Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Czujnik ciśnienia na listwie

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Czujnik ciśnienia na listwie

    Jest tak, wyskoczył mi komunikat jak poniżej, przez nieczytelne pixele nie radzę sobie z odczytem komunikatu i nie wiem co to może być i co oznaczać.




    Nie wiem czy jedno z drugim ma powiązanie ale od wczoraj mam niespodziankę :/
    Gdy jechałem i czekałem na zjazd na stację zgasł mi silnik, później po kilku próbach przegazowywania miałem to samo, za każdym razem jak (na P) poszły obroty powyżej 4 tys i puściłem gaz samochód (po spadnięciu obrotów na minimalne) gasł. Efekt ten sam po 4-5 próbach, później jak by "przepalił problem" nie wiem czy jest to filtr paliwa bo go nie wymieniałem i bóg wie ile już jeździ, nie zdziwię się jak ma już 100tys. Czekam aż ostygnie silnik to spuszczę syf z filtra możliwe że po tak długim czasie jest w nim woda :)
    Później jeszcze zdarzyło mi się ze 2 razy, że zgasł mi silnik podczas jazdy i było to podczas normalnej jazdy, nieostrej!

    Kolejna dziwna sprawa która może sugerować, że nie jest to filtr to fakt, że auto nie gaśnie mi po wyłączeniu zapłonu, zdążę nawet wyciągnąć kluczyk ze stacyjki zanim zgaśnie czyli po jakichś 2 sek po wyłączeniu zapłonu :/

    Czy wszystko to co napisałem też wam mówi że jest to wkład stacyjki?
    Przetłumaczenie błędu ze zdjęcia może mi wszystko wyjaśnić, a może i nie :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    check n.plate light... sprawdź oświetlenie tablicy rejestracyjnej. plate light tzn. oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    :) dzięki :) no to widzę, że potrzebuję pomocy w wyjaśnieniu problemu jaki mam :/

    Ogólnie to poszedłem sprawdzić, świecą obydwie, w niedalekim odstępie czasu pojawiło mi się to może z 3 razy, teraz sprawdzałem i nie mam żadnych info na desce
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Witam,kolega mnie uprzedził z tematem co do tego komunikatu,mam dokładnie ten sam problem i dokładnie tak samo wyniszczone pixele.Przetrzepałem wszystkie światła,ale fakt,tablicy rej nie sprawdziłem...Pozdrawiam

  5. #5
    Komunikaty o żarówkach nie pojawiają się tylko jak żarówka już nie świeci. Komunikat może wystąpić jak żarówka jest na wykończeniu ale jeszcze świeci lub np gdzieś mamy niewłaściwy styk. Warto poprzeczyszczać styki i wyminić żarówkę. Nie jest to duży koszt a pojawiający się niewiadomo skąd komunikat denerwuje ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Damias,wierze,bo ostatnio miałem przyzwoitą traskę,taką wręcz dziewiczą ;) i co jakiś czas wyskakiwał komunikat o świetle hamowania STOP,wściekałem się jak na parkingu wszystko niby było ok,patrzyłem na kontrolkę i niby znowu sii...Kolejne km przede mną i znowu ten komunikat i tak kilka razy,aż przyłapałem cholerę na nie świecącej żarówce ;)
    Przy próbie wyjęcia jej nagle zaświeciła...i swieci sobie...Teraz jeszcze ten komunikat autora tego postu muszę przebadać.

  7. #7
    Jeśli pojawia się komunikat o niedziałającym oświetleniu blachy, a to ewidentnie świeci, to musi to być jakaś usterka na przewodach, stykach, złączkach, które muszą być gdzieś uszkoczone, ptrzetarte, zaśniedziałe czy coś w tym styu i raz na czas nie stykają.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Jeśli pojawia się komunikat o niedziałającym oświetleniu blachy, a to ewidentnie świeci, to musi to być jakaś usterka na przewodach, stykach, złączkach, które muszą być gdzieś uszkoczone, ptrzetarte, zaśniedziałe czy coś w tym styu i raz na czas nie stykają.
    Może być cały czas obwód sprawny, tylko przez śniedź czy inne syfki na styku jest większy opór elektr. na obwodzie (przy impulsie testowym kompa się jakiś mV gubi) i też komunikat wyskoczy.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Wyglada na to, ze BMW nie do konca dopracowalo system informacji o bledach. Pozdrawiam.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zostawmy żarówkę w spokoju :)

    Jeżeli chodzi o doloty tak dalej koledzy to mam wszystko czyściutkie to autko ma dopiero 370 tys przejechane, nie sugerujcie się licznikiem, może na zlocie ktoś będzie mógł mi wklepac prawdziwy przebieg.

    Problem mam już zaobserwowany.
    Gdy przekroczę 3tys obrotów silnik z regóły gaśnie, gdy przekroczę 4tys obrotów silnik zawsze gaśnie. Jest to silnik 6 cylindrowy, rzędowy, wysokoprężny więc już przy 2,5tys obrotów żwawo przyspiesza a więc dam radę jeździć.
    Ogólnie na szczał poszedł jakiś czujnik ciśnienia w silniku ale nie wiem jaki jest to czujnik i tu moja prośba o to aby ktoś kto wie o co chodzi powiedział mi czego mam szukać :/

    Od mojego elektryka (przez telefon) dowiedziałem się, że są 2 opcje:
    1- jeżeli czujnik podaje, że ciśnienie jest za małe to będzie walnięty któryś z wtrysków
    2- jeżeli czujnik podaje, że ciśnienie jest za duże to walnięty jest sam czujnik (na co ja stawiam :))

    To wyjdzie gdy mi podłączy autko do kompa :)

    PS. Za często tutaj teraz nie zaglądam bo dzieci Neo z TPSA od 2 tygodni nie potrafią mi wskrzesić neta w domu! :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •