Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jakie części warto obecnie montować do zawieszenia?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post Jakie części warto obecnie montować do zawieszenia?

    Przejechałem się dzisiaj na szarpaki i diagnoza pokazała parę luzów. Wiem, że na forum były już o tym tematy, ale co chwilę kolejni producenci części "psieją" i zaczynają odstawiać kichę, więc chciałem zapytać, czy ktoś poleci mi z czystym sumieniem producenta, który robi w tym roku dobrej jakości zamienniki do zawieszenia. Do wymiany mam przedni, prawy, dolny wahacz ze sworzniem oraz tuleje sanek. Pytanie dodatkowe: czy wymieniać od razu parę wahaczy czy nie ma wskazań?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Moim zdaniem jeśli jeszcze nic nie było w zawieszeniu robione to warto wymienić wszystkie wahacze nawet jeśli teoretycznie nie wykazują luzów. Gumy na tulejach nie mają już tej sztywności i elastyczności co nowe. Ja wymieniłem kompletny przód mimo braku luzów i różnica po wymianie była spora. Co do firmy to kupiłem Mastersporta i póki co jestem zadowolony. Kilku znajomych juz to montowało, przejechali niektórzy po 50 tyś km i nic się nie działo, a za kpl z łącznikami stabilizatora dałem chyba z 680 zł. Dla mnie nie warto w obecnych czasach przepłacać za jakieś Febi, Lemfordery itp.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    To nie jest tak, że przez 120 000 km nie serwisowałem zawieszenia. Nie pamiętam już, co wymieniałem wcześniej, ale raczej w miarę na bieżąco robiłem, co trzeba. Na pewno cały drążek i końcówki były robione i jakieś inne rzeczy z tyłu i z przodu. Pytanie, czy można wymienić wahacz tylko z jednej strony. Co to za Mastersport? Jakiś polski wynalazek?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Chyba niemiecki, ceniony u VAGowiczów. Wiele osób zakłada do BMW i pozytywnie się wypowiadają. Ja też będę szukał MS. Ponoć jeszcze Teknorot dobrze się sprawdza.

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Chyba niemiecki, ceniony u VAGowiczów. Wiele osób zakłada do BMW i pozytywnie się wypowiadają. Ja też będę szukał MS. Ponoć jeszcze Teknorot dobrze się sprawdza.
    U mnie Teknorot dostał luzów po roku. A na dodatek zapiekły się śruby w tulejach.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    To nie jest tak, że przez 120 000 km nie serwisowałem zawieszenia. Nie pamiętam już, co wymieniałem wcześniej, ale raczej w miarę na bieżąco robiłem, co trzeba. Na pewno cały drążek i końcówki były robione i jakieś inne rzeczy z tyłu i z przodu. Pytanie, czy można wymienić wahacz tylko z jednej strony. Co to za Mastersport? Jakiś polski wynalazek?
    Pewnie, że możesz wymienić wahacz z jednej strony. Nic się nie stanie z tego powodu. Nie trzeba ich wymieniać parami jak amorki czy sprężyny ;)
    Mastersport Gmbh to niemiecki wynalazek.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Tak naprawdę to w Niemczech tylko konto w banku mają a produkcję w Chinach . Niemniej jednak zbiera dosyć pozytywne opinie ale zdarzają się i złe . To akurat normalne . Ile ludzi tyle opinii . Za te pieniądze warto zaryzykować. Pamiętać tylko należy czy wymieniając jedną sztukę wahacza czy cały kpl zawsze należy sprawdzić geometrię po takich zabiegach. :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Pewnie, że możesz wymienić wahacz z jednej strony. Nic się nie stanie z tego powodu. Nie trzeba ich wymieniać parami jak amorki czy sprężyny ;)
    Mastersport Gmbh to niemiecki wynalazek.
    Oprócz Gmbh w nazwie to tam nic niemieckiego nie ma

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Tanio Febi. Optymalnie Lemforder. To moj wybór.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Oprócz Gmbh w nazwie to tam nic niemieckiego nie ma
    Hehe, no tak ale za to jak to brzmi :D

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] czy warto wrócić do zawieszenia EDC?
    Przez balcer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 18:22
  2. Używane części - czy warto ?
    Przez laki7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 19:06
  3. [zawieszenie] Jakie marki czesci zamiennikow zawieszenia do e65 polecacie ?
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 20:52
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •