Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Naprawa w ASO z OC

  1. #21
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ciekaw jestem , bo skoro nalezy sie auto podobnej klasy, to co dostanie za e38 :) ?

    Patrząc na nasze realia, to będzie bilet miesięczny

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    73
    BMW
    e38 740 iA bez LPG
    Skąd
    Centrum
    Dostanie takie auto jakie ma do dyspozycji firma przeprowadzająca naprawę. Stawka dzienna za wypożyczenie auta jest też ograniczona. Możesz dostac Lexus-a albo Seata Ibizę. Jak komuś nie pasuje to szuka innego warsztatu.

  3. #23
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    A o jakim samochodzie rozmawiamy jak tam nie ma naprawy tylko wymiana operacja na 3 może 4 godziny chyba lakierowac na aucie zderzaków nie będą


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    A o jakim samochodzie rozmawiamy jak tam nie ma naprawy tylko wymiana operacja na 3 może 4 godziny chyba lakierowac na aucie zderzaków nie będą
    Ale muszę zobaczyć co jest pod zderzakiem, zdjąć, zdjęcia, zamówić, 3 dni zanim dojdzie itd itp... Uwierz to nie takie łatwe :D

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Na pewno absorbery sa wcisniete, czyli też do wymiany.
    Slizgi też mogą być pekniete=wymiana.
    Do tego wszystkie kolki trzymające Belkę ze zderzakiem.
    Nie daj się namówić na jakieś 2-3 tyś.
    Potem będziesz żałować jak przyjdzie składać auto

  6. #26
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Jedyną nie wiadomą jest stan tylnego pasa miałem prawie identyczne uderzenie z tyłu i wszystkie elemety zderzaka belka ,absorbery ,czujniki ,pdc, listwy ,chromy ,ślizgi,bez zciągania zostały zakwalifikowane do wymiany z łączną kwotą lakierowania i montażu z aso w 2014 kosztorys na 9500zł dzisiaj pewnie koło 10500zł pierwsza propozycja ubezpieczalni 4500zł po przesłaniu kosztorysu z aso 7700zl do ręki i na tym sprawę zakończyłem.Ogarnałem za 600zl z zderzakiem w idealnym stanie w ori lakierze
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 06-02-2019 o 14:01


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 M60B40
    Skąd
    Kraków

    Post

    Więc tak, pojechałem do ASO, zrobili oględziny z rzeczoznawcą. Przedni zderzak miałem lekko zarysowany (byłem głupi, bo mogłem polerkę zrobić w parę minut i nie byłoby śladu, niestety człowiek uczy się na błędach), więc kazali dopłacić 500zł. za połowę malowania. Wkurzyłem się i cofnąłem zgodę na ich działanie w moim imieniu. Zapłaciłem 280zł. za oględziny. Dostałem wycenę na 3800zł... Przednia prawa lampa przeciwmgielna mi wypadła podczas wypadku (rozwalając zaczepy w zderzaku), to uznali że to było już wcześniej zniszczone i nie ma związku z kolizją. Więc ogólnie jest do wymiany tylny i przedni zderzak, z czego za malowanie przedniego muszę zapłacić w 50%. Do tego do wymiany został zakwalifikowany pas tylny + ślizg z przodu.

    Kosztorys + części:
    https://ibb.co/sQ54493
    https://ibb.co/3hxGxDc
    Ostatnio edytowane przez bellator ; 14-02-2019 o 18:54

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Wiesz co kolego ten kosztorys to jakiś żart. Sam z 5 lat temu obtarlem zderzak w fordzie fokusie i gość wyciągnął z mojego ubezpieczenia 3 tys złotych a ty masz w e38 za takie pieniądze zrobić? Sam pas tylny kompletny to 2500 zł. Zderzak tył 2800 to już masz 5 tys. Jaja sobie ktoś robi. Szukaj kogoś kto się zna na rozliczeniach napraw ubezpieczeniowych to ci pomoże w tej sprawie. Mogę ci podpowiedzieć że po kolizji to masz pełne prawo do wymiany pasów bezpieczeństwa bo to są elementy jednorazowego użytku. Nie wszyscy o tym wiedzą. I z jakiej racji niby masz dopłacać do malowania jakieś 50%. Zbieraj wszystkie rachunki bo koszty wyceny też pokrywa sprawca kolizji a nie ty. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą z założenia, że ludzie są głupi i wezmą wszystko co im łaskawie zaproponują. Szukaj kogoś co jest w temacie nie daj się okraść. Składki to wiedza jak pobierać a płacić to już nie potrafią.
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 15-02-2019 o 09:34

  9. #29
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak jak napisał Kriss88 ten kosztorys to kpina.

    Jedż do niezależnego rzeczoznawcy , niech Ci zrobi wycenę na oryginalnych częściach(bo masz do nich prawo) i zobaczysz jaka będzie kwota.

    Co do auta zastępczego na czas naprawy to ustal z ubezpieczalnią z jakiego segmentu auto Ci się należy i sobie sam wypożycz bez udziału ubezpieczalni. Najważniejsze żebyś miał cenę zbliżoną do tej , którą wypożyczalnia Ci poda. Generalnie nie musisz zwracać uwagi jakie ceny podają za wypożyczenie auta wypożyczalnie , bo nie ma takiego przepisu.

    Dlaczego pisze żebyś sobie wypożyczył auto zastępcze beż udziału wypożyczalni ? mianowicie dlatego , bo wszystkie wypożyczalnie , które współpracują z ubezpieczycielami mają w umowie Twój udział własny, są to różne kwoty , może być 1000 zł a nawet 1000 Euro, a to oznacza ,że gdy Ty dokonasz szkody na ich aucie , albo ktoś dokona szkody i nie znajdziesz sprawcy , to do tej kwoty wypożyczalnia Cie obciąży. Po prostu musisz pilnować ich auta ,żeby do interesu nie dopłacić.

    Oczywiście suma za wypożyczenia samochodu zastępczego nie ma nic wspólnego z wartością Twojego pojazdu itp ,jest to zupełnie oddzielny temat.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 M60B40
    Skąd
    Kraków
    Rozumiem, że mogę jechać do niezależnego serwisu BMW, zrobić wycenę na częściach OEM i za to zapłaci ubezpieczyciel?
    Mam zapłacić za połowę przedniego zderzaka, bo był jakiś narożnik wcześniej uszkodzony. Potem dodam zdjęcie.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Ogrzewanie e65 naprawa
    Przez doto04 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 09:09
  2. Naprawa pixeli
    Przez Driver313 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 08:10
  3. [skrzynia] naprawa 5HP30
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 12:26
  4. Naprawa wyświetlacza
    Przez dawiddo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 20:14
  5. naprawa e32 ang.
    Przez siudema w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2007, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •