Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: F01 spłonęło na parkingu, śląsk.

  1. #21
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Może ktoś powiedzieć co takiego czyni ta chłodniczka że auto staje w płomieniach? Co się dzieje i czy można temu zapobiec?

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przecieka -> płyn wycieka i się nagrzewa -> następuje samozapłon -> dużo plastiku w około -> auto staje w płomieniach. Zapobiega się poprzez wymianę na taką, która nie przecieka. Objawy lekkie: ubywa płynu. Objawy krytyczne: gdy auto jest rozgrzane spod maski daje topionym plastikiem.

  3. #23
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Bzdury to Ty wypisujesz. BMW dało dupy z chłodniczką EGR i oni bardzo dobrze o tym wiedzą, problem w tym, że nie mają części, bo producent nie wyrabia z produkcją
    Mówisz?

    A ja myślę że BMW postępuje fair bo auta z możliwością wystąpienia tej awarii są spisane a ich właściciele są wołani do aso na naprawę!
    Jedyną prawda która tu wyartykułowałeś to to że na ową część należy czekać i to długo,

    - bo czy spalone bmw spaliło się przez egr nie wiemy :)
    - czy każde bmw serii F ma tym problem tez nie wiemy :)
    - czy awaria ta występuje akurat po 10 latach tez nie wiemy a może po 3 a może po 6 a może wcale :)

    możliwości jest od groma i ciut ciut a jakoś na forum nie słyszałem by komuś przez tą awarię spaliło lub prawie spaliło się auto.

    Tak że ja akurat wcale pewny nie jestem czy akurat to było przyczyną :) bo może być ich od groma!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Przecieka -> płyn wycieka i się nagrzewa -> następuje samozapłon -> dużo plastiku w około -> auto staje w płomieniach. Zapobiega się poprzez wymianę na taką, która nie przecieka. Objawy lekkie: ubywa płynu. Objawy krytyczne: gdy auto jest rozgrzane spod maski daje topionym plastikiem.
    Aaa teraz kumam dzięki za wyjaśnienie, swoją drogą płyn chłodniczy chyba jest nie plany czy się mylę :)

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A sadza jest palna?

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    MĂłwisz?

    A ja myślę że BMW postępuje fair bo auta z możliwością wystąpienia tej awarii są spisane a ich właściciele są wołani do aso na naprawę!
    Jedyną prawda która tu wyartykułowałeś to to że na ową część należy czekać i to długo,

    - bo czy spalone bmw spaliło się przez egr nie wiemy :)
    - czy kaĹźde bmw serii F ma tym problem tez nie wiemy :)
    - czy awaria ta występuje akurat po 10 latach tez nie wiemy a może po 3 a może po 6 a może wcale :)

    możliwości jest od groma i ciut ciut a jakoś na forum nie słyszałem by komuś przez tą awarię spaliło lub prawie spaliło się auto.

    Tak że ja akurat wcale pewny nie jestem czy akurat to było przyczyną :) bo może być ich od groma!
    A jak wytłumaczysz przypadek gdzie auto trafiło na warsztat z dziurą w kolektorze ssącym, a po zawiewzieniu auta do ASO, klient dowiedział się że jego nr VIN nie podlega akcji serwisowej?

    Dodam jeszcze że auto miało już wymienianą chlodniczkę egr. Data produkcji wskazuje na element, który jest poprawiony(wg ASO), a jednak też nawalił
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 01-04-2019 o 13:20
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Aaa teraz kumam dzięki za wyjaśnienie, swoją drogą płyn chłodniczy chyba jest nie plany czy się mylę :)
    Inżynierem nie jestem, ale to nie płyn się zapala tylko chłodniczka, a raczej pewnie jej plastikowa obudowa.

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_etylenowy

    Można go rozgrzać do takich temperatur, że nastąpi samozapłon. Glikol jest stosowany w płynach chłodzących.

  8. #28
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    W każdym razie trzeba co jakiś czas kontrolować sytuacje, jak zacznie śmierdzieć z pod maski to trzeba myśleć o chłodniczce :) :) :) Aby nie przegapić momentu :)

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    32
    BMW
    BMW E60 535D BMW Z4 2,5i
    Skąd
    Wlkp.
    Akcja obejmuje N47 B47 N57 na EGR. Z tego co wiem to F01 miały montowany silnik diesla N57. Więc dobrze wziąć telefonik w łapke i zadzwonić do serwisu , podać vin i sprawdzić czy jest objęty akcją czy nie.

    Tak mi się wydaje czytając ten temat i Wasze wypowiedzi, że siedzicie na piwie w knajpie i poza to miejsce nosa nie wytykacie. W necie grzmi o tym wszędzie. Ostatnia bawarka zjarała się kilka dni temu. A jak ktoś dalej nie widzi problemu to poczytajcie

    https://www.facebook.com/bmwpozewzbiorowy/

  10. #30
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Panowie widziałem gdzieś zdjęcie lub filmik z pokazaną pracą i nagrzewaniem się całej chłodniczki egr n57 i nie mogę tego namierzyć, kojarzy ktoś?
    Jeżeli tak proszę o wrzucenie tutaj będę wdzięczny, coś u mnie czuć właśnie topionym plastikiem lub izolacją z pod maski, płynu nie ubywa ale chciałbym wiedzieć w które miejsce lać wodą w razie W, jestem nad morzem a jeszcze muszę wrócić. Smród pojawia się jak się zatrzymam z kratek wentylacyjnych i trwa chwilę im dłużej stoję tym jakby mniejszy, dziwne że pod maską mniej go czuć niż w środku. Fakt jest taki że padł mi też wentylator klimy dzień przed wyjazdem na wakacje, niestety okazało się że to sterownik silnika i nie dało rady naprawić przed wyjazdem. Całą drogę nad morze jechaliśmy bez włączonej klimy a test zegarów nie pokazał więcej niż 97stC i to tylko raz przez chwilę, z reguły 88 do 93stC. Mam obawy co do rogi powrotnej i chciałbym zgłębić jak najwięcej wiedzy co i jak, wszelkie info mile widziane jeżeli mogę coś sprawdzić bez większego rozbierania to piszcie. Nie wiem czy to może skutek padniętego wentylatora ale zapach raczej pojawiał się już wcześniej przed tym jak jeszcze wentylator działał, wcześniej myślałem że to deska nagrzewa się od słońca i tak śmierdzi ale teraz już sam nie wiem. Jak uda mi się wrócić to pierwsze co robię to czyszczę całą chłodniczkę i jeszcze raz kolektor ssący, zawór z klapką na chłodnicy egr działa ale nie mam pewności co z tą rurką (baypasem) podobno lubi się zatkać a ten filmik to jakoś obrazował, dzięki za podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. [E38] 728 śląsk
    Przez citysir w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 08:48
  2. [E38] E38 Śląsk
    Przez TomD w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 10:17
  3. [elektryka] Problemy e38 . Dobry Mechanik -Śląsk - dolny śląsk!!
    Przez inflames88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:27
  4. Śląsk ale.....
    Przez motomaxmar w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •