cewki są "zanurzone" w oleju co powoduje przebicia i ogólnie kiepską iskrę. często stare zmęczone już fajki które mogą wyglądać na sprawne przebijają na obudowę.

    Tyle ile mogłem pomóc to pomogłem może ktoś z kolegów coś doda do dopełnienia. Pozdrawiam i życzę zerowych korekt adaptacji :)

    Jeśli masz czas na zabawę pomierz kompresję na każdym cylindrze wtedy masz więcej podejrzeń wyeliminowanych a wiesz że im mniej niewiadomych tym łatwiej znaleźć źródło problemu
    3m się :)
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-03-2019 o 08:03

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Tyfus500
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    83
    BMW
    E38 740i M60B40
    Skąd
    Stargard / Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    Możesz pozamieniać cewki z banku 1 na bank 2 i zobaczyć czy adaptacje zamienią się miejscami.
    To jest dobry pomysł ogólnie na poszukiwanie źródła nierównej pracy, wypadania zapłonów itp. ale czy w przypadku zbyt ubogiej mieszanki szukać winnych wśród cewek ? :)
    Chyba raczej będzie kwestia nieszczelnośći na dolocie cylindrów 1 -4 (lewego powietrza.) Co prawda niedawno wymieniałem wszystkie uszczelki dolotu (oringi, okulary itd) ale być może właśnie te okulary powinienem dać na silikon :(

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    W teorii nie powinieneś ponieważ słaba iskra = niedopalone paliwo = bogata mieszanka. Chodzi mi tutaj raczej o tę dysproporcję banku 1 i 2.
    Sprawdź szczelność wtryskiwaczy gazowych bo przez nie może dostawać się lewe powietrze. Przy wyłączonym LPG powinny być zamknięte nie przepuszczając powietrza.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar Tyfus500
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    83
    BMW
    E38 740i M60B40
    Skąd
    Stargard / Zachodniopomorskie
    No racja z tym lpg ale jak to sprawdzić? psikac samostartem na wtryski lpg i obserwowac obroty czy sie poprawia?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    psikaj w miejsca które uważasz za podejrzane i będziesz widział czy zmienia się praca silnika. słyszałem tez o metodzie dymem który wprowadzasz do kolektora przez dolot i obserwujesz którędy ucieka. Nigdy nie robiłem więc nie wiem skąd i jaki dym ale może ktoś kto to robił coś podpowie..

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Tyfus500
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    83
    BMW
    E38 740i M60B40
    Skąd
    Stargard / Zachodniopomorskie
    Z tym dymem to wiem widzialem na youtube sprawa do ogarnięcia Ok zanim sie wezme za powtorne rozbieranie calego dolotu porobie te sprawdzenia dymowo-sprayowe :) dzieki za sugestie

    Ok chłopaki już wiem co było.
    Miałem nieszczelność na wężu co idzie z serwo do kolektora tam nad odmą. Co prawda nierówna praca i tzw wypadanie zapłonów pozostało ale na inpie nie pokazuje już mi zbyt ubogiej mieszanki czyli lewe powietrze wyeliminowane. Bank 1; wzorowe odczyty czyli lambdaintegrator w okolicach zera a to poniżej czyli adoptionaditive lekko w plusie. Za to bank 2; lambdaintegrator na minusie około -12-15 a tym samym adaptacja również na minusie około -16. Wszystko oczywiście po kasowaniu adaptacji a potem jeździe kilka km i praca na biegu jałowym. Teraz wiem że coś będzie na banku 2 ale już nie nieszczelność tylko świece, fajki lub cewki/ka. Mogę wrzucić filmik z odczytów jakby ktoś chciał zobaczyć różnicę między tym co było a co jest teraz ale może wrzucę jak już całkiem naprawię usterkę w banku 2
    Ostatnio edytowane przez Tyfus500 ; 27-03-2019 o 14:57

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Tyfus500
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    83
    BMW
    E38 740i M60B40
    Skąd
    Stargard / Zachodniopomorskie

    Post

    To wszystko nie takie proste. zamienilem swiece cewki i fajki z banku 1 na 2 i dalej tak samo czyli bank 1 odczyt w okolicach 0 a bank 2 na minusie ok -15 (lambda integrator). za bogata mieszanka. Z tego wszystkiego zmierzylem ciśnienie sprężania i na kazdym garze 12.5 bar Już nie wiem nic

    Teraz mam takie odczyty z Inpy, niby lepiej ale adaptacje na jednym banku dużo w plusie a na drugim dużo w minusie
    Ktoś coś z tego rozumie?
    https://youtu.be/e2mCgrbKtKg

    Lambda integratory 1 i 2 niby oscylują w okolicach zera a adaptacje kosmos, o co tu chodzi?????
    Ostatnio edytowane przez Tyfus500 ; 03-04-2019 o 18:35

Podobne wątki

  1. Bledy inpa prośba o rozkodowanie m60 b30
    Przez Mateusz730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 14:15
  2. Prośba o ocene sond lambda wykresy INPA
    Przez Seba665 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 17:16
  3. [elektronika] prośba o rozszyfrofanie błędów inpa e38 730i
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 00:41
  4. [diagnoza] Prośba o interpretację błędów inpa m52b28tu
    Przez Szyszon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 16:43
  5. Błędy odczytane w INPA-prośba o pomoc w tłumaczeniu
    Przez piter2082 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •