Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

W±tek: Obni¿enie a ³±czniki i opony

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Sk±d
    Zawiercie

    Obni¿enie a ³±czniki i opony

    Cze¶æ wam! 11 marca jestem umówiony do mechanika na wymianê sprê¿yn. Aktualnie jest seria, ma wlecieæ -55/-35. Wszêdzie pisz± inaczej - czy bêdê musia³ zmieniaæ ³±czniki stabilizatora na krótsze? I jak wyglada sprawa z felgami - póki co mam zimowe balony 16. Czy przy takim obni¿eniu w ogóle ujadê metr? Kolejna sprawa - powoli wychodzi rdza, póki co nalot. Zdolno¶ci manualne mam, tylko czy próbowaæ samemu, czy lepiej oddaæ komu¶? Oraz ostatnie - wymienia³em akumulator, stary pada³ po jednej mro¼nej nocy. Pojecha³em 30 kilometrów, odpisa³em stary, podpi±³em nowy, i zacz±³ siê problem - odpala ³adnie, na zimnym czy ciep³ym. Ale gdy odpalê po rozgrzaniu silnika, faluj± obroty, prawie do zera. Po 5 sekundach ju¿ jest wszystko ok, wcze¶niej tego problemu nie mia³em. Jakie¶ pomy¶³y?

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    Jak wymieniasz sprê¿yny, a amortyzatory zostaj± stare to nie musisz ruszaæ ³±czników. Inna sprawa ¿e przy obni¿eniu -55 to amortyzator nie bêdzie pracowa³. Bêdziesz siê odbija³ na sprê¿ynie. Ja bym zastosowa³ max 45 obni¿enie a nawet max 40.
    To ile ujedziesz to zale¿y od stanu dróg ale bêdziesz musia³ uwa¿aæ.
    Co do rdzy nie pomogê ja u siebie robiê podmalówki hammerite i na razie nic nie wy³azi.
    Co do akumulatora, nie napisa³e¶ jaki masz silnik. Ale mo¿e od³±cz go na ok 15 min i pod³±cz, a jak masz elektroniczn± przepustnicê to daj jej czas na adaptacjê.

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar wm10589
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    By³o E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    Zabierasz siê za robotê nie w tej kolejno¶ci co trzeba. Najpierw: usterka z falowaniem, potem rdza a obni¿anie zostaw na koniec.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Sk±d
    Zawiercie
    Falowanie ogarniête - odpisa³em akumulator, po godzinie pod³±czy³em, od zimnego silnika a¿ do w³±czenia siê wentylatora - póki co ¶miga jak powinna ;)
    Na blacharkê jestem umówiony na koniec kwietnia, ale boje siê ze do tego czasu wyjdzie tego jeszcze wiêcej, dlatego chcia³em co¶ sam popróbowaæ.

    Amortyzatory posiadam o skróconym skoku wiêc z tym nie bêdzie problemu. Z jazd± po mie¶cie itp te¿ nie, 3 lata je¼dzi³em e36 2.8 turbo i dawa³o radê, a le¿a³o praktycznie na ziemi. Chodzi mi tu bardziej o kwestie skrêcania ko³ami i obcierania o nadkola b±d¼ b³otniki.

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    12
    BMW
    735ia lift
    Sk±d
    bydgoszcz
    Ja mam -35/25 i na feldze 20" i jeszcze jest sporo miejsca miêdzy ko³em a nadkolem. Podejrzewam ¿e przy -55 powinno byæ spoko

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Sk±d
    Zawiercie
    A czy jest kto¶ w stanie powiedzieæ mi, na oko, jaki jest tu rozmiar felgi? 18’?

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    19 .

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie musimy na oko, bo wiemy. To jest 19".

Podobne w±tki

  1. obni¿enie e38 3d
    Przez marek borkowski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 10:44
  2. Obni¿enie E38 -55 czy -45 mm ??
    Przez Piter30 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 09:25
  3. [zawieszenie] ³±czniki stabilizatora
    Przez b0rek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 08:56
  4. Obni¿enie E38 -55 czy -45 mm ??
    Przez Piter30 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 10:45
  5. Obni¿enie
    Przez Pemodemon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •