Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 43

W±tek: F01 sp³onê³o na parkingu, ¶l±sk.

  1. #21
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Mo¿e kto¶ powiedzieæ co takiego czyni ta ch³odniczka ¿e auto staje w p³omieniach? Co siê dzieje i czy mo¿na temu zapobiec?

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Przecieka -> p³yn wycieka i siê nagrzewa -> nastêpuje samozap³on -> du¿o plastiku w oko³o -> auto staje w p³omieniach. Zapobiega siê poprzez wymianê na tak±, która nie przecieka. Objawy lekkie: ubywa p³ynu. Objawy krytyczne: gdy auto jest rozgrzane spod maski daje topionym plastikiem.

  3. #23
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Bzdury to Ty wypisujesz. BMW da³o dupy z ch³odniczk± EGR i oni bardzo dobrze o tym wiedz±, problem w tym, ¿e nie maj± czê¶ci, bo producent nie wyrabia z produkcj±
    Mówisz?

    A ja my¶lê ¿e BMW postêpuje fair bo auta z mo¿liwo¶ci± wyst±pienia tej awarii s± spisane a ich w³a¶ciciele s± wo³ani do aso na naprawê!
    Jedyn± prawda która tu wyartyku³owa³e¶ to to ¿e na ow± czê¶æ nale¿y czekaæ i to d³ugo,

    - bo czy spalone bmw spali³o siê przez egr nie wiemy :)
    - czy ka¿de bmw serii F ma tym problem tez nie wiemy :)
    - czy awaria ta wystêpuje akurat po 10 latach tez nie wiemy a mo¿e po 3 a mo¿e po 6 a mo¿e wcale :)

    mo¿liwo¶ci jest od groma i ciut ciut a jako¶ na forum nie s³ysza³em by komu¶ przez t± awariê spali³o lub prawie spali³o siê auto.

    Tak ¿e ja akurat wcale pewny nie jestem czy akurat to by³o przyczyn± :) bo mo¿e byæ ich od groma!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Przecieka -> p³yn wycieka i siê nagrzewa -> nastêpuje samozap³on -> du¿o plastiku w oko³o -> auto staje w p³omieniach. Zapobiega siê poprzez wymianê na tak±, która nie przecieka. Objawy lekkie: ubywa p³ynu. Objawy krytyczne: gdy auto jest rozgrzane spod maski daje topionym plastikiem.
    Aaa teraz kumam dziêki za wyja¶nienie, swoj± drog± p³yn ch³odniczy chyba jest nie plany czy siê mylê :)

  5. #25
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    A sadza jest palna?

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Mówisz?

    A ja myślę że BMW postępuje fair bo auta z możliwością wystąpienia tej awarii są spisane a ich właściciele są wołani do aso na naprawę!
    Jedyną prawda która tu wyartykułowałeś to to że na ową część należy czekać i to długo,

    - bo czy spalone bmw spaliło się przez egr nie wiemy :)
    - czy każde bmw serii F ma tym problem tez nie wiemy :)
    - czy awaria ta występuje akurat po 10 latach tez nie wiemy a może po 3 a może po 6 a może wcale :)

    możliwości jest od groma i ciut ciut a jakoś na forum nie słyszałem by komuś przez tą awarię spaliło lub prawie spaliło się auto.

    Tak że ja akurat wcale pewny nie jestem czy akurat to było przyczyną :) bo może być ich od groma!
    A jak wyt³umaczysz przypadek gdzie auto trafi³o na warsztat z dziur± w kolektorze ss±cym, a po zawiewzieniu auta do ASO, klient dowiedzia³ siê ¿e jego nr VIN nie podlega akcji serwisowej?

    Dodam jeszcze ¿e auto mia³o ju¿ wymienian± chlodniczkê egr. Data produkcji wskazuje na element, który jest poprawiony(wg ASO), a jednak te¿ nawali³
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 01-04-2019 o 14:20
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Aaa teraz kumam dziêki za wyja¶nienie, swoj± drog± p³yn ch³odniczy chyba jest nie plany czy siê mylê :)
    In¿ynierem nie jestem, ale to nie p³yn siê zapala tylko ch³odniczka, a raczej pewnie jej plastikowa obudowa.

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_etylenowy

    Mo¿na go rozgrzaæ do takich temperatur, ¿e nast±pi samozap³on. Glikol jest stosowany w p³ynach ch³odz±cych.

  8. #28
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    W ka¿dym razie trzeba co jaki¶ czas kontrolowaæ sytuacje, jak zacznie ¶mierdzieæ z pod maski to trzeba my¶leæ o ch³odniczce :) :) :) Aby nie przegapiæ momentu :)

  9. #29
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2008
    Posty
    32
    BMW
    BMW E60 535D BMW Z4 2,5i
    Sk±d
    Wlkp.
    Akcja obejmuje N47 B47 N57 na EGR. Z tego co wiem to F01 mia³y montowany silnik diesla N57. Wiêc dobrze wzi±æ telefonik w ³apke i zadzwoniæ do serwisu , podaæ vin i sprawdziæ czy jest objêty akcj± czy nie.

    Tak mi siê wydaje czytaj±c ten temat i Wasze wypowiedzi, ¿e siedzicie na piwie w knajpie i poza to miejsce nosa nie wytykacie. W necie grzmi o tym wszêdzie. Ostatnia bawarka zjara³a siê kilka dni temu. A jak kto¶ dalej nie widzi problemu to poczytajcie

    https://www.facebook.com/bmwpozewzbiorowy/

  10. #30
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Panowie widzia³em gdzie¶ zdjêcie lub filmik z pokazan± prac± i nagrzewaniem siê ca³ej ch³odniczki egr n57 i nie mogê tego namierzyæ, kojarzy kto¶?
    Je¿eli tak proszê o wrzucenie tutaj bêdê wdziêczny, co¶ u mnie czuæ w³a¶nie topionym plastikiem lub izolacj± z pod maski, p³ynu nie ubywa ale chcia³bym wiedzieæ w które miejsce laæ wod± w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszê wróciæ. Smród pojawia siê jak siê zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilê im d³u¿ej stojê tym jakby mniejszy, dziwne ¿e pod mask± mniej go czuæ ni¿ w ¶rodku. Fakt jest taki ¿e pad³ mi te¿ wentylator klimy dzieñ przed wyjazdem na wakacje, niestety okaza³o siê ¿e to sterownik silnika i nie da³o rady naprawiæ przed wyjazdem. Ca³± drogê nad morze jechali¶my bez w³±czonej klimy a test zegarów nie pokaza³ wiêcej ni¿ 97stC i to tylko raz przez chwilê, z regu³y 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chcia³bym zg³êbiæ jak najwiêcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane je¿eli mogê co¶ sprawdziæ bez wiêkszego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to mo¿e skutek padniêtego wentylatora ale zapach raczej pojawia³ siê ju¿ wcze¶niej przed tym jak jeszcze wentylator dzia³a³, wcze¶niej my¶la³em ¿e to deska nagrzewa siê od s³oñca i tak ¶mierdzi ale teraz ju¿ sam nie wiem. Jak uda mi siê wróciæ to pierwsze co robiê to czyszczê ca³± ch³odniczkê i jeszcze raz kolektor ss±cy, zawór z klapk± na ch³odnicy egr dzia³a ale nie mam pewno¶ci co z t± rurk± (baypasem) podobno lubi siê zatkaæ a ten filmik to jako¶ obrazowa³, dziêki za podpowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [E38] 728 ¶l±sk
    Przez citysir w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 09:48
  2. [E38] E38 ¦l±sk
    Przez TomD w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 11:17
  3. [elektryka] Problemy e38 . Dobry Mechanik -¦l±sk - dolny ¶l±sk!!
    Przez inflames88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 15:27
  4. ¦l±sk ale.....
    Przez motomaxmar w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •