Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 40 z 43

W±tek: F01 sp³onê³o na parkingu, ¶l±sk.

  1. #31
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Panowie widzia³em gdzie¶ zdjêcie lub filmik z pokazan± prac± i nagrzewaniem siê ca³ej ch³odniczki egr n57 i nie mogê tego namierzyæ, kojarzy kto¶?
    Je¿eli tak proszê o wrzucenie tutaj bêdê wdziêczny, co¶ u mnie czuæ w³a¶nie topionym plastikiem lub izolacj± z pod maski, p³ynu nie ubywa ale chcia³bym wiedzieæ w które miejsce laæ wod± w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszê wróciæ. Smród pojawia siê jak siê zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilê im d³u¿ej stojê tym jakby mniejszy, dziwne ¿e pod mask± mniej go czuæ ni¿ w ¶rodku. Fakt jest taki ¿e pad³ mi te¿ wentylator klimy dzieñ przed wyjazdem na wakacje, niestety okaza³o siê ¿e to sterownik silnika i nie da³o rady naprawiæ przed wyjazdem. Ca³± drogê nad morze jechali¶my bez w³±czonej klimy a test zegarów nie pokaza³ wiêcej ni¿ 97stC i to tylko raz przez chwilê, z regu³y 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chcia³bym zg³êbiæ jak najwiêcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane je¿eli mogê co¶ sprawdziæ bez wiêkszego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to mo¿e skutek padniêtego wentylatora ale zapach raczej pojawia³ siê ju¿ wcze¶niej przed tym jak jeszcze wentylator dzia³a³, wcze¶niej my¶la³em ¿e to deska nagrzewa siê od s³oñca i tak ¶mierdzi ale teraz ju¿ sam nie wiem. Jak uda mi siê wróciæ to pierwsze co robiê to czyszczê ca³± ch³odniczkê i jeszcze raz kolektor ss±cy, zawór z klapk± na ch³odnicy egr dzia³a ale nie mam pewno¶ci co z t± rurk± (baypasem) podobno lubi siê zatkaæ a ten filmik to jako¶ obrazowa³, dziêki za podpowiedzi.
    NA tym filmiku jest pokazane mniej wiêcej jak dochodzi do po¿aru. https://www.youtube.com/watch?v=kcW5xMkJPS4 Wydaje mi siê, ¿e jak czujesz zapach spalenizny w aucie to po otworzeniu maski równie¿ powinno daæ siê wyczuæ jaki¶ smród lub tak jak na filmie powinno byæ to widoczne. JA bym zajrza³ pod maskê ale po przejechaniu d³u¿szego odcinka ¿eby wszystko by³o mocno rozgrzane. BYæ mo¿e po d³u¿szym postoju tego nie czujesz bo trochê siê wych³adza ;0

  2. #32
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Ooo fajnie rozja¶ni³ mi sytuacjê ten filmik, czujê jakby topiony plastik lub izolacjê. Dzi¶ odpali³em auto i w zasadzie po kilku chwilach ju¿ czu³em ten zapach ale bardzo s³abo w okolicach lewego naro¿nika ch³odnicy wody tam gdzie dolot przep³ywomierz itp, dodam ¿e temperatura silnika nie dosz³a jeszcze nawet do 50stC. Mo¿e to co¶ powi±zane z uszkodzeniem wentylatora, jak maska jest otwarta to w aucie nie ¶mierdzi wiêc na 99,9% to pod mask±. Jecha³em od siebie nad morze prawie 700km i jak siê zatrzymywa³em to od razu podnosi³em maskê i sprawdza³em, trochê ¶mierdzia³o i za chwilê coraz mniej, je¿eli zatrzymywa³em siê na ¶wiat³ach zapach od razu pojawia³ siê w aucie przez kratki wentylacyjne ale stoj±c tak przez chwilê zapach siê zmniejsza³, dziwne to.

  3. #33
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Ooo fajnie rozja¶ni³ mi sytuacjê ten filmik, czujê jakby topiony plastik lub izolacjê. Dzi¶ odpali³em auto i w zasadzie po kilku chwilach ju¿ czu³em ten zapach ale bardzo s³abo w okolicach lewego naro¿nika ch³odnicy wody tam gdzie dolot przep³ywomierz itp, dodam ¿e temperatura silnika nie dosz³a jeszcze nawet do 50stC. Mo¿e to co¶ powi±zane z uszkodzeniem wentylatora, jak maska jest otwarta to w aucie nie ¶mierdzi wiêc na 99,9% to pod mask±. Jecha³em od siebie nad morze prawie 700km i jak siê zatrzymywa³em to od razu podnosi³em maskê i sprawdza³em, trochê ¶mierdzia³o i za chwilê coraz mniej, je¿eli zatrzymywa³em siê na ¶wiat³ach zapach od razu pojawia³ siê w aucie przez kratki wentylacyjne ale stoj±c tak przez chwilê zapach siê zmniejsza³, dziwne to.
    Nie masz blisko aso ? Oni to chyba teraz za friko sprawdzic ze wzgledu na akcje serwisowe !? Jak pykn±le¶ 700 to pewnie jeste¶ w Miêdzyzdrojach - w Szczecinie jest aso.

  4. #34
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Jeste¶my w Rowach tutaj s³abo z ASO ale wiem ¿e dla mnie nie ma akcji wymiany egr. Po za tym jak zobacz± niesprawny wentylator to ¿adna akcja mi nie pomo¿e. Jestem umówiony na naprawê sterownika silnika bo z niego nie wychodz± impulsy do za³±czenia wentylatora u siebie po powrocie, ale muszê bezpiecznie wróciæ, no i czy to rozwi±¿e temat nie wiadomo.

  5. #35
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    BEUTHEN/Bytom
    Masakra jaka¶ , wspólczujê sytuacji .

    p.s. po co sprzeda³e¶ e38

  6. #36
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Tak to bywa, na szczê¶cie filmik od s³owika mnie uspokoi³ bo nic takiego siê nie dzieje, jest raczej normalnie po za tym smrodem. W przysz³ym tygodniu planujemy ma³± wycieczkê to postaram siê namierzyæ co tak ¶mierdzi i sk±d.

  7. #37
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Panowie jeszcze jedno pytanko, ze trzy tygodnie temu w drodze do Kielc pojawi³ mi siê raz check engine z komunikatem ¿e mogê jechaæ dalej ale pe³na moc mo¿e byæ ograniczona i ¿eby sprawdziæ problem w najbli¿szym aso. Sprawdzaj±c b³±d kompem w opisie by³o ¿eby sprawdziæ dolot pod k±tem szczelno¶ci lub przep³ywkê. B³±d na razie wiêcej siê nie pojawi³ ale mo¿e jest gdzie¶ na tyle ma³a nieszczelno¶æ ¿e nie powoduje b³êdu z jaki¶ smród siê wydobywa, je¿eli tak to czy z dolotu mo¿e ¶mierdzieæ "topionym plastikiem" ewentualnie czy s± jakie¶ typowe miejsca które siê rozszczelniaj±?
    Co o tym my¶licie?

  8. #38
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Wk..e takie urlopy jak my¶lisz o aucie. Ja wyje¿dz±j±c na Chorwacje mia³em zonka, jeszcze w Katowicach nagle straci³ moc po ostrym hamowaniu bo jaki¶ debil zajecha³ mi drogê. Zgasi³em i odpali³em i juz nic siê nie stalo ale ponad tysi±c km mys³isz czy sie powtórzy . A ja lubie rozkminiac jak wiecie, wiêc no, wiadomo ! :)

    A co do pytania, hmm chyba do czasu a¿ nie rozbierzesz przynajmniej os³ony i moze kilku plastików to siê nie dowiesz. Skoro na bank ¶mierdzi z komory silnika to w koñcu napotkasz co¶ nadpalonego. Hmm.

  9. #39
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    No chyba nie ma wyj¶cia :)

  10. #40
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Wk..e takie urlopy jak my¶lisz o aucie. Ja wyje¿dz±j±c na Chorwacje mia³em zonka, jeszcze w Katowicach nagle straci³ moc po ostrym hamowaniu bo jaki¶ debil zajecha³ mi drogê. Zgasi³em i odpali³em i juz nic siê nie stalo ale ponad tysi±c km mys³isz czy sie powtórzy . A ja lubie rozkminiac jak wiecie, wiêc no, wiadomo ! :)

    A co do pytania, hmm chyba do czasu a¿ nie rozbierzesz przynajmniej os³ony i moze kilku plastików to siê nie dowiesz. Skoro na bank ¶mierdzi z komory silnika to w koñcu napotkasz co¶ nadpalonego. Hmm.
    Do kumpla do ASO trafi³a jaki¶ czas temu F01 i te¿ po ostrym hamowaniu zgas³a i ju¿ nie odpali³a. Tydzieñ nie mogli jej uruchomiæ. Widaæ trza hamowaæ delikatnie :D

Podobne w±tki

  1. [E38] 728 ¶l±sk
    Przez citysir w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 08:48
  2. [E38] E38 ¦l±sk
    Przez TomD w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 10:17
  3. [elektryka] Problemy e38 . Dobry Mechanik -¦l±sk - dolny ¶l±sk!!
    Przez inflames88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:27
  4. ¦l±sk ale.....
    Przez motomaxmar w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •