Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ elektryka] czy taka pojemnosc akumulatora wystarczy?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    [ elektryka] czy taka pojemnosc akumulatora wystarczy?

    Czy aku.65Ah 860A podoła przy silniku 3,5LV8,muszę jedną bunię sprzedać a mam w niej właśnie ten półroczny aku. ,i czy trzeba sposobami je zmienic ,bo odłączenie nie wchodzi chyba w grę,dzięki,pzdr...

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    aku wystarczy, ale troszke nierozumiem, pytasz sie jak zmienic aku??

  3. #3

    Re: czy taka pojemnosc akumulatora wystarczy?

    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    ... czy trzeba sposobami je zmienic ,bo odłączenie nie wchodzi chyba w grę...
    Wchodzi wchodzi :) Odpinasz -> przekładasz -> podpinasz -> finito :medit:
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zimą aku narobi niespodziewajek nowemu właścicielowi gdy temperatury spadną poniżej -15 można zapomnieć że będzie działał dłużej jak 2-3 dni :) sam mam za plecami swój "stary-nowy" akumulator, który miałem w aucie gdy go kupiłem, zimą nie dawał rady przy tych mrozach, przy 3.0d miał parametry: 83Ah, 720A później wcisnąłem mu markową żelówkę i nie chce już nigdy zwykłego akumulatora :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Moim zdaniem jest za słaby - i jak mówi coboss, w zimie nie da rady, a w ogóle jako za mały szybko się "zużyje".

    Do 7er trzeba powiżej 80Ah (no, minimum to 76Ah).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    za mały oj za mały. No chyba ze auto gasisz i nie masz zwyczaju np posłuchać radia lub jeśli masz oglądać na postoju TV. Wtedy to bym nie ryzykował z 65Ah Zresztą taka bateria może się przeładowywać elektrolit będzie sie gotował i szlak ją trafi szybko. Ja u siebie jak kupiłe auto miałem 110Ah oryginał BMW. W związku z tym że była z 2000r i mimo że jeszcze śmigała to ją wymieniłem. Zarzuciłem Bannera tyle że 100Ah bo jak pytałem o 110 taką jak miałem to mi proponowali od ciągnika :D bo do samochodów ponoć 100 na polskim rynku nie ma. Bannera stosuję już chyba w 4 aucie i zawsze bez kłopotów. Polecam tym którzy szykują się na wymianę aku.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    ............ Zarzuciłem Bannera tyle że 100Ah bo jak pytałem o 110 taką jak miałem to mi proponowali od ciągnika :D bo do samochodów ponoć 100 na polskim rynku nie ma. Bannera stosuję już chyba w 4 aucie i zawsze bez kłopotów. Polecam tym którzy szykują się na wymianę aku.
    I tu się mylisz - nawet niedawno spotkałem na półce baterie 110Ah za 575-640pln.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    ............ Zarzuciłem Bannera tyle że 100Ah bo jak pytałem o 110 taką jak miałem to mi proponowali od ciągnika :D bo do samochodów ponoć 100 na polskim rynku nie ma. Bannera stosuję już chyba w 4 aucie i zawsze bez kłopotów. Polecam tym którzy szykują się na wymianę aku.
    I tu się mylisz - nawet niedawno spotkałem na półce baterie 110Ah za 575-640pln.
    W takiej cenie i takiej pojemności jest ori aku w ASO ;) Tak jak Hubertus pisze można i poza ASO spotkać aku o takiej pojemności. Może nie są tak popularne jak np 65Ah ale trafić się da ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    może i można ja nie spotkałem w moim żródełku bo mam kombinowaną nową baterię Bannera 100Ah za 230zł. Człowiek który mi ją załatwiał tak powiedział że 110 są nie osiągalne. Coż nie pracuje w ASO BMW ;) Tak czy siak jest tanio i dobrze :) W ASO możliwe że są bo u mnie w oryginale właśnie taka siedziała.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Człowiek który mi ją załatwiał tak powiedział że 110 są nie osiągalne.
    Wiem że można bez problemu nabyć - trzeba się tylko rozejrzeć po półkach.
    Zainteresowałem się tym, bo w mojej "kochance" pod kanapą siedzi bateria 110Ah.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •