Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wiatraczek panelu sterowania ...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza

    Post Wiatraczek panelu sterowania ...

    Od czego by tu zacząć ...może od tego , że po wyciągnięciu kluczyka nadal słychać wiatraczek panelu sterowania nadmuchem do momenu uśpienia - pierwsze pytanie.... czy tak powinno być? i czy ktoś miał‚ przypadek z rozładowywaniem aku przez niego ,i czy wpływ na jego sterowanie ma rezystor wentylatora ?
    Sprawa wygląda tak ,że coś żre mi prąd i w innych modelach natknąłem się na dość pospolitego złodzieja prądu jakim jest rezystor (jeż ) .
    Ręce opadaj bo do tego doszedł‚ jeszcze rozrusznik , ale ten został‚ już wymieniony.
    Czy spotkał się ktoś z podobnymi przypadłościami ?
    Dodam jeszcze ,że przy pomiarach po uśpieniu o,o2 czyli tyle co nic ....z pewnością coś się załącza w międzyczasie ...jutro jeszcze sprawdze ładowanie...ale ;)

    Pozdrawiam

    No i mamy następny dzień ...okazało się że nie ma prądu na grubym przewodzie plusowym. Po podpięciu przewodu od klemy plusowej do plusa na silniku auto odpaliło ,a myślałem ,że go rozładowało -aku doładowany , pomierzony .

    Mam nadzieję ,że temat komuś się przyda bo w siódemkach chochliki nigdy nie śpią .Przez dziesięć lat już się przyzwyczaiłem ,że od czasu do czasu ma focha ;P
    Ostatnio edytowane przez martin81 ; 21-01-2019 o 18:21 Powód: znaki

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jeż często kradnie prąd w e38. Doraźnie możesz przed zamknięciem auta moc nadmuchu dać do pozycji "0" i wtedy Ci aku nie rozładuje. Oczywiście wymiana jeża Cię nie minie bo chyba nie masz ochoty zawsze pamiętać o całkowitym wyłączaniu siły nadmuchu :)
    Wiatraczek w panelu sterowania klimy zawsze pracuje do czasu uśpienia modułu albo przynajmniej jakiś czas po wyłączeniu zapłonu. Nie wiem dokładnie ale wiem ,że mimo wył zapłonu jego praca jeszcze ileś tam trwa.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Jeża na podmianke już załatwiłem , mam też drugiego na zatartym silniku którego wcześniej wymieniałem ;)
    co do wyłączania nadmuchu to mam już taki zapobiegawczy nawyk ;P demontaż deski w razie czego też nie sprawi mi trudności - zobacze po wymianie kabla plusowego ...jak rozładuje aku to będę grzebał- życie ,do siódemek trzeba mieć cierpliwość a po dziesięciu latach z jedną i tą samą to jestem w nią uzbrojony ;)
    Wentylatorek w mojej sprawdzałem wyłącza się po uśpieniu .

    Zobaczymy...dam znać jak poszło dla potomnych ;)
    Dzięki Miro :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Kabel powinien być dobry bo to gruba żyła. Może mieć problem w klemie pirotechnicznej. Sprawa do naprawienia.

Podobne wątki

  1. [ elektronika] Instrukcja panelu sterowania klimą
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 21:00
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 00:40
  3. [ wnetrze] piszczący wiatraczek ...
    Przez kubakuba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 20:18
  4. [ wnetrze] jakis wiatraczek
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 06:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •