Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Czujnik ciśnienia na listwie

  1. #11
    7ka
    Gość
    podejrzewam problem z zasilaniem paliwa

    a moze przeplywka..

    :/

    pod kompa i cos moze pokaze ;)

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    dokladnie ten czujnik na listwie :) dla mechanika I elektryka to zrozumialy problem. ogolnie chodzi mi o fachowa nazwe i numer czesci itd musze poszukac tego i zobaczyc ile zaboli portfel tym razem, ale zeby wiedziec musze wiedziec co mam szukac :/

    jedyne pocieszajace to srednie spalanie :D jak nie moge cisnac to na kazdych 100km oszczedzam od 1 do 2 litrow ON :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Na 90% to czujnik cisnienia w listwie- koszt raptem okolo 500zl, radze sie pospieszyc diagnoza i ewentualna wymiana bo za niedlugo auto przestanie wogole odpalac ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    zauważyłem już dzisiaj, auto dwa razy mi zgasło przy spokojnej jeździe ok 120 km/h

    -------------------------------------------------------------

    No to czapa bo nie mogliśmy się podłączyć pod sterownik silnika :/
    Wszystko inne działało ale silnik nie. Wcześniej robiłem już 2 razy pełną diagnostykę więc wszystko śmigało. Nie wiem co jest grane :(


    ---------------------------------------------------------------

    Tak więc szybko się skończył czujnik. Dzisiaj jadąc do firmy katastrofa najpierw co 5 km a km przed firmą kompletnie siadł, non stop gasł silnik.

    Nawiasem mówiąc dzisiaj coś dojrzałem i się niezwykle mile zaskoczyłem bo portal
    RealOEM.com jest po polsku :) od razu pięknie się szuka wszystkiego, bardzo miła niespodzianka :)

    a część która padła ma numerek 8

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...02&hg=13&fg=15


    --------------------------------------------------------

    Kolejne zaskoczenie Panowie.
    Nasze auta są dziwne ale póki co ta dziwna walka wychodzi im na plus :)
    Odłączyłem czujnik- teoretycznie auto nie powinno pracować... a jednak!
    Odpaliłem (zdziwko) odczekałem parę chwil i nic, cisza, 0 błędów nic. No to sprawdzam, delikatnie obroty do góry i silnik pracuje ładnie.
    No to w pedał 4tys obrotów, puszczam gaz i nic, nie zgasł! (wielkie zdziwko)
    No to jeszcze raz na maxa silnik warkną na garaż (MEGA :D) puszczam pedał silnik chodzi miodzio :) aż mi się nie chciało wierzyć :) papuchna uśmiechnięta od ucha do ucha.
    A że fajki mi się skończyły no to jadę do sklepu. A tu niestety mój humor się skończył.
    Co prawda auto nie gaśnie i po wyłączeniu zapłonu ładnie się wyłącza a nie pracuje jak wcześniej jeszcze przez kilka (2-3) sekund ale za to jest jałowe, bez ducha.
    Co prawda nie kopci ale nie ma siły, dusi się gaz a on męczy, męczy zanim wejdzie na jakieś obroty, to za chwile przy ujmowaniu gazu pogalopuje gdzie do przodu itd.
    Ale najważniejsze, że pracuje nazwijmy to w trybie awaryjnym i takim autem bez problemu dojadę sobie na spokojnie do elektryka gdzie mi zrobią co trzeba i wymienia (muszę zamówić) czujnik ciśnienia na listwie. A bałem się, że dojechałem do firmy i jedyne co to laweta (ok 15km) Po raz kolejny okazało się, że awaria w naszym aucie nie oznacza poddania się na trasie :) tym przede wszystkim różni się BMW od innych że nie zostawia nas na pastwę lawetowych hien :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Kolejne zaskoczenie Panowie.
    Nasze auta są dziwne ale póki co ta dziwna walka wychodzi im na plus :)
    Odłączyłem czujnik- teoretycznie auto nie powinno pracować... a jednak!
    Odpaliłem (zdziwko) odczekałem parę chwil i nic, cisza, 0 błędów nic. No to sprawdzam, delikatnie obroty do góry i silnik pracuje ładnie.
    No to w pedał 4tys obrotów, puszczam gaz i nic, nie zgasł! (wielkie zdziwko)
    No to jeszcze raz na maxa silnik warkną na garaż (MEGA :D) puszczam pedał silnik chodzi miodzio :) aż mi się nie chciało wierzyć :) papuchna uśmiechnięta od ucha do ucha.
    A że fajki mi się skończyły no to jadę do sklepu. A tu niestety mój humor się skończył.
    Co prawda auto nie gaśnie i po wyłączeniu zapłonu ładnie się wyłącza a nie pracuje jak wcześniej jeszcze przez kilka (2-3) sekund ale za to jest jałowe, bez ducha.
    Co prawda nie kopci ale nie ma siły, dusi się gaz a on męczy, męczy zanim wejdzie na jakieś obroty, to za chwile przy ujmowaniu gazu pogalopuje gdzie do przodu itd.
    Ale najważniejsze, że pracuje nazwijmy to w trybie awaryjnym i takim autem bez problemu dojadę sobie na spokojnie do elektryka gdzie mi zrobią co trzeba i wymienia (muszę zamówić) czujnik ciśnienia na listwie. A bałem się, że dojechałem do firmy i jedyne co to laweta (ok 15km) Po raz kolejny okazało się, że awaria w naszym aucie nie oznacza poddania się na trasie :) tym przede wszystkim różni się BMW od innych że nie zostawia nas na pastwę lawetowych hien :D

    Baw sie tak dalej to nie tylko "lawetowe hieny" sie napasa a jeszcze ASO BMW wyrwie kilka tys zl extra ;D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    @ coboss podziwiam Twoją odwagę

    Mi jak się zawiesił czujnik poziomu oleju (nie mechaniczny, tylko ten od OBC), to się trochę zestachałem i drużyne kupmli postawiłem na nogi.

    Olo to mi przywiózł swojego szwagra mechanika - a problem się rozwiązał później za jednego browarka :)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Walka z elektrykami naciągaczami się okazało jak ich przycisnąłem, że to czujnik sterujący ciśnieniem na pompie, nie wiem po co cisnęli o czujniku na listwie który tylko mierzy ciśnienie. Auto odstawione i czeka na swoją kolejkę co i jak napiszę jak będę wiedział
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    czujnik nr 8 wymienia sie wraz z zestawem nr 27-powinien to byc komplet w jednym pudełku,bo była modyfikacja tego czujnika.nie piszesz jakie błędy pokazał komp.jeżeli wymiana zaworu na pompie nie pomoże daj znać bo jest jeszcze jedna typowa usterka którą łatwo przeoczyć.

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ok dzieki za info. problem w tym ze nie idzie dostac sie do silnika. nie wiem co sie stalo, podejrzewam ze cos zepsulem kasujac inspekcje (bylo ciemno ipomylilem cyfry stykajac nie te zworki) ogolnie nic sie nie stalo, tak myslalem az do ostatniej wizyty u goscia. Widzial wszytko oprocz silnika a w czesniej bylo ok (znaczy sie z pol roku temu) bedzie cos z tym cwiczyl ale nie wiem co, autem i tak niejezdze to go u niego zostawilem mimo ze na poniedzialek byl umowiony, moze cos zajrza teraz wczesniej. mam tylko nadzieje, ze nie dostane mocno po kieszeni, bo ostatnio mam nie fart :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    @ coboss
    Teraz to trochę konkretu dałeś.
    Znam numer, jak z rok temu jeden klient sobie właśnie pomylił w dieselku zworki przy kasacji inspekcji - u niego problem był ze sterowaniem przepustnicy.
    Może tu jest problem (?)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •