Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: 255/55/18 czy wejdą do e65 ?

  1. #21
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Miro? A co to za retoryka? To jak Allianz ma takie zasady, to podsuń tu nr punktu z OWU, który to w Allianzie określa. Inaczej to przyjmujesz postawę "tak jest i wuj". Daj się traktować poważnie :)

    Dokładnie miałem to na myśli :)

    Acha ,a to ,że spisują opony wiąże się z tym ,że określają ich wartość.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 31-01-2019 o 21:06

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Bartku, tak na skróty. Czy to naprawdę takie trudne założyć opony takie jak przewidział producent ?
    Ja uznaję ,że albo się robi coś porządnie tak jak ma być albo nie robi się lepiej nic.

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Bartku, tak na skróty. Czy to naprawdę takie trudne założyć opony takie jak przewidział producent ?
    Ja uznaję ,że albo się robi coś porządnie tak jak ma być albo nie robi się lepiej nic.
    Ja też, ale to jest moje, Twoje, a nie musi być innych. Podałeś Allianz jako przykład, więc podeprzyj się jakimś punktem z ichniego OWU :)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dobra z tym alianzem tak palnąłem . Przepisy są dla wszystkich jednakowe. Zresztą sam przeczytałeś i wiesz jakie są dopuszczalne różnice w rozmiarze opony . Jeśli różnica mieści się pomiędzy +1,5% a -2%, opona może być użytkowana jako zamiennik opony oryginalnej. Nic więcej.
    Parametry muszą być zachowane.

  5. #25
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Dobra z tym alianzem tak palnąłem . Przepisy są dla wszystkich jednakowe. Zresztą sam przeczytałeś i wiesz jakie są dopuszczalne różnice w rozmiarze opony . Jeśli różnica mieści się pomiędzy +1,5% a -2%, opona może być użytkowana jako zamiennik opony oryginalnej. Nic więcej.
    Parametry muszą być zachowane.
    Dopuszczalne różnice dotyczą prawidłowych wskazań licznika i nie mają nic wspólnego z ubezpieczalnią itp. Inaczej jest w DE bo jest wpis o rozmiarach kół i opon i jest to związane np z tym ,że tolerancja radarów jest o wiele mniejsza niz w RP. Wtedy nie ma to tamto ,że na liczniku było 50 , ograniczenie do 50 , jechalem 50 i dostałem foto i mandat.

    W RP możesz założyć inny profil inikt Cie za to nie ukara , wygląd to inna kwestia Mirosławie

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No to załóż sobie co chcesz a ja też będę zakładał co ja chcę. Ja swoje wiem a Ty swoje.

  7. #27
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Prawda jest taka że ubezpieczyciele ostatnio dostają po d.. od firmy wyłudzających od nich wyższe odszkodowania i dlatego zaostrzyli przepisy.

    I np:

    masz napisane jak u mnie - opona rozmiar x i np Run flat

    zakładasz rozmiar x ale opona zwykła (bo taniej, bo nei było rozmiaru w RF, bo tak ci pasowało i takie założyłeś)

    i teraz tak:

    masz wypadek, auto jest uszkodzone i zaczyna się sprawdzanie z grubsza a potem detali i w pewnym momencie patrzą na oponę i OOOOO kolega nie ma takich jak w specyfikacji :)
    mamy go - podstawa do niewypłacenia :)

    I tak to z grubsza działa, dlatego jak najbardziej miro ma rację i nie trzeba żadnych postaw prawnych bo tak po prostu jest:)
    Można się odwoływać itd ale to trwa i jest zazwyczaj kosztowne bo trzeba mięć prawnika itd.

    Ile osób na forum tyle myśli i tyle sposobów ale każdy ma swój rozum i wie co ma w aucie, niestety polska to dziki kraj i tu obecnie ujeb... cie za kolor koszuli a co dopiero za nieodpowiednie opony :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #28
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No to załóż sobie co chcesz a ja też będę zakładał co ja chcę. Ja swoje wiem a Ty swoje.
    Miro ja zawsze zakładam opony o prawidłowym rozmiarze i nie piszę głupot ludziom na forum

  9. #29
    Banned
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    162
    BMW
    E66 735LI /E46 325i SMG/ E60 M5
    Skąd
    Łódź/Wrexham UK
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Miro! Relax :) kolega chce zmienić opony, więc jak będzie miał na 255/55/18 (złe) to pewnie będzie miał i na 245/50/18 (dobre). boi się o utratę komfortu zupełnie niepotrzebnie. Może przyzwyczajenia z innych modeli. Moje E65 kupował gościu co wcześniej miał E38. Sprzedawałem na 20 calach i się mocno zdziwił, że to dobrze wybiera nierówności, a miałem zwykły zawias, a nie EDC.

    @Maxel jak zmieniasz opony, to zmień na prawidłowy rozmiar. To co Miro (w emocjach) napisał, to też może być argument. Chcesz założyć opony w rozmiarze nie przewidzianym do tego auta. Wszystko będzie dobrze, dopóki się nic nie stanie. Nie ma sensu się w coś takiego pakować. 245/50 i będzie gitara ;)
    Dzięki. Zakładam 245/50/18. Nawet pisze na tabliczce na drzwiach. Poprostu myślałem że 7tki mają takie duże balony jak Mercedes klasy S 😉

    @Miro coś ty taki nerwowy chlopie ? M54 nie wystarcza w 7 ? 🙄

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Maxel Zobacz posta
    Dzięki. Zakładam 245/50/18. Nawet pisze na tabliczce na drzwiach. Poprostu myślałem że 7tki mają takie duże balony jak Mercedes klasy S 😉

    @Miro coś ty taki nerwowy chlopie ? M54 nie wystarcza w 7 ? 🙄
    W moim wieku wystarcza aż za nadto .

Podobne wątki

  1. [felgi] Czy felgi STYLING 242 z BMW 5 E60 wejdą do BMW 7 E38?
    Przez klufa w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 01:11
  2. [opony] E65/ E66..Czy wejdą opony zimowe 255/55/r19 ?
    Przez rafa1504 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 12:55
  3. 285/35/18 wejdą na 8,5'' ??
    Przez CICHY83 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 17:06
  4. czy 235 60 16 wejdą do E32 ?
    Przez Michu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:18
  5. Czy wejdą ??
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •