Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: F01 spłonęło na parkingu, śląsk.

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Panowie widziałem gdzieś zdjęcie lub filmik z pokazaną pracą i nagrzewaniem się całej chłodniczki egr n57 i nie mogę tego namierzyć, kojarzy ktoś?
    Jeżeli tak proszę o wrzucenie tutaj będę wdzięczny, coś u mnie czuć właśnie topionym plastikiem lub izolacją z pod maski, płynu nie ubywa ale chciałbym wiedzieć w które miejsce lać wodą w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszę wrócić. Smród pojawia się jak się zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilę im dłużej stoję tym jakby mniejszy, dziwne że pod maską mniej go czuć niż w środku. Fakt jest taki że padł mi też wentylator klimy dzień przed wyjazdem na wakacje, niestety okazało się że to sterownik silnika i nie dało rady naprawić przed wyjazdem. Całą drogę nad morze jechaliśmy bez włączonej klimy a test zegarów nie pokazał więcej niż 97stC i to tylko raz przez chwilę, z reguły 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chciałbym zgłębić jak najwięcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane jeżeli mogę coś sprawdzić bez większego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to może skutek padniętego wentylatora ale zapach raczej pojawiał się już wcześniej przed tym jak jeszcze wentylator działał, wcześniej myślałem że to deska nagrzewa się od słońca i tak śmierdzi ale teraz już sam nie wiem. Jak uda mi się wrócić to pierwsze co robię to czyszczę całą chłodniczkę i jeszcze raz kolektor ssący, zawór z klapką na chłodnicy egr działa ale nie mam pewności co z tą rurką (baypasem) podobno lubi się zatkać a ten filmik to jakoś obrazował, dzięki za podpowiedzi.
    NA tym filmiku jest pokazane mniej więcej jak dochodzi do pożaru. https://www.youtube.com/watch?v=kcW5xMkJPS4 Wydaje mi się, że jak czujesz zapach spalenizny w aucie to po otworzeniu maski również powinno dać się wyczuć jakiś smród lub tak jak na filmie powinno być to widoczne. JA bym zajrzał pod maskę ale po przejechaniu dłuższego odcinka żeby wszystko było mocno rozgrzane. BYć może po dłuższym postoju tego nie czujesz bo trochę się wychładza ;0

  2. #32
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ooo fajnie rozjaśnił mi sytuację ten filmik, czuję jakby topiony plastik lub izolację. Dziś odpaliłem auto i w zasadzie po kilku chwilach już czułem ten zapach ale bardzo słabo w okolicach lewego narożnika chłodnicy wody tam gdzie dolot przepływomierz itp, dodam że temperatura silnika nie doszła jeszcze nawet do 50stC. Może to coś powiązane z uszkodzeniem wentylatora, jak maska jest otwarta to w aucie nie śmierdzi więc na 99,9% to pod maską. Jechałem od siebie nad morze prawie 700km i jak się zatrzymywałem to od razu podnosiłem maskę i sprawdzałem, trochę śmierdziało i za chwilę coraz mniej, jeżeli zatrzymywałem się na światłach zapach od razu pojawiał się w aucie przez kratki wentylacyjne ale stojąc tak przez chwilę zapach się zmniejszał, dziwne to.

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Ooo fajnie rozjaśnił mi sytuację ten filmik, czuję jakby topiony plastik lub izolację. Dziś odpaliłem auto i w zasadzie po kilku chwilach już czułem ten zapach ale bardzo słabo w okolicach lewego narożnika chłodnicy wody tam gdzie dolot przepływomierz itp, dodam że temperatura silnika nie doszła jeszcze nawet do 50stC. Może to coś powiązane z uszkodzeniem wentylatora, jak maska jest otwarta to w aucie nie śmierdzi więc na 99,9% to pod maską. Jechałem od siebie nad morze prawie 700km i jak się zatrzymywałem to od razu podnosiłem maskę i sprawdzałem, trochę śmierdziało i za chwilę coraz mniej, jeżeli zatrzymywałem się na światłach zapach od razu pojawiał się w aucie przez kratki wentylacyjne ale stojąc tak przez chwilę zapach się zmniejszał, dziwne to.
    Nie masz blisko aso ? Oni to chyba teraz za friko sprawdzic ze wzgledu na akcje serwisowe !? Jak pyknąleś 700 to pewnie jesteś w Międzyzdrojach - w Szczecinie jest aso.

  4. #34
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Jesteśmy w Rowach tutaj słabo z ASO ale wiem że dla mnie nie ma akcji wymiany egr. Po za tym jak zobaczą niesprawny wentylator to żadna akcja mi nie pomoże. Jestem umówiony na naprawę sterownika silnika bo z niego nie wychodzą impulsy do załączenia wentylatora u siebie po powrocie, ale muszę bezpiecznie wrócić, no i czy to rozwiąże temat nie wiadomo.

  5. #35
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Masakra jakaś , wspólczuję sytuacji .

    p.s. po co sprzedałeś e38

  6. #36
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Tak to bywa, na szczęście filmik od słowika mnie uspokoił bo nic takiego się nie dzieje, jest raczej normalnie po za tym smrodem. W przyszłym tygodniu planujemy małą wycieczkę to postaram się namierzyć co tak śmierdzi i skąd.

  7. #37
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Panowie jeszcze jedno pytanko, ze trzy tygodnie temu w drodze do Kielc pojawił mi się raz check engine z komunikatem że mogę jechać dalej ale pełna moc może być ograniczona i żeby sprawdzić problem w najbliższym aso. Sprawdzając błąd kompem w opisie było żeby sprawdzić dolot pod kątem szczelności lub przepływkę. Błąd na razie więcej się nie pojawił ale może jest gdzieś na tyle mała nieszczelność że nie powoduje błędu z jakiś smród się wydobywa, jeżeli tak to czy z dolotu może śmierdzieć "topionym plastikiem" ewentualnie czy są jakieś typowe miejsca które się rozszczelniają?
    Co o tym myślicie?

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Wk..e takie urlopy jak myślisz o aucie. Ja wyjeżdząjąc na Chorwacje miałem zonka, jeszcze w Katowicach nagle stracił moc po ostrym hamowaniu bo jakiś debil zajechał mi drogę. Zgasiłem i odpaliłem i juz nic się nie stalo ale ponad tysiąc km mysłisz czy sie powtórzy . A ja lubie rozkminiac jak wiecie, więc no, wiadomo ! :)

    A co do pytania, hmm chyba do czasu aż nie rozbierzesz przynajmniej osłony i moze kilku plastików to się nie dowiesz. Skoro na bank śmierdzi z komory silnika to w końcu napotkasz coś nadpalonego. Hmm.

  9. #39
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    No chyba nie ma wyjścia :)

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Wk..e takie urlopy jak myślisz o aucie. Ja wyjeżdząjąc na Chorwacje miałem zonka, jeszcze w Katowicach nagle stracił moc po ostrym hamowaniu bo jakiś debil zajechał mi drogę. Zgasiłem i odpaliłem i juz nic się nie stalo ale ponad tysiąc km mysłisz czy sie powtórzy . A ja lubie rozkminiac jak wiecie, więc no, wiadomo ! :)

    A co do pytania, hmm chyba do czasu aż nie rozbierzesz przynajmniej osłony i moze kilku plastików to się nie dowiesz. Skoro na bank śmierdzi z komory silnika to w końcu napotkasz coś nadpalonego. Hmm.
    Do kumpla do ASO trafiła jakiś czas temu F01 i też po ostrym hamowaniu zgasła i już nie odpaliła. Tydzień nie mogli jej uruchomić. Widać trza hamować delikatnie :D

Podobne wątki

  1. [E38] 728 śląsk
    Przez citysir w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 08:48
  2. [E38] E38 Śląsk
    Przez TomD w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 10:17
  3. [elektryka] Problemy e38 . Dobry Mechanik -Śląsk - dolny śląsk!!
    Przez inflames88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:27
  4. Śląsk ale.....
    Przez motomaxmar w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •