Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ wnetrze] Przewietrzanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73

    [ wnetrze] Przewietrzanie

    Witajcie ponownie moi mistrzowie JEDI :D
    Lato coraz bliżej i moja "wariatka" coraz bardziej się rozgrzewa na słoneczku. Wielokrotnie tutaj czytałem o "automatycznym przewietrzaniu" i "przewietrzaniu parkingowym" Czy e32 były seryjnie w to wyposażone? jak tego szukać i oczywiście gdzie.
    Mam pełny komputer OBC, jak to sprawdzić. Z góry bardzo dziękuję.

    PS. Jeszcze mam jedno pytanie dla zaawansowanych mistrzów JEDI ;D

    W pełnym OBC mam przycisk CODE- czytałem że jest to jakiś kod by nie odpalić auta, niestety poprzedni właściciel mi nie podał tego kodu. Można jakoś sprawdzić ten kod? nie chciałbym unieruchomić sobie auta. Ok, to tyle moich pytań na dzisiaj:):)

    Jutro zapewne znowu coś wymyślę i dalej będę Was męczył :papa:

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    CODE ustawiasz sobie sam i może być inny za każdym razem. Co więcej po uruchomieniu silnika sam "znika" i musisz ustawiać od nowa. Przekręcasz kluczyk w pozycje I i naciskasz CODE, wbijasz swoje cyferki i naciskasz S/R. Aby uruchomić silnik musisz przekręcić kluczyk w pozycję II i wbić swoje cyferki, następnie naciskasz S/R i kręcisz kluczyk do końca...

    Co do przewietrzania to nie wiem ale chętnie się dowiem...
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    to skoro CODE znika po odpaleniu silnika to jest to "głupie". Za każdym razem wysiadając z auta musze ponownie wbijać kod, zapamiętywać go???

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    PARK VENTILATION

    Sprawdzenie czy jest:
    Po wyłączeniu silnika ustawić kluczyk w pozycji 1 (ACC) licząc od wyjętego. Wcisnąć przycisk TIMER na komputerze. Jeśli pojawi się napis VENT OFF to znaczy, że mamy tę opcję - jeśli nie to sorry :) Nie działa poniżej 16 stopni Celsjusza! Żeby to uruchomić poniżej 16 stopni w celach testowych należy wcisnąć jednocześnie TIMER i TEMP i trzymać około 5 sekund.

    Wymuszenie włączenia:
    Po wciśnięciu przycisku S/R powinno zmienić się na VENT ON. Wyjmujemy kluczyk. Dmuchawa włączy się na 1/3 obrotów i będzie działać przez 30 minut.

    Programator czasowy:
    Kluczyk w pozycji 1. Wciskamy TIMER dwukrotnie. Pojawia się napis T1 - ustawiamy czas włączenia i akceptujemy przyciskiem S/R. Po ponownym wciśnięciu TIMER możemy ustawić drugi czas (T2).

    Opcja podobno polega tylko na dołożeniu jakiegoś dodatkowego przekaźnika. Gdzieś widziałem w internecie opis ze zdjęciami jak to zrobić ale nie mogę tego teraz znaleźć.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    wielkie dzięki skalpel, jutro będe sprawdzał:)

    PS. Timer czyli ZEIT????:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    tak, zeit :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    to jeszcze raz dzięki:) dobra, spadam bo żona marudzi :x

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    no, znalazłem info na temat dołożenia tej opcji jak komuś brakuje:

    http://forum.7er.pl/elektryka-obc-z-...ion-vt3993.htm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •