Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Olog22 - ALPINA B7L xDrive F02

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    10
    BMW
    Alpina B7 F01
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Siemanko,

    mały update po roku prawie

    Alpina nawija bez problemów kolejne km i daje wielki FUN

    Była między innymi w Toskanii oraz Monachium i Buchloe w siedzibie ALPINY /zdjęcia z wyjazdu też gdzieś poniżej/

    Co do rzeczy zrobionych przez ten czas /no bo przecież nie potrafię nic nie robić pod siebie w aucie /

    - zawieszenie poszło w dół na zestawie dedykowanym H&R o jakieś 35 mm
    - dystanse wleciały też HR przód 17mm a tył 25mm
    - zmienione hamulce z 375mm na nawiercane 395mm z przodu plus zmiana zacisków na zaciski 4ro tłoki z Alpiny B7 G12 /zaciski pomalowane w kolor ALPINA BLAU 2 / Foto
    - tylne tarcze zmienione na nawiercane w ori rozmiarze 370mm /kolor j/w/
    - wymieniony nieszczęsny CIC na jednostke Evo ID6 z dotykowym ekranem 10,2" oczywiście Idrive ceramiczny touch żeby pasował do reszty wraz z pełnym dostępem do Connected Drive RTTi i wszystkich innych usług online i remote jakie się da. /Foto wnętrza z Evo na pokładzie poniżej/
    - wymienione lampy przednie z Adaptive xenon preLCI na Adaptive Full LED LCI
    - wymienione halogeny przód na wersję LED żeby pasowało do lamp
    - Wszystkie chromy w czarny połysk
    - więcej grzechów nie pamiętam ale wcale ich nie żałuję

    Poniżej kilka fotek kolegi #mj_photo_1 i moich




























    Póki co to na tyle.

    Kolejne mody i pomysły w drodze

    Pozdro

    Oli

  2. #32
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Jak dla mnie super.
    Chyba Cie widuje u mnie na parafce.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #33
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    327
    BMW
    G61, ex G21, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Nooo piękna Ci ona. Aż miło się patrzy.

  4. #34
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,316
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ręce same składają się do fapowania :D

  5. #35
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,421
    BMW
    E39 525iA, C215 CL500 ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 31-01-2020 o 09:01
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #36
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,448
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Z kierownicą coś będziesz robił? Zmorą wielu Alpin jest zwykła kiera zamiast sportowej, która IMHO prezentuje się o niebo lepiej.

  7. #37
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Auto mega, mody w jak najlepszym kierunku idą.

    Tutaj ta kiera aż tak nie razi, ale w E65 B7 to dopiero była tragedia- podstawowa kierownica z E60 z dołożonymi przyciskami do SwitchTronic'a.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Piękna jest
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    10
    BMW
    Alpina B7 F01
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Siemanko,

    jako że wiosna nastała /kalendarzowa bo temperatury chwilowo nie powalają / ...

    przyszedł czas na montaż nowego zestawu letnich felg i opon.

    A więc po kolei:

    Od samego początku posiadania auta felgi oryginalne 21" wydawały mi się troszkę za małe powoli zacząłem się rozglądać za opcjami aby to zmienić a nadal zostać w klimacie ALPINY

    Poszukiwania trwały już od połowy zeszłego roku ale jakoś bez specjalnego ciśnienia.

    Opcji było kilka: felgi kute custom, rotiform, BCForget itd plus oczywiście oryginalne ALPINY 22" z serii G01/02

    Jako że mam szczęście do ludzi którym czasem pomagam okazało się że jeden z moich kolegów @cr_design99 może mi pomóc w poszukiwaniu kół do Lochy.

    No i nie trzeba było długo czekać na wyniki jego poszukiwań / qrde nie wiem jak on to robi ale znajduje rzeczy niemożliwe /
    Wysłał mi linka do felg najlepszych jakie mogłem sobie wymarzyć do B7 czyli oryginalne felgi ALPINY 22" oczywiście kute w szerokościach 9 i 10 cali.
    Dodatkowym rarytasem tych felg był fakt że były one zupełnie nowe w kartonach ALPINY.

    Zdjęcie z profilu kolegi jak przyjechały.



    No to już mega szczęśliwy zacząłem poszukiwania ogumienia we właściwych rozmiarach czyli 245/30R22 i 295/25R22 aby zostać w tej samej średnicy i zachować właściwą różnicą między osiami czyli 0 /o xdrive trzeba dbać /

    Wybór padł na Falkeny AZENIS FK453 /niestety Michelin nie robi takich rozmiarów a Pirelli ma słabe opinie u wielu moich znajomych/
    Niestety fotki zrobiłem tylko przednim oponom jak przyszły







    W między czasie była szybka przymiarka felg na aucie / po prostu nie mogłem się powstrzymać :P /





    No i przyszedł czas na ubranie tego wszystkiego w jedną całość i założenie na auto / w końcu wiosna /

    Na pierwszy ogień poszło tylne koło i już po założeniu opony banan nie schodził z facjaty



    ale gdy wszystko już było na swoim miejscu przyszedł czas na pełnię szczęścia / bo właśnie ten widok utwierdził mnie w przekonaniu że miałem rację od początku z wielkością koła /







    Naprawdę usiadło dokładnie tak jak to sobie zaplanowałem i wymarzyłem.

    Co do komfortu nie odczuwam jakiegoś znaczącego pogorszenia /w końcu różnica niewielka w stosunku do 21" /

    W związku z sytuacją jaką mamy w Polsce nie wiele mam możliwości na jakąś sesję ale udało się zrobić jedno ładniejsze foto w nowym obuwiu



    Naprawdę strasznie się cieszę że udało się zrobić tą modyfikację w 100% w Alpiny stylu /dosłownie i w przenośni/

    Mam też nadzieję że wam też się podoba w takim setupie moja Locha

    PS: zdjęcia nie obrócone właściwie kliknijcie prawym i otwórzcie w nowym oknie bo nie mam pojęcia jak zrobić aby w miniaturze były właściwie obrócone

    Oli

  10. #40
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,316
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gratki, naprawdę pięknie to pasuje

Podobne wątki

  1. Xdrive czy ma sens
    Przez Aldik w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 10:20
  2. BMW M760Li xDrive
    Przez BarteG w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 14:17
  3. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:51
  4. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 22:03
  5. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •