Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dziwny problem z moją "wariatką" :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73

    Dziwny problem z moją "wariatką" :)

    Witajcie. Po raz kolejny mam nadzieję, że mi pomożecie koleżanki i koledzy.
    Moja "wariatka" to E32 M60 4,0 rok 1993.
    A problem jest bardzo nietypowy. Czasami jak się mocno nagrzeje silnik (ale to nie jest reguła) i zgaszę silnik to przy próbie ponownego odpalania gdy po pozycji zapłon dociskam kluczyk nie ma żadnej reakcji- kontrolki leciutko przygasają a auto wogóle nie reaguje. Nie ma nawet pstryknięcia (jak to czasami przy szczotkach rozrusznika). Mogę tak sobie wtedy przekręcać aż do znudzenia- kilka razy po paru próbach normalnie odpalił. Jednak w 99% przypadków nie reaguje, jak chwilę odstoi (nie ma reguły- od 5minut do godziny) wsiadam, wyłączam immobiliser i normalnie odpalam.
    Powoli już te humorki mojej "wariatki" mnie denerwują:). Nawet jak auto nie jest rozgrzane a po zgaszeniu nie wyjmę kluczyka tylko zostawię włączone radio, ruszę szybami to prawie na 100% nie odpali.
    Wiem, że to co napisałem nie za bardzo trzyma się "kupy" ale mam nadzieję, że dokładnie opisałem problem. Dzięki i czekam na pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    u mnie było wczoraj identycznie....dojechałem na miejsce.. i juz nie odpalił ciemno.... nic nie zadziałało... za chwilę znów zapaliły się kontrolki ale przy próbie odpalenia muuuuuuu... w%^#$^$^ się trzaskam drzwiami alarm załapał.. wsiadam do fury znów czarno...#$%#$%#$%^ myślę sobie...o co kaman.. i klema na akumulatorze była luźna...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    ...... i klema na akumulatorze była luźna...
    To sobie odpowiedziałeś.
    Sam byłem kiedyś ofiarą takiego numeru (zresztą przez kolege ROBERTO).
    W e32 z silnikiem M60 (nie wiem ilu, czy wszystkich?) jeśli jest za słaby prąd (np. przysłaby akumulator, luźna klema), to rozrusznik będzie kręcił a silnik nie zaskoczy.

    Nie wiem do końca jak to działa, ale jest.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Jak wystąpi znowu brak możliwości rozruchu odblokuj immobilizer, włącz zapłon i w złączu diagnostycznym pod maską zewrzyj piny 11 i 14 (11 to przekaźnik rozrusznika, 14 to plus).

    Jeśli to pomoże to uszkodzona jest stacyjka lub kable do niej - jeśli nie to sam rozrusznik.

    U mnie występuje podobny problem jak jest słaby akumulator i się użyje szyby czy radia na postoju albo jak aku jest ok ale w aucie się zbyt mocno nagrzeje. Ponieważ ta sytuacja jest głównie zimą i nie więcej jak raz w miesiącu to na razie olewam naprawę i mam w schowku kawałek przewodu do awaryjnego rozruchu przez złącze diagnostyczne :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    dzięki kolego, będę sprawdzał:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    U mnie było podobnie, mechanik mówił że rozrusznik pada, a okazało się że akumulator był na wykończeniu. Po wymianie akumulatora jak ręką odjął, a rozrusznik kręci do dziś :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    podobnie to znaczy jak???

    PS. Oczywiście po złości dzisiaj przegoniłem kilka razy moją "wariatkę", wyłączałem silnik, otwierałem szyby, cuda na kiju i odpala non stop... oj ciężki ma charakterek ta moja "wariatka"

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    ok, dzisiaj nie musiałem "przeganiać" mojego autka, postałem w korkach i wystarczyło. Zaparkowałem pod domem, zgasiłem próbuję odpalić i nic, zatem tak jak poradziliście w złączu OBC mostkuję 11 i 14. Prąd idzie bo kabelek momentalnie robi się ciepły a rozrusznik nie kręci. Zatem rozrusznik?? Nie ma nawet tego "pstryknięcia" co powinno być przy umierających szczotkach.

    tak sobie myślę... przecież to pstryknięcie które słychać przy szczotkach to jest pstryknięcie przekaźnika rozrosznika??? (dobrze myślę??) więc jeśli po zmostkowaniu wtyków przekaźnika rozrusznika i plusa nie ma pstryknięcia to winny jest przekaźnik rozrusznika??? dobrze kombinuje??? jeśli ktoś może mi szybko odpowiedzieć to będę wdzięczny i kupię ten przekaźnik jeszcze przed długim weekendem:)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    Cytat Zamieszczone przez thor88
    podobnie to znaczy jak???
    Tak jak to opisujesz w 1 poście.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    może być walnięte jedno uzwojenie w rozruszniku i jak sie na nim zatrzyma to nie chce odpalić(miałem taki przypadek w vw)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •