Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83

Wątek: Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

  1. #71
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja jak miałbym kupować auto do 100k to celowałbym raczej w Merca S500 W221 poliftowego w pakiecie AMG. Ma solidne V8 które nie sprawia problemów, elektronika została już poprawiona, a wygląd i jakość wnętrza jest moim zdaniem na najwyższym poziomie wśród tych trzech marek. Bardzo mi się podobają ale mocno trzymają cenę.

  2. #72
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Zrobiłem ostatnio ponad 1kkm A8 D3 4.2 Benz. Jazda w większości autostradą z 2 z przodu na liczniku. Powiem tak, gdyby nie to, że ten silnik bardzo fajnie ciągnie w pełnym zakresie obrotów, to ja nie widzę żadnych innych dużych plusów tego auta. Pomijam napęd na 4 buty bo to w audi akurat zawsze była mocna strona. Wykończenie wnętrza ani ziębi ani grzeje, skrzynia działa po prostu poprawnie. Mam blisko 2m wzrostu i po takim klocu spodziewał bym się dużo większego komfortu na przednich fotelach, za cholerę nie mogłem znaleźć wygodnej pozycji, po trasie wyszedłem umordowany jak po wycieczce nad morze w 126p. Aha, fajnie gra audio. Nie pamiętam co to było ale chyba Bose, dawał radę.

    Osobiście bym tego auta nie kupił, głównie przez brak wygodnej pozycji za fajerą. A dla samego silnika i audio to męczyć się nie warto. Też bym wybrał MB, jeździłem kiedyś s550 i bardzo fajny wózek. Ale to tylko moja opinia :)
    Pzdr
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #73
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    Jakosc silnikow i osorzetu w tym wiele czesci z taniego plastiku i gumy, ktore same w sobie powoduja awarie w trudnym do przewidzenia okresie, szajsowate wtryskiwacze i dziesiatki innych opisywanych tutaj problemow sprawily, ze poza 3 litrowym dizlem wlasciwie nie ma juz w bmw silnika, ktory mozna polecic. Nie ma co zaklinac rzeczywistosc, mialem i mam dalej bmw z takim dizlem 306 koni i naprawde, wystarczy sie przesiasc w samochod z dobrym silnikiem benzynowym, zupelnie inne odczucia z jazdy, cisza, spokoj, relaks, brak wibracji. Wiem, ze tutaj wygrywa ekonomia, ale patrzac chlodnym okiem, bez emocji to sa jeszcze silniki benzynowe, ktore dobrze przyjmuja gaz. Czytajac o perypetiach tutaj z silnikami benzynowymi, ktore sie psuja od samego patrzenia na nie nie wyobrazam sobie zagazowania takich silnikow. Natomiast solidne silniki audi czy mercedesa, ktore dobrze sie gazuja, spalaja kolo 20l gazu na 100 km to niezle wg mnie wyjscie. Dlatego zupelnie niezlosliwie napisalem, ze BMW w klasie wyzszej juz sie nie liczy, w USA to juz jest samochod tylko lizingowany z uwagi na ogromna utrate wartosci i samochod dla pierwszego klienta, pozniej placz. Pod maska montowane smieci, rurki, srurki z gownolitu. Jak mam nawet 4,2 fsi, jeden problem nagar, robie to i spokoj. Druga rzecz, duzo osob tegochyba nie widzi, jakosc wnetrza w bmw, skora to jest jakas cerata, nie wiem jak to nazwac, te drewienka, wstawki chromoowane, to jest straszny szajs. Wsiadzcie sobie do fo1 i a8 d4 z tegosamego rocznika i przebiegu, ustawcie siedzenia itd., naprawde fo1 to szajs, nie pisze tego zlosliwie.
    Wsiadz to F01 niezmeczonej wypadkami i ze sprawnym zawieszeniem silnika - jedziesz 200 km/h w ciszy i bez wibracji- jesli w jakims BMW 7 masz takie odczucia to niestety jezdzisz niesprawnym samochodem.

    ..."solidne silniki audi i mercedesa"... niestety ani BMW ani Audi a tym bardziej Merc od okolo 10lat nie maja solidnych silnikow w ofercie

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Każda marka ma bardziej i mniej udane silniki ale porównując Merca, Bmw i Audi to Bmw wypada najgorzej. Sam nie wiem który silnik w obecnie dostępnych modelach można by z czystym sumieniem polecić. Jeśli chodzi o Merca to np. 5 litrowe V8 nie słyszałem żeby sprawiało jakieś większe problemy. Nawet gaz podobno dobrze znosi. Jak porównać do niego V8 z F01 to nawet nie ma o czym gadać. Tak samo 4.2 z Audi.

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Ale V8 w BMW ma problem z wtryskami, wymieniasz je na nowe i jest spokój jak dbasz. Do tego olej co 10kkm i jeździsz...

  6. #76
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Każda marka ma bardziej i mniej udane silniki ale porównując Merca, Bmw i Audi to Bmw wypada najgorzej. Sam nie wiem który silnik w obecnie dostępnych modelach można by z czystym sumieniem polecić. Jeśli chodzi o Merca to np. 5 litrowe V8 nie słyszałem żeby sprawiało jakieś większe problemy. Nawet gaz podobno dobrze znosi. Jak porównać do niego V8 z F01 to nawet nie ma o czym gadać. Tak samo 4.2 z Audi.
    A czy Ty na pewno porównujesz silniki z tej samej generacji? Skoro benzynę od MB można gazować, to to raczej nie jest ta sama generacja silników co N63 w F01.

  7. #77
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez mk37475 Zobacz posta
    Ale V8 w BMW ma problem z wtryskami, wymieniasz je na nowe i jest spokój jak dbasz. Do tego olej co 10kkm i jeździsz...
    Taaa ;) To by było zbyt piękne.
    Przeczytaj to i rozejrzyj się po tym wątku tutaj.
    I przeczytaj artyku z tego postu.

  8. #78
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    32
    BMW
    BMW E60 535D BMW Z4 2,5i
    Skąd
    Wlkp.
    Obecnie to mechanicy zacierają ręce i "Grażynę" wysyłają co rusz po nowe dobra. Tak jest, a będzie już tylko gorzej bo dobrze to już było. Dla mnie (nie ma potrzeby się z tym zgadzać bo to moje zdanie) BMW skończyło się na silnikach oznaczonych M i też nie do końca produkcji wszystkich. Teraz dziękuję im uprzejmie za ich wynalazki.

    A tak już całkiem dla rozluźnienia stringów

    https://www.youtube.com/watch?v=Wbd-jtb7pSQ

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A czy Ty na pewno porównujesz silniki z tej samej generacji? Skoro benzynę od MB można gazować, to to raczej nie jest ta sama generacja silników co N63 w F01.
    Mówię o W221. V8 w S500 nie ma wtrysku bezpośredniego. Kumpel miał takiego i montował gaz. Nie było żadnych problemów i jezdził jak marzenie. Produkowany był do 2013r więc chyba można go porównać do F01 ;)

  10. #80
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Rocznikowo można, ale technologicznie to lepiej go porównywać do N62. N63 to już inna generacja silników.

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni BMW e38 różnice benzyna/diesel
    Przez BlackSpeed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:42
  2. [silnik] E65 Benzyna czy Diesel?
    Przez LUKASZLEEDS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 17:35
  3. [zawieszenie] EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 19:38
  4. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •