Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Wątek: Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

  1. #81
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    I stąd biorą się herezje. Poprzez porównywanie innych generacji sprzętów, czegoś czego nie powinno się porównywać. I udowadnianie, że coś jest lepsze, a okazuje się że jest po prostu inne.

  2. #82
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Żadne herezje. Piszę, że jedna marka używa w swoich autach bardziej udanych silników niż druga. To, że te silniki nie są aż tak zaawansowane technicznie jak w BMW nie ma znaczenia, a wręcz może działać na korzyść bo w związku z tym są bardziej sprawdzone i niezawodne. S klasa też przez to gorzej nie jezdzi niż 7ka. A same auta są w pełni porównywalne pod każdym względem.

  3. #83
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Mówię o W221. V8 w S500 nie ma wtrysku bezpośredniego. Kumpel miał takiego i montował gaz. Nie było żadnych problemów i jezdził jak marzenie. Produkowany był do 2013r więc chyba można go porównać do F01 ;)
    Benzyny w W221 przed liftem to była tragedia - od wypadania zapłonów, po wycierające się zębatki rozrządu... ale jeździ sporo do dzisiaj. Niby to po lifcie poprawili, ale czy nie skopali czegoś innego, to też nie wiadomo...

    "Kupcie Lexusa, one się nie psują" by niektórzy powiedzieli ;). A ja polecam łazik marsjański, też nie słyszałem, żeby się psuł :P. Oba można równie często spotkać.

    Diesel i LPG to niestety czysta ekonomia. Każdy z nas najchętniej by jeździł V-, czy W12, ale bez sensu przepalać takie ilości paliwa, skoro limuzyną się jeździ spokojnie, a każdy silnik pojedzie autostradą te 200km/h i sprawnie przyspiesza.

    Co do jakości, to wg mnie zdecydowanie D3 i e65 są na podobnym poziomie, z plusem za wytrzymalszą skórę w BMW. Jeśli miałbym porównywać F01 i D4, to już Audi lepiej wypada. Na temat G się nie wypowiadam, bo dla mnie powiększone 3er i ogólnie auto we wnętrzu bez polotu. A najlepiej z jakością i tak jest w VW Pheaton w wersji Exlcusive.

    Minus A8 to komforty z tył - nawet w wersji 4-ro osobowej są wąskie i znacznie mniej wygodne, niż w BMW, czy Mercedesie, gdzie fotele są obszerne, głębokie i mają bardzo wygodne podłokietniki na odpowiedniej wysokości. Pheaton (1:1 Bentley Flying Spur) z kolei ma bardzo okrojoną ilość płaszczyzn sterowania fotelem i niskie wąskie podłokietniki - tutaj znowu BMW i Mercedes wygrywa.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-05-2019 o 16:32

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni BMW e38 różnice benzyna/diesel
    Przez BlackSpeed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:42
  2. [silnik] E65 Benzyna czy Diesel?
    Przez LUKASZLEEDS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 17:35
  3. [zawieszenie] EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 19:38
  4. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •