Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71

Wątek: Różnica w wahaczach -30MIN +30MIN

  1. #31
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Janku, ta tuleja jak by nawet była całkiem zerwana to niewiele zmieni w geometrii. Ona pracuje idealnie w pionie i przede wszystkim słyszałbyś uderzenia z tyłu podczas ostrzejszego ruszania.
    Jesteś tego pewny? W E39 przy uszkodzonych tulejach tylnego wózka da się wyczuć, że tył "tańczy" ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jesteś tego pewny? W E39 przy uszkodzonych tulejach tylnego wózka da się wyczuć, że tył "tańczy" ;)
    To musiały być w stanie agonalnym.

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    To musiały być w stanie agonalnym.
    Kumpel dlugo siedział w kanale zanim na trzepakach to dojrzał, no i do końca nie jest pewien. Guma wygląda niby na pęknietą ale ...
    No i w sumie to tył lewy co mogłoby mieć wpływ na ściąganie w prawo, tzn tak sobie to tłumacze.

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Miro, z doświadczenia Ci powiem, że na geometrii 3D na Hunterze też ustawiałem siódemkę o której pisałem w innym wątku i dopiero warsztat polecony przez Ttrola (dzięki raz jeszcze, Bartek) ustawił to auto jak trzeba. Co ciekawsze, właściciel warsztatu korzysta ze starego urządzenia Beissbarth (które zresztą były używane m.in. w serwisach BMW), którego obsługa wymaga sporo więcej czasu niż przygotowanie do pomiarów na Hunterze 3D. Nawet między każdym z kół trzeba rozciągnąć linkę od czujnika do czujnika, czego do tej pory nie widziałem na żadnych pomiarach. A auto, mimo, że miało geometrię na Hunterze robioną trzy miesiące wcześniej, okazało się być źle ustawione tyłem (tylna oś, podobnie jak u Aldika, wyjeżdżała w lewo) plus niewielkie poprawki z przodu.

    Pytałem się nawet o Huntera 3D wtedy i właściciel tego warsztatu powiedział mądre słowa. Hunter przyszedł z Ameryki, gdzie wszystko ma być szybko i łatwo (bo faktycznie przygotowanie do pomiarów jest ekspresowe), ale kosztem dokładności. W Stanach nie jest to takie odczuwalne, bo tam są ograniczenia prędkości, które ludzie w zdecydowanej większości respektują. I powiem Ci, że miał rację! Tamto E65 po Hunterze prowadziło się dobrze do ~140 km/h. Trochę powyżej jeszcze w miarę. Ale prędkości >200 km/h, które w 750i przychodzą z łatwością, to była żadna przyjemność, tylko walka o utrzymanie auta. Po ustawieniu geometrii w Łodzi, wskazówka staje na 260, a kierownicy nie musisz kurczowo trzymać dwoma rękoma i ciągle poprawiać tor jazdy, jak wcześniej.

    Ciekawe rzeczy piszesz... :o
    Miałem ustawiane całe zawieszenie na hunterze w moim E38, zero luzow kuzow zawieszeniu.
    Po ustawieniu niby wszystko jest ok, ale przy ok 170+ autem nie jedzie się fajnie...wrecz boję się jechać z taką prędkością.
    Do tej pory myślałem, ze to wina miękkiego zawieszenia i baloniastych opon, ale teraz dałeś mi mocno do myślenia..

  5. #35
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Post

    Też nie byłem zadowolony z ustawień na hunterze i tym podobnymi wynalazkami komputerowymi w e38, dopiero warsztat który zajmuje się tylko geometrią z katowic i takim starym komunistycznym sprzętem laserowym ustawił jak trzeba i auto zaczęło prosto jeździć. Od tamtej pory jeżdżę tylko do nich.

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Też nie byłem zadowolony z ustawień na hunterze i tym podobnymi wynalazkami komputerowymi w e38, dopiero warsztat który zajmuje się tylko geometrią z katowic i takim starym komunistycznym sprzętem laserowym ustawił jak trzeba i auto zaczęło prosto jeździć. Od tamtej pory jeżdżę tylko do nich.
    A jaki to warsztat ?

  7. #37
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A ja myślę, że to nie jest kwestia sprzętu, tylko podejścia, wiedzy i umiejętności operatorów

    Podstawowy problem, o którym Aldik tutaj nie wspomniał(wyszło dopiero w rozmowie telefonicznej) to brak obciążenia samochodu.

    W przypadku E65 TIS wymaga obciążenia łącznego na poziomie 300kg, co nie jest małą wartością.
    Kolejna sprawa to podejście do regulacji. Kolega u którego ustawialiśmy E65 od użytkownika Drato z forum, jest bardzo skrupulatny i nie podchodzi do tematu na zasadzie: "a to się mieści w tolerancji" tylko stara się ustawić każdy parametr idealnie


    U teścia w znacznie prostszym samochodzie, bo w Mitsubishi Lancer(VIII gen bodajże) myszkował na nierównościach tył. W Aso kilka razy sprawdzali geometrię, uznali że prawdopodobnie amory będą winne, podobnie usłyszał na stacji diagnostycznej. Pojechaliśmy do gościa z Wodzisławia, doregulował geometrię zawieszenia jak należy i problem zniknął



    F01 też należy obciążyć:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...ement/BXGahdXx

    Tu dane dotyczące ustawień:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...ement/BXq31Lvh
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...ement/BXe0iSXL
    Drugie jest dla opcji pneumatyki z tyłu

    A tutaj informacje na temat górnego wahacza:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...ement/1LqwHZT4
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...ement/1LJSQZvP
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 26-01-2019 o 11:42
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #38
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    A jaki to warsztat ?
    Auto Diagnostyka Podwozi Czesław Duda Katowice ochojec ul. Spółdzielczości 9/1 tel 032 202 78 70
    www.geometriapodwozi.pl

  9. #39
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Auto Diagnostyka Podwozi Czesław Duda Katowice ochojec ul. Spółdzielczości 9/1 tel 032 202 78 70
    www.geometriapodwozi.pl
    Byłem u nich chyba dwa razy , znają się na rzeczy ,ale auta mi nie obciążali ,a powinno się oobciążać, dlatego mam mieszane uczucia.

    Kiedyś ustawiałem wiele razy geometrię u "BRACIKÓW" w Chorzowie na 3 Maja i auto się najlepiej prowadziło , zawsze obciążali auto. Następnym razem tylko tam pojadę.

  10. #40
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Ciekawe rzeczy piszesz... :o
    Miałem ustawiane całe zawieszenie na hunterze w moim E38, zero luzow kuzow zawieszeniu.
    Po ustawieniu niby wszystko jest ok, ale przy ok 170+ autem nie jedzie się fajnie...wrecz boję się jechać z taką prędkością.
    Do tej pory myślałem, ze to wina miękkiego zawieszenia i baloniastych opon, ale teraz dałeś mi mocno do myślenia..

    Miałem bardzo świeże i zadbane E38 750i, w którym po sprowadzoniu do Polski zmieniłem tylko tuleje w tzw. bananach, reszta zawieszenia była w bardzo dobrym stanie. Nikt w Polsce nie dotykał się do geometrii, a co za tym idzie nikomu nie udało się jej spieprzyć. I od 0 do 250 km/h ta 750tka jeździła jak po sznurku, nawet na fabrycznych szesnastkach. Masz tu zresztą filmik mojego autorstwa sprzed kilku lat, który, wstyd się teraz przyznać, nagrywałem telefonem z ręki.
    https://youtu.be/s4FqpAUJTuI

    Prowadzenie tego auta podczas wysokich prędkości w ogóle nie wymagało uwagi odnośnie utrzymania wybranego toru jazdy, a o to przecież chodzi kupując takie samochody. To ma pędzić do limitu prędkości jak pociąg po szynach, po to powstała seria 7, Mercedes S i Audi A8. I powiem Ci szczerze, że później E65 750i byłem mooocno zawiedziony, ale tam wymienione było po zakupie trochę więcej gratów i geometria robiona już w Polsce. Długo nie widziałem frajdy z szybkiej jazdy tym samochodem.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 26-01-2019 o 19:57

Podobne wątki

  1. Moment dokręcania śrub w wahaczach BMW F01
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 21:37
  2. [silnik] Różnica obrotów na cylindrach?
    Przez lukassolski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2018, 21:04
  3. Różnica we wzmacniaczach DSP
    Przez ROBERTO w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2016, 22:40
  4. [karoseria] Różnica polift przedlift
    Przez serekkox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 06:54
  5. różnica w czujnikach ABS
    Przez czubek124300 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •