Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: Różnica w wahaczach -30MIN +30MIN

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Na pewno masz skopane ustawienie tyłu, bo każde z kół powinno być zbieżne, od 4 do 8 minut, co daje zbieżność całkowitą od 8 do 16 minut,a Ty lewe koło masz na -1 minutę (de facto rozbieżne, wyjeżdża to koło na lewo), prawe zbieżne tylko na 2 minuty, co łącznie daje zbieżność całkowitą tylko na 1 minutę, a norma jest, jak pisałem wyżej, od 8 do 16 w plusie, czyli do środka auta. Naprawdę wszyscy ci specjaliści nie widzą, że tam jest coś zrypane i trzeba to ustawić? Pewnie dlatego, że w F01 jest trudniej ustawić tył niż np. w E65, bo przestawiając zbieżność od razu zmieniasz pochylenie (o ile dobrze pamiętam słowa specjalisty od geometrii ze Zgorzelca). W BMW ustawienie tylnej osi jest kluczowe do osiągnięcia dobrego prowadzenia. Jestem pewny, że z tak ustawionym tyłem nawet kilka regulacji zbieżności z przodu nie przyniesie żadnego efektu.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 24-01-2019 o 13:36

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Aldik pojedziesz wreszcie na geometrię tam gdzie Ci napisałem, czy będziesz się jeszcze z tematem bujał?
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Aldik się jeszcze z rok lub dwa pobuja i dopiero potem zrozumie ,że ma gramatykę zciulaną. Ja mu tez na początku dałem namiar na fachowca ze sprzętem Huntera 3D ale on jezdzi po czerwonym zagłębiu od specjalisty do specjalisty. :)
    Aldik zajedź se do BMW jak już nie chcesz się od komina daleko oddalać bo suma sumarum i tak to wyjdzie taniej raz a porządnie niż dziesięć razy byle gdzie.

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Miro, z doświadczenia Ci powiem, że na geometrii 3D na Hunterze też ustawiałem siódemkę o której pisałem w innym wątku i dopiero warsztat polecony przez Ttrola (dzięki raz jeszcze, Bartek) ustawił to auto jak trzeba. Co ciekawsze, właściciel warsztatu korzysta ze starego urządzenia Beissbarth (które zresztą były używane m.in. w serwisach BMW), którego obsługa wymaga sporo więcej czasu niż przygotowanie do pomiarów na Hunterze 3D. Nawet między każdym z kół trzeba rozciągnąć linkę od czujnika do czujnika, czego do tej pory nie widziałem na żadnych pomiarach. A auto, mimo, że miało geometrię na Hunterze robioną trzy miesiące wcześniej, okazało się być źle ustawione tyłem (tylna oś, podobnie jak u Aldika, wyjeżdżała w lewo) plus niewielkie poprawki z przodu.

    Pytałem się nawet o Huntera 3D wtedy i właściciel tego warsztatu powiedział mądre słowa. Hunter przyszedł z Ameryki, gdzie wszystko ma być szybko i łatwo (bo faktycznie przygotowanie do pomiarów jest ekspresowe), ale kosztem dokładności. W Stanach nie jest to takie odczuwalne, bo tam są ograniczenia prędkości, które ludzie w zdecydowanej większości respektują. I powiem Ci, że miał rację! Tamto E65 po Hunterze prowadziło się dobrze do ~140 km/h. Trochę powyżej jeszcze w miarę. Ale prędkości >200 km/h, które w 750i przychodzą z łatwością, to była żadna przyjemność, tylko walka o utrzymanie auta. Po ustawieniu geometrii w Łodzi, wskazówka staje na 260, a kierownicy nie musisz kurczowo trzymać dwoma rękoma i ciągle poprawiać tor jazdy, jak wcześniej.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam się z Tobą. Ja też nie byłem z E65 na Hunterze tylko na dużo starszym urządzeniu. Na Hunterze ustawiałem Phaetona lecz krótko po ustawianiu go sprzedałem więc nie wiem jak się prowadził przy prędkościach 200+ Poleciłem Huntera ponieważ mclaren od szefowej był na nim ustawiany i wszystko jest ok.
    Ja akurat do nich jeżdżę na zmianę opon ponieważ maszyny też mają z Huntera i to jest porządne wyważenie wg mnie.
    Z geometrią nigdy w sumie takich cyrków jak Aldik nie miałem, ale od początku obwiniam złe ustawienia w jego przypadku. Cudów nie ma. To nie jest przecież z plasteliny.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą. Ja też nie byłem z E65 na Hunterze tylko na dużo starszym urządzeniu. Na Hunterze ustawiałem Phaetona lecz krótko po ustawianiu go sprzedałem więc nie wiem jak się prowadził przy prędkościach 200+ Poleciłem Huntera ponieważ mclaren od szefowej był na nim ustawiany i wszystko jest ok.
    Ja akurat do nich jeżdżę na zmianę opon ponieważ maszyny też mają z Huntera i to jest porządne wyważenie wg mnie.
    Z geometrią nigdy w sumie takich cyrków jak Aldik nie miałem, ale od początku obwiniam złe ustawienia w jego przypadku. Cudów nie ma. To nie jest przecież z plasteliny.
    No i znów Cie zaskocze, przełożyłem przednie koła i na razie jest ok ! Nie ogarniam systemu :( 3 kol kól w tym dwa nowe i tak samo .

    Tak czy siak pojadę kolejny raz na geometrię jak tylko znajde czas.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 24-01-2019 o 16:39

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Co tu ogarniać, masz spierniczoną geometrię i tyle, a to, że przełożyłeś sobie opony i wydaje Ci się, że jest lepiej, to tylko efekt placebo.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Co tu ogarniać, masz spierniczoną geometrię i tyle, a to, że przełożyłeś sobie opony i wydaje Ci się, że jest lepiej, to tylko efekt placebo.
    No właśnie nie do końca to placebo, bo dziewczyna przed przełożeniem jechała do Wawy i mówiła ze coś ściąga ją w prawo, a dzisiaj jechała do pracy 40km i mi mówi jak wróciła czy coś robiłem bo nie ściąga hmm
    Na trzepakach byłem u kumpla i mówi że chyba mam część nr2 do wymiany ale pewny nie jest, bo ciężko tam oko wsadzić aby zerknąć, wydawało mu się że guma jest popękana https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...diagId=33_1454.
    W przyszłym tygodniu to wymienie i wtedy sie ugadam na geometrię. Tylko czas żeby mieć:)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Janku, ta tuleja jak by nawet była całkiem zerwana to niewiele zmieni w geometrii. Ona pracuje idealnie w pionie i przede wszystkim słyszałbyś uderzenia z tyłu podczas ostrzejszego ruszania.
    Ja się tak zastanawiam Janku, czy Ty faktycznie nie zrobisz najlepiej jak pojedziesz na tą geometrię co Bartek mówi. Zrobić raz na 100% i przynajmniej to będzie pewne.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Janku, ta tuleja jak by nawet była całkiem zerwana to niewiele zmieni w geometrii. Ona pracuje idealnie w pionie i przede wszystkim słyszałbyś uderzenia z tyłu podczas ostrzejszego ruszania.
    Ja się tak zastanawiam Janku, czy Ty faktycznie nie zrobisz najlepiej jak pojedziesz na tą geometrię co Bartek mówi. Zrobić raz na 100% i przynajmniej to będzie pewne.
    Cursor już mi polecił kogoś od geometrii i na bank tam pojade ;)
    Mówisz żeby tej tulei nie ruszać ?

Podobne wątki

  1. Moment dokręcania śrub w wahaczach BMW F01
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 22:37
  2. [silnik] Różnica obrotów na cylindrach?
    Przez lukassolski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2018, 22:04
  3. Różnica we wzmacniaczach DSP
    Przez ROBERTO w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2016, 23:40
  4. [karoseria] Różnica polift przedlift
    Przez serekkox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 07:54
  5. różnica w czujnikach ABS
    Przez czubek124300 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •