Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Witam

    Jestem nowy na forum, witam serdecznie wszystkich :) Poniżej opisałem króciutko mój przypadek, Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będę posiadaczem 7 :)
    Prośba o pomoc gdzie mogę wstawić nowy temat w doradztwie poniższego ? Jeśli nie tutaj lub aby wątek był lepiej widoczny w celu doradzenia mi.

    Chciałbym kupić używaną BMW 7 benzyna z minimum 2012 roku. Użytkowana będzie na bardzo małych dystansach stąd nie chcę Diesla. Obecnie mam X5 z 2013 roku 4.0D jeszcze na gwarancji BMW z wykupionym serwisem do końca sierpnia 2019. Zastanawiam się na sprzedażą X5 i kupieniem 7 z benzyną. X5 super i w ogóle ale chyba benzyna będzie lepiej się sprawdzała na krótkie odległości jazda codzienna: 2 x po 500 metrów i średnio 2 x po 2 km :) Stąd zastanawiam się nad zamianą, ze względu na tak krótkie trasy. Może okaże się że dam żonie i3 którą jeżdżę do pracy a sam wezmę 7 ale to już inna kwestia. Nie chcę zajechać X5 w dieslu. Kilka razy w roku będę jeździł w dłuższe trasy typu W-wa- Wrocław, W-a-Poznań, Austria, Chorwacja.

    Proszę o pomoc który z silników bardziej się sprawdzi na moje potrzeby i który z nich będzie mniej awaryjny, bo tego w zasadzie chcę uniknąć.
    Szkoda mi X5 ale 7 będzie chyba bardziej odpowiednia. Prośba o doradzenie na który silnik patrzeć. Słyszałem o awaryjności 4.4 ale wiadomo nie ma niezawodnego i niepsującego się silnika. Też nie zależy mi na tym żeby kupić skarbonkę. Obecnie X5 jest jeszcze na gwarancji do sierpnia i nic mnie nie interesuje oprócz paliwa. No ale czas szybko mija a 7 będzie chyba wygodniejsza dla rodziny czteroosobowej.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Przy takim scenariuszu, to żonie kupiłbym kompakta, sobie zostawił i3, a w trasy, o których piszesz wynajmował auto. Chyba wyjdzie taniej i najbardziej bezstresowo. Jeżeli jednak bardzo chciałbyś mieć własne 7er to do takiego trybu, jak opisałeś, to najlepiej nadawałoby się 730i, ale tego na rynek europejski nie produkowano. Swego czasu stała jedna na Allegro, ale była po dzwonie i zrobiona po kosztach. Potem z benzyn jest 740i, ale na własnej skórze (patrz link od wm10589) przekonałem się, że też potrafi "ugryźć". Proponowałbym rozważyć też 730d pomimo, że to diesel.

    A 750i to przedlift, polift i nawet teraz w G11 ma problemy ;)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Hmmm, właśnie od diesla chcę uciec ze względu na te odległości która robi żona. Wydawało mi się że 740i polift byłaby najlepsza, ale jak widać chyba nie. Pewnie jak by była 7 częścią nią jeździłbym choć i3 wymiata w mieście i nie widzę lepszego samochodu, no może tesla S ale to inna bajka.
    730D 740D są tańsza używki i łatwiej kupić niż w benzynie. No ale wtedy znika argument zajechania X5 40D bo to jest ten sam silnik a mam go na gwarancji jeszcze. A brak tego argumentu to duża bolączka, dodatkowy argument to przy większych prędkościach typu 180km/h X5 jest po prostu głośna.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No tak X5 40d to ta sama motorownia, ale 7er bardziej aerodynamiczne, więc 730d by wystarczyło i cichsze przy wyższych prędkościach. 740i polift ma inny motor niż przedlift. W polifcie jest jedna turbina i przywrócono Valvetronic. W przedlifcie nie ma valvetronica, za to są 2 turbiny, po jednej na 3 gary. A i3 to nie Ty pierwszy chwalisz, że do miasta zarąbiste auto.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Ale sądzisz że 730d f01 będzie mniej awaryjna przy krótkich przebiegach niż 740i polift ? W końcu to codzienna jazda po 500 metrów, on nawet nie nagrzeje się.

    Poniżej moja opinia na temat i3 z innego postu, wklejam bo może ktoś ma jakiś dylemat i się zastanawia.

    Witam, jestem posiadaczem od kilku miesięcy i3 ale z REX czyli z silniczkiem spalinowym jako agregat prądotwórczy. Żonie dałem do jazdy przy domu X5 E70 4.0D a a jako że mam do pracy w Wawie w jedną stronę 20 km to jeżdżę i3. Jako drugi samochód MEGA, same superlatywy. W zimie na śniegu słabo ale to samochód miejski. Naprawdę polecam jak ktoś się zastanawia. Jak żona bierze mój bo jadę w trasę to mówi że wolała by nim jeździć niż X5. Ma kopa w każdym momencie. Zawraca w miejscu. Przejechałem nim już kilka tysięcy kilometrów a spaliłem 6 litrów paliwa. Ładuję trochę u siebie w garażu, jak jestem na zakupach w Lidlu to mam szybkie ładowanie za darmo, w pracy w garażu. Przesiadłem się z X5 ze względu na oszczędności na paliwie i wygodę w jeździe :) Zawsze jak przechodziłem obok i3 jak byłem w serwisie to się uśmiechałem pod nosem kto takie gó...no kupuje. Ale jak mi dali na dwa dni do testów, po miesiącu jeździłem już swoją i3. Gwarancja na baterie 8 lat lub 100kkm. Jak go kupiłem miał 24 tyś przejechane i jest z 2014 roku. Tak że nie obawiam się o baterie. Polecam.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 09:58

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Ale sądzisz że 730d f01 będzie mniej awaryjna przy krótkich przebiegach niż 740i polift ? W końcu to codzienna jazda po 500 metrów, on nawet nie nagrzeje się.
    Podejrzewam, że 740i lepiej będzie taki tryb znosić. Na szybko na OtoMoto sprawdziłem i stoi kilka poliftów.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw5
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    67
    BMW
    e65 3.0d i e65 3.0d fl , F01 4.0d
    Skąd
    Bydgoszcz
    Za krótkie dystanse na codzień , raczej PB tylko , toż ON w tym przypadku to jak coupe dla rodziny na codzień

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Kup sobie dobry rower z silnikiem elektrycznym, a na dluzsze trasy jakieś fajne auto z benzynowym motorem w miarę bezawaryjne(nie f01/f02)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Co to znaczy bezawaryjne jaki samochód polecasz z jakim silnikiem ?
    W221 po lifcie, omijaj 350 v6, reszta ok.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    W221 po lifcie, omijaj 350 v6, reszta ok.
    Merc S mi się podoba ale to nowszy ten W221 trąci myszką a nowszy ma zbyt wysoką cenę jak na samochód do jazdy dla żony do pracy i po dzieci do szkoły :)

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    V8 jest czułe na przegrzania. Jeżeli kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał, to poza oczywistymi różnicami w kosztach eksploatacji nie ma znaczenia czy weźmiesz V8 czy R6, ale jak zaczniesz te V8 kisić w korkach latem w takie upały jak były ostatnio, to raczej proponowałbym R6.
    A jakie są różnice w kosztach ekspolatacjii o których piszesz pomiędzy R6 a V6 ?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 09:59

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    No tak tylko że teraz pytanie czy 3.0 czy 4.4 po lifcie ? Czy można porównać w taki sposób że ewidentnie 4.4 odpada a 3.0 będzie lepsza, czy raczej są porównywalnej awaryjności ?

    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Kup sobie dobry rower z silnikiem elektrycznym, a na dluzsze trasy jakieś fajne auto z benzynowym motorem w miarę bezawaryjne(nie f01/f02)
    Co to znaczy bezawaryjne jaki samochód polecasz z jakim silnikiem ?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 09:59

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni BMW e38 różnice benzyna/diesel
    Przez BlackSpeed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:42
  2. [silnik] E65 Benzyna czy Diesel?
    Przez LUKASZLEEDS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 17:35
  3. [zawieszenie] EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 19:38
  4. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •