Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Teraz nie mam żadnego problemu, ale żona nim jeździ od trzech miesięcy a mam go jak miał 35tyś km teraz ma 115kkm. Ale jak tak dalej pójdzie np przez 1,5 roku to zapcha filtr cząstek lub coś innego. A tak teraz jak jeszcze jest na gwarancji w BMW X5 to więcej za nią wezmę i nie będę musiał dopłacać w niedalekiej przyszłości 80 tyś do innego samochodu.
    Niezbyt zrozumiale piszesz ale egal :)
    Skoro nie masz problemów z dieslem to kup diesla. Jak go raz na miesiąc przegonisz to wystraczy aby nie dowaliś filtra a nawet jak zapchasz to są na to metody przecież. Pamietaj też że jak kupisz nowe auto to nawet będziesz chciał nim czasami gdzieś dalej pojechać.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Niezbyt zrozumiale piszesz ale egal :)
    Skoro nie masz problemów z dieslem to kup diesla. Jak go raz na miesiąc przegonisz to wystraczy aby nie dowaliś filtra a nawet jak zapchasz to są na to metody przecież. Pamietaj też że jak kupisz nowe auto to nawet będziesz chciał nim czasami gdzieś dalej pojechać.
    To że będę nim jeździł dalej to jest pewne. Porównuję sytuację do momentu kiedy miałem benzynę w BMW 5 E60 3.0 benzyna, bez turbo. Śmigała latała, byłem mega zadowolony, a przede wszystkim cicha a X5 i diesel to traktor a przy wyższych prędkościach jeden wielki szum :) i czegoś takiego szukam tylko żeby był większy nowszy.
    A macie porównanie wyciszenia 7er f01 w dieslu do 5 w dieslu f15 ? Bo nigdy nie jeździłem 7 a 5 w dieslu ma kumpel i trochę traktor.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    To że będę nim jeździł dalej to jest pewne. Porównuję sytuację do momentu kiedy miałem benzynę w BMW 5 E60 3.0 benzyna, bez turbo. Śmigała latała, byłem mega zadowolony, a przede wszystkim cicha a X5 i diesel to traktor a przy wyższych prędkościach jeden wielki szum :) i czegoś takiego szukam tylko żeby był większy nowszy.
    A macie porównanie wyciszenia 7er f01 w dieslu do 5 w dieslu f15 ? Bo nigdy nie jeździłem 7 a 5 w dieslu ma kumpel i trochę traktor.
    F01 a f10 to bardzo podbne w wyciszeniu. Natomiast ja nie narzekam, a nawet lubie klank tego diesla. Niejedni nawet nie łapią się na tym że to na rope :) Na postoju na zewnątrz to słychać. Co do szumów to nie możesz porównywać X5 to zwykłej osobówki, tam zawsze będziesz miał hałas. Jak chcesz dobrze wyciszone bmw to bierz G jest mega cicho!. W 7er nie zwróciłem dokładnie na to uwagi ale jechałem 5 G i po prostu magia, aż za cicho :)

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Słyszałem że 7 od 5 jest dużo lepiej wyciszona ale jak tak piszesz to chyba tak nie jest :( miałem nadzieje że jest inaczej. G jest sporo droższa, szkoda mi tyle kasy na samochód wydawać. Wolę żeby na koncie leżała :)))

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Słyszałem że 7 od 5 jest dużo lepiej wyciszona ale jak tak piszesz to chyba tak nie jest :( miałem nadzieje że jest inaczej. G jest sporo droższa, szkoda mi tyle kasy na samochód wydawać. Wolę żeby na koncie leżała :)))
    No ja tez wole kase na koncie :D Ale kupiłem i jakoś tak lecą km :)
    Musiałbym sie gdziesz przejechać jakaś 7 i zobaczyć jak to jest.Moze zapoluj na 750xd ? 381KM i chyba z 800NM zrekompensuje Ci delikatne klekotanie na postoju :)
    Tak na zachęte : https://www.youtube.com/watch?v=sDUX17W7NPc&t=560s

  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przeniosłem

  7. #27
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Żona od jedzi F01 730d przed lift. Do pracy kilometr..potem w ciagu dnia wokół komina po 2km czy po 1km do sklepu.
    I na koniec do domu .
    Zima , lato tak samo.
    W zimie to po 10min i gaszone.

    W aucie wszystko OK.

    Siadła skrzynia , ale pewnie nie od tego.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #28
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    To że będę nim jeździł dalej to jest pewne. Porównuję sytuację do momentu kiedy miałem benzynę w BMW 5 E60 3.0 benzyna, bez turbo. Śmigała latała, byłem mega zadowolony, a przede wszystkim cicha a X5 i diesel to traktor a przy wyższych prędkościach jeden wielki szum :) i czegoś takiego szukam tylko żeby był większy nowszy.
    A macie porównanie wyciszenia 7er f01 w dieslu do 5 w dieslu f15 ? Bo nigdy nie jeździłem 7 a 5 w dieslu ma kumpel i trochę traktor.
    Nie wiem po jakich przejsciach lub jak bardzo jest zaniedbane twoje X5 ale w normalnym samochodzie nie slychac prawie pracy silnika, a lekkie szumy pojawiaja sie od 160km/h w gore- obojetnie czy X5 7ka lub 5tka z 3L dieslem lub benzyna.
    Sprawdz opony i skrzynie rozdzielcza one sa w X5 czestym powodem meczacego szumu w czasie jazdy.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Tak na logike, to skoro ma byc uzytkowana na krotkich odcinkach to silnik nie będzie pracowac w swojej temperaturze roboczej , ktora jest ciut za wysoka i paradoksalnie to ze bedzie ciagle niedogrzany moze mu wyjść na +. Oczywiście wtryski od razu wymiana a i panewki bym sprawdzil a najlepiej tez wymienił tak kontrolnie. Mowa o benzynie.
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 13-01-2019 o 17:52

  10. #30
    Początkujący Użytkownik Awatar salos
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    2
    BMW
    ER7
    Skąd
    Inowrocław

    Post

    Ja osobiście akurat z jakichś przyczyn lubię dźwięk diesela :D

    BTW. Czy znacie może jakiś dobry serwis diesela? Ja się zastanawiam w tym momencie nad ofertą diesel-partner... Co na ten temat myślicie?

    _________________________
    korzystanie z google moja firma to konieczność
    Ostatnio edytowane przez salos ; 11-02-2019 o 17:31

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni BMW e38 różnice benzyna/diesel
    Przez BlackSpeed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:42
  2. [silnik] E65 Benzyna czy Diesel?
    Przez LUKASZLEEDS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 17:35
  3. [zawieszenie] EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 19:38
  4. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •