Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Czujnik ciśnienia na listwie

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    elektryk coś mi tam bredził, że mogłem zjarać lub całkowicie skasować jakąś pamięć, coś tam coś tam, mimo że na elektronice w miarę się znam nie wiedziałem co do mnie rozmawia :) tak czy owak będzie się próbował gdzie indziej podpiąć i przede wszystkim sprawdzić co zepsułem, że to nie działa. Tan samochód na elektryka czekał bardzo długo i teraz jak już tam jest to mi się nie spieszy, ciężko jest się do niego dostać bo jest dobry a nie ma cen z kosmosu, jedyne co to czasami jak trafi jelenia to potrafi mu powciskać głupoty ale jak zobaczy, że klient jest kumaty to wszystko potrafi robić przy nim pokazując na diagnostyce co jest zepsute, dla czego itd. Dokładając to, że ma dobre wejścia na kilku (niestety tylko kilku) producentów może załatwić ładnie części za taką kasę, że mija się z celem szukanie po alledrogo itd.

    Roboty tam jest bo oprócz tego problemu dochodzą:
    -brak prądu na wentylatorze klimy
    -brak ogrzewania fotela kierowcy (jakiś kabel masy ma przerwę)
    -brak ogrzewania tylnej kanapy (prawdopodobnie jest jakoś uzależnione od tego wyżej)
    -brak masażera w fotelu pasażera (pewnie to samo co ogrzewanie w kierowcy)
    -nie działający telefon (standardowo wiązka w podłokietniku)
    -czujnik poziomu płynu chłodniczego
    -3 niedziałające czujniki PDC
    -brak kabla do podłączenia pompki przy elektrozaworach
    -zepsute elektrozawory
    -i jeszcze pewnie 10 innych pierdół o których zapomniałem :)

    ------------------------------------------

    Dobra nowina podłączył się bez problemu (chyba reset pomógł) do tego jak dzwoniłem powiedział, że śmiga a co zrobił nie wiem, postaram się dowiedzieć bo na pewno nie wymienił żadnego czujnika bo by mi powiedział że mam szukać czegoś o numerach xxxx a on sprawdzi za ile może mi załatwić ową część :) teraz z nim walczę, żeby mi zrobił resztę jak już udało mi się do niego dopchać ale mi marudzi że nie ma czasu na pierdoły :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie do końca o tym mówicie Panowie bo to chyba potocznie się tak przyjęło, że każdy tak na to mówi.

    W ciemno muszę wymienić bo nikt nie chce mi dać gwarancji, że to na pewno to. Jak mówiłem od jednego pierdółka błędy się sieją na inne.

    Obstawiam osobiście Zawór regulacji ciśnienia na pompie

    RealOEM

    Ten zaworek ma numer 20

    Czujnik to tylko czujnik na listwie, mnie elektryk (częściowo mechanik) wyśmiał jak mu pokazałem czujnik na listwie. Od razu powiedział, że nie zna przypadku żeby ten czujniczek się psuł (nr8) i siada ten "czujnik" jak go nazywają wszyscy czyli zawór regulacji na pompie. Do niego dojechałem bo odłączyłem czujniczek na listwie przez co nie gasił silnika lecz można to nazwać jechał w trybie awaryjnym ale w ten sposób mogę rozwalić wtryski i bóg wie co jeszcze bo po to ktoś założył czujniki i inne pierdoły żeby nie uszkodzić silnika.

    A Ty BOSS myślisz też o tym samym??
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Coboss proszę Cie.M57 to na serio bardzo prosty silnik.tu można zdiagnozować wszystko ze 100% pewności.a ten mechanik niech sie nie smieje bo moge mu podesłać kilka czyjników ciśnienia z listwy które wyzionęły ducha ;D

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    no to się wkur... jak to będzie czujnik a nie regulator bo takowy już zamówiłem :D

    PS. jakiś koleś też mi mówił, że to normalne :D ale nie chce mi się z ziomkiem (elektrykiem) walczyć :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    dziwna w ogóle moda naprawiania.wymiana na chybił trafił a klient płaci za naukę mechanika :hah:
    no ale trzymam kciuki kolego za powodzenie

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie do końca o tym mówicie Panowie bo to chyba potocznie się tak przyjęło, że każdy tak na to mówi.

    W ciemno muszę wymienić bo nikt nie chce mi dać gwarancji, że to na pewno to. Jak mówiłem od jednego pierdółka błędy się sieją na inne.

    Obstawiam osobiście Zawór regulacji ciśnienia na pompie

    RealOEM

    Ten zaworek ma numer 20

    Czujnik to tylko czujnik na listwie, mnie elektryk (częściowo mechanik) wyśmiał jak mu pokazałem czujnik na listwie. Od razu powiedział, że nie zna przypadku żeby ten czujniczek się psuł (nr8) i siada ten "czujnik" jak go nazywają wszyscy czyli zawór regulacji na pompie. Do niego dojechałem bo odłączyłem czujniczek na listwie przez co nie gasił silnika lecz można to nazwać jechał w trybie awaryjnym ale w ten sposób mogę rozwalić wtryski i bóg wie co jeszcze bo po to ktoś założył czujniki i inne pierdoły żeby nie uszkodzić silnika.

    A Ty BOSS myślisz też o tym samym??
    Slawek1 ma racje- tez moge ci klika uszkodzonych czujnikow sprezentowac ;)
    Po wymianie zaworu nr 20 napewno auto zacznie lepiej zamiatac ale watpie zeby to usunelo ta przypadlosc...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez slawek1
    dziwna w ogóle moda naprawiania.wymiana na chybił trafił a klient płaci za naukę mechanika :hah:
    no ale trzymam kciuki kolego za powodzenie
    Nie czytales calego tematu- Coboss z leksza przypalil sobie kompa i nikt nie moze sie skomunikowac ze sterownikiem silnika jego auta... stad wymiana "po omacku" ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hehe zaraz przyjarał :) nic się nie działo (gdy dotknąłem styki) więc dla tego się nie martwiłem :) po "twardym resecie" wszystko wróciło do normy :)

    Ogólnie jak regulator nie będzie winny to zmienię też czujnik i już nie ma bata że mój czołg wróci na szosy :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez coboss

    Ogólnie jak regulator nie będzie winny to zmienię też czujnik i już nie ma bata że mój czołg wróci na szosy :D
    i tu może być kolejne bolesne zderzenie z rzeczywistością :D bo przypadłość może pozostać:D

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Oki więcej straszenia nerwów itd.
    Padł oczywiście ZAWÓR REGULUJĄCY CIŚNIENIEM
    potocznie regulator ciśnienia na pompie paliwa

    I tu ciekawostka dla wszystkich co będą mieli ten problem :)

    Numer oryginalnej części BOSCH to 0 281 002 480

    Większość nie wie o tym, że identyczne czujniki BOSCH produkuje do innych aut i są pod każdym względem a przede wszystkim technicznym IDENTYCZNE

    Tak więc pozostałe numery:
    0 281 002 483 - bodajże Renault Safrane
    0 281 002 500 - Fiat, Iveco
    0 281 002 480 - oczywiście BMW

    Ja dostałem 0 281 002 500 z zapewnieniem od importera BOSCH że te 3 sztuki są całkowicie ze sobą zamienne. A ceny?? :) Sami musicie sprawdzić jak jest bo może się okazać jak to w życiu bywa, że skoro coś jest do BMW to jest sporo droższe niż do Fiata :D mimo że są to identyczne części :)

    -------------------

    Mam nadal problem wydawało się, że jest już spokój i zostaje mi tylko przepływka do wymiany ale dzisiaj znów coś zaczyna się dziać :/ chciałem go przeciągnąć na biegu ruszając z pod krzyżówki i zonk :/ auto w wysokich partiach obrotów jak by zaczęło się dławić a może nie do końca dławić ale jakoś dziwnie tracił moc :/

    sylwek1 jeżeli wiesz co może być to powiedz...

    Nie chcę rozwalić znowu regulatora. Chociaż w sumie to nie jest to samo bo w tedy normalnie przyspieszał a gasł jak puściłem pedał gazu. Reakcja zupełnie inna. może mieć to związek z przepływką? W sumie była zepsuta od zawsze :D dawała tam jakąś podstawową dawkę powietrza nie ważne ile się wciskało gazu, przepływomierz zawsze dawał minimalną wartość
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •