Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] Inspekcja wymiany oleju.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    [mechanika] Inspekcja wymiany oleju.

    Czołem Panowie! Czytałem przed chwilą shoutboxa i narzekaliście, że brak nowych tematów. No to ja mam takie trochę lamerskie pytanie... Otóż wymieniłem u siebie w końcu oliwę w silniku a świeci mi się jeszcze jeden żółty kwadracik od inspekcji oleju. Zakładam, że za jakieś dwa, trzy tys. km. zacznie mi się świecić coś tam typu oil serwis. Co wtedy zrobić? Olać to i jeździć dalej do następnej wymiany (czy auto może stanąć, nie odpalić itp) czy muszę jechać gdzieś na kompa, żeby mi to wykasowali i żeby znowu zaświeciło się ileś tam tych kwadracików, czy może można samemu ten komunikat o oil servis wykasować? Pewnie macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie więc proszę doradźcie co zrobić. Ja zrobiłem dopiero ok. 5 tys. km.Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Wystarczy spinacz ;) W temacie zrób to sam jest chyba schemat kasowania inspekcji
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Evan! Szukałem w tych działach ale nie znalazłem, może jestem ślepy... Jakby Ci się chciało zamieść linka... Dzięki!
    Pozdrawiam!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: Inspekcja wymiany oleju.

    Cytat Zamieszczone przez jasko1969
    Czołem Panowie! Czytałem przed chwilą shoutboxa i narzekaliście, że brak nowych tematów. No to ja mam takie trochę lamerskie pytanie... Otóż wymieniłem u siebie w końcu oliwę w silniku a świeci mi się jeszcze jeden żółty kwadracik od inspekcji oleju. Zakładam, że za jakieś dwa, trzy tys. km. zacznie mi się świecić coś tam typu oil serwis. Co wtedy zrobić? Olać to i jeździć dalej do następnej wymiany (czy auto może stanąć, nie odpalić itp) czy muszę jechać gdzieś na kompa, żeby mi to wykasowali i żeby znowu zaświeciło się ileś tam tych kwadracików, czy może można samemu ten komunikat o oil servis wykasować? Pewnie macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie więc proszę doradźcie co zrobić. Ja zrobiłem dopiero ok. 5 tys. km.Pozdrawiam!
    Jasko1969: tutaj masz jak wymienić olej, a tutaj wiele innych pożytecznych linków. Przyjemnej lektury ;)

  5. #5
    szajba777
    Gość
    Witam , Panowie odkopuje temat ,proszę o jakieś sugestie dotyczące kasowania inspekcji , próbowałem wszystkiego i w żaden sposób nie mogę skasować tego dziadostwa , czy jest możliwe że tylko przez podłączenie do komputera da rade skasować ?
    Oto próby jakie dokonywałem:
    - pin 7,19 zwora na 3,5,10,12 nawet 20s
    -pin 7, masa lub masa bezpośrednio z aku. na 3,5 itd. s.
    -pin 7, masa przez żaróweczkę reszta jw.
    , przy wszystkich operacjach drzwi zamknięte , zapłon włączany po zwarciu styków i wyłączany po wyjęciu zwory z gniazda.

    Czy są jeszcze jakieś sposoby?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    daj na 14 sekund przytrzymaj pin 7 do masy (śruby od amora)
    BMW sie nie psuje

  7. #7
    Otwórz gniazdo elektryczne, zamknij drzwi, włącz zapłon

    pin 7 do masy (przez zarówkę można - żeby nie było ryzyka zwarcia), masz może byc z gniazda lub karoserii. Zwierasz na kilka sekund a inspekcja skasuje się dopiero w momencie kiedy rozewrzesz!!.

    Dopiero po rozwarciu wyłaczasz zapłon i zamykasz pokrywkę złącza

    Około 10 sekund kasuje cegiełki olejowe/inspekcję, ponad 20 sekund kasuje "zegareczek" - płyn hamulcowy. Pojawia się co 2 lata

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    "zegareczek" - płyn hamulcowy. Pojawia się co 2 lata
    Serio?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  9. #9
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    "zegareczek" - płyn hamulcowy. Pojawia się co 2 lata
    Serio?
    Serio. Poza tym na forum jest szczegolowa instrukcja jak co kasowac.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  10. #10
    Serio
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •