Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
Panowie widzia³em gdzie¶ zdjêcie lub filmik z pokazan± prac± i nagrzewaniem siê ca³ej ch³odniczki egr n57 i nie mogê tego namierzyæ, kojarzy kto¶?
Je¿eli tak proszê o wrzucenie tutaj bêdê wdziêczny, co¶ u mnie czuæ w³a¶nie topionym plastikiem lub izolacj± z pod maski, p³ynu nie ubywa ale chcia³bym wiedzieæ w które miejsce laæ wod± w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszê wróciæ. Smród pojawia siê jak siê zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilê im d³u¿ej stojê tym jakby mniejszy, dziwne ¿e pod mask± mniej go czuæ ni¿ w ¶rodku. Fakt jest taki ¿e pad³ mi te¿ wentylator klimy dzieñ przed wyjazdem na wakacje, niestety okaza³o siê ¿e to sterownik silnika i nie da³o rady naprawiæ przed wyjazdem. Ca³± drogê nad morze jechali¶my bez w³±czonej klimy a test zegarów nie pokaza³ wiêcej ni¿ 97stC i to tylko raz przez chwilê, z regu³y 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chcia³bym zg³êbiæ jak najwiêcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane je¿eli mogê co¶ sprawdziæ bez wiêkszego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to mo¿e skutek padniêtego wentylatora ale zapach raczej pojawia³ siê ju¿ wcze¶niej przed tym jak jeszcze wentylator dzia³a³, wcze¶niej my¶la³em ¿e to deska nagrzewa siê od s³oñca i tak ¶mierdzi ale teraz ju¿ sam nie wiem. Jak uda mi siê wróciæ to pierwsze co robiê to czyszczê ca³± ch³odniczkê i jeszcze raz kolektor ss±cy, zawór z klapk± na ch³odnicy egr dzia³a ale nie mam pewno¶ci co z t± rurk± (baypasem) podobno lubi siê zatkaæ a ten filmik to jako¶ obrazowa³, dziêki za podpowiedzi.
NA tym filmiku jest pokazane mniej wiêcej jak dochodzi do po¿aru. https://www.youtube.com/watch?v=kcW5xMkJPS4 Wydaje mi siê, ¿e jak czujesz zapach spalenizny w aucie to po otworzeniu maski równie¿ powinno daæ siê wyczuæ jaki¶ smród lub tak jak na filmie powinno byæ to widoczne. JA bym zajrza³ pod maskê ale po przejechaniu d³u¿szego odcinka ¿eby wszystko by³o mocno rozgrzane. BYæ mo¿e po d³u¿szym postoju tego nie czujesz bo trochê siê wych³adza ;0