Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
Panowie widziałem gdzieś zdjęcie lub filmik z pokazaną pracą i nagrzewaniem się całej chłodniczki egr n57 i nie mogę tego namierzyć, kojarzy ktoś?
Jeżeli tak proszę o wrzucenie tutaj będę wdzięczny, coś u mnie czuć właśnie topionym plastikiem lub izolacją z pod maski, płynu nie ubywa ale chciałbym wiedzieć w które miejsce lać wodą w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszę wrócić. Smród pojawia się jak się zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilę im dłużej stoję tym jakby mniejszy, dziwne że pod maską mniej go czuć niż w środku. Fakt jest taki że padł mi też wentylator klimy dzień przed wyjazdem na wakacje, niestety okazało się że to sterownik silnika i nie dało rady naprawić przed wyjazdem. Całą drogę nad morze jechaliśmy bez włączonej klimy a test zegarów nie pokazał więcej niż 97stC i to tylko raz przez chwilę, z reguły 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chciałbym zgłębić jak najwięcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane jeżeli mogę coś sprawdzić bez większego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to może skutek padniętego wentylatora ale zapach raczej pojawiał się już wcześniej przed tym jak jeszcze wentylator działał, wcześniej myślałem że to deska nagrzewa się od słońca i tak śmierdzi ale teraz już sam nie wiem. Jak uda mi się wrócić to pierwsze co robię to czyszczę całą chłodniczkę i jeszcze raz kolektor ssący, zawór z klapką na chłodnicy egr działa ale nie mam pewności co z tą rurką (baypasem) podobno lubi się zatkać a ten filmik to jakoś obrazował, dzięki za podpowiedzi.
NA tym filmiku jest pokazane mniej więcej jak dochodzi do pożaru. https://www.youtube.com/watch?v=kcW5xMkJPS4 Wydaje mi się, że jak czujesz zapach spalenizny w aucie to po otworzeniu maski również powinno dać się wyczuć jakiś smród lub tak jak na filmie powinno być to widoczne. JA bym zajrzał pod maskę ale po przejechaniu dłuższego odcinka żeby wszystko było mocno rozgrzane. BYć może po dłuższym postoju tego nie czujesz bo trochę się wychładza ;0