Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2

W±tek: Wybity trzonek zaworu - przyczyny?

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Sk±d
    Szczytno

    Post Wybity trzonek zaworu - przyczyny?

    Witam,
    W swoim m30 w marcu 2018 zrobi³em remont. Du¿o uwagi po¶wiêcone by³o górze silnika, tj obróbka g³owicy itd. Wymienione zosta³y d¼wigienki, mimo¶rody regulacyjne, ¶ruby mimo¶rodów itd. Po remoncie jest przejechane 14tys km. I problem jest taki, ¿e na pierwszym cylindrze od podszybia, na zaworze ss±cym mocno wyt³uk³ mi siê trzonek zaworowy i mimo¶ród. Objawia siê to g³o¶nym cykaniem/klepaniem z tej okolicy. 1300km temu regulowa³em luzy zaworowe (chyba z 4 raz od remontu), no i tydzieñ temu zaczê³o klepaæ znowu, no to dzi¶ rozebra³em, bo obstawia³em ze mo¿e mechanik po remoncie jak regulowa³ to uci±gn±³ gwint na ¶rubie od mimo¶rodu, chcia³em posprawdzaæ i wymieniæ te ¶ruby na nowe. Jednak problemem okaza³a siê nie ¶ruba a w³a¶nie mocno zu¿yty trzonek zaworu.

    Jak na wszystkich zaworach ustawiê 0,30 miêdzy d¼wigienk± a trzonkiem, to miêdzy d¼wiegienk± i wa³kiem te¿ mie¶ci siê maksymalnie 0,30. Nie ma szans wcisn±æ 0,35. Jak na tym wspomnianym ustawie 0,30, to miêdzy d¼wigienk± a wa³kiem mie¶ci mi siê nawet listek 0,40. Dora¼nie ustawi³em 0,25 miêdzy d¼wigienk± a wa³kiem, co da³o mi ciasne 0,30 miêdzy trzonkiem a d¼wiegienk±, ale nie wiem czy takie rozwi±zanie ma sens?

    Zupe³nie nie u¶miecha mi siê teraz ¶ci±gaæ g³owicy ¿eby wymieniæ ten jeden zawór, bo to spore koszty, a takie ju¿ ponios³em w zesz³ym roku. Druga kwestia, to nie znam przyczyny takiego stanu rzeczy. Co mog³o wp³yn±æ na to, ¿e ten jeden zawór tak siê wyklepa³? Je¶li chodzi o magistralê smaruj±c± to podczas remontu silnika zosta³a ona przeze mnie bardzo dok³adnie wyczyszczona i do teraz jest dro¿na. Wymienia³em te¿ podczas remontu rozrz±d, czy on mo¿e byæ przestawiony o jeden z±b i to mo¿e byæ przyczyna wyklepania tego zaworu?

    Przed remontem zawory regulowa³em co 10tys przy ka¿dej wymianie oleju i by³a to raczej taka kosmetyka, bo nigdy nie by³y mocno rozregulowane a tym bardziej nie by³o ich s³ychaæ. Teraz po remoncie mechanik je regulowa³ i powiedzia³ mi, ¿e to wszystko siê musi u³o¿yæ i ¿e nastêpna regulacja za 2500km. Nie by³o ich wtedy s³ychaæ. Zrobi³em regulacjê jak nale¿y i za jakie¶ 5tys km ju¿ góra klepa³a jak stary diesel. Od tamtej pory to jest ju¿ trzecia regulacja (na 5500km) i niestety po regulacji pierwszy tysi±c km jest dobrze, a potem znowu siê zaczyna symfonia i spadek mocy auta. Aha - reszta zaworów w normie.

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Sk±d
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    byl za duzy luz i sklepalo a maggistrala olejowa sprawna

Podobne w±tki

  1. [silnik] Ograniczenie zaworu EGR
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 19:41
  2. popychacz zaworu AJUSA ?? kto¶ robi³ na tym
    Przez kanap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:42
  3. Eksplodowa³a ch³odnica - szukanie przyczyny
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 14:21
  4. mo¿e znacie przyczyny
    Przez BombakoS w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 12:57
  5. [hamulce] ABS - Blad przekaznika zaworu
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •