Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Odwieczna walka dobra ze złem: co lepsze w F01 - benzyna czy diesel?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    V8 jest czułe na przegrzania. Jeżeli kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał, to poza oczywistymi różnicami w kosztach eksploatacji nie ma znaczenia czy weźmiesz V8 czy R6, ale jak zaczniesz te V8 kisić w korkach latem w takie upały jak były ostatnio, to raczej proponowałbym R6.
    R6 czyli 3.0 ?

    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Co to znaczy bezawaryjne jaki samochód polecasz z jakim silnikiem ?

    Czy masz na myśli Audi A8 3.0 TFSI ? nie widzę na rynku nic innego, wygodnego i w rozsądnych pieniądzach czyli do 160 tyś.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 09:59

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    Co to znaczy bezawaryjne jaki samochód polecasz z jakim silnikiem ?
    W221 po lifcie, omijaj 350 v6, reszta ok.

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    R6 czyli 3.0 ?
    Tak.

    R6 czyli 3.0l
    V8 czyli 4.4l

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    W221 po lifcie, omijaj 350 v6, reszta ok.
    Merc S mi się podoba ale to nowszy ten W221 trąci myszką a nowszy ma zbyt wysoką cenę jak na samochód do jazdy dla żony do pracy i po dzieci do szkoły :)

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    V8 jest czułe na przegrzania. Jeżeli kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał, to poza oczywistymi różnicami w kosztach eksploatacji nie ma znaczenia czy weźmiesz V8 czy R6, ale jak zaczniesz te V8 kisić w korkach latem w takie upały jak były ostatnio, to raczej proponowałbym R6.
    A jakie są różnice w kosztach ekspolatacjii o których piszesz pomiędzy R6 a V6 ?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 09:59

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    A jakie są różnice w kosztach ekspolatacjii o których piszesz pomiędzy R6 a V6 ?
    V8:
    - większe spalanie
    - więcej oleju przy wymianie
    - więcej świec do wymiany
    - więcej wtrysków do wymiany
    - więcej płynu chłodniczego

    O takich mówię.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak chcesz auto raz w roku na wakacje w trase to rzeczywiście nie wiem czy nie lepiej ogarnąć coś fajnego z wypożywczalni a na codzień zostaw to co masz. A jak nie to zostaje Ci tylko diesel, są na forum bezyny ale ja osobiście bym sie nie odważył.
    No chyba ze jak padnie Ci silnik to nie ucierpisz wydająć 40 tys na naprawę. Swoją droga jak jesteś dobrym klientem bmw i masz tam kogoś normalnego to na bank Ci potwierdzi to co piszemy. Gdzieś jakiemuś salonowi napisałem na FB co myśle o benzynach i nawet nie zaprzeczyli tylko napisali "strach co w innych markach sie dzieje: :D Dasz wiare jaka szczerość :D

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    V8:
    - większe spalanie
    - więcej oleju przy wymianie
    - więcej świec do wymiany
    - więcej wtrysków do wymiany
    - więcej płynu chłodniczego

    O takich mówię.
    To mowa o takich naprawach sporadycznych, standardowych które występują przy każdym samochodzie. Klocki czy tarcze też trzeba liczyć.
    Czyli można powiedzieć że awaryjności 3.0 i 4.4 polift są porównywalne. Powyższe wymiany to nie jest dwa razy wyższy koszt tak że spoko.

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak chcesz auto raz w roku na wakacje w trase to rzeczywiście nie wiem czy nie lepiej ogarnąć coś fajnego z wypożywczalni a na codzień zostaw to co masz. A jak nie to zostaje Ci tylko diesel, są na forum bezyny ale ja osobiście bym sie nie odważył.
    No chyba ze jak padnie Ci silnik to nie ucierpisz wydająć 40 tys na naprawę. Swoją droga jak jesteś dobrym klientem bmw i masz tam kogoś normalnego to na bank Ci potwierdzi to co piszemy. Gdzieś jakiemuś salonowi napisałem na FB co myśle o benzynach i nawet nie zaprzeczyli tylko napisali "strach co w innych markach sie dzieje: :D Dasz wiare jaka szczerość :D
    Czyli jednak nie benzyna tylko diesel. Muszę mieć jakiś jeden normalny jak co najmniej X5 ale też trochę mi się znudził (a może to jest faktyczny powód niż strach przez zapchaniem diesla którym jeździ żona :) ) Raz czasami dwa razy w miesiącu jeżdżę w delegację i nie chcę jeździć czymś mało bezpiecznym i słabym stąd muszę mieć jeden dobry a drugi po mieście i3
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-01-2019 o 10:00

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No a masz problem z tym dieslem teraz przez to że małe odcinki robi żona ?

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    13
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    No a masz problem z tym dieslem teraz przez to że małe odcinki robi żona ?
    Teraz nie mam żadnego problemu, ale żona nim jeździ od trzech miesięcy a mam go jak miał 35tyś km teraz ma 115kkm. Ale jak tak dalej pójdzie np przez 1,5 roku to zapcha filtr cząstek lub coś innego. A tak teraz jak jeszcze jest na gwarancji w BMW X5 to więcej za nią wezmę i nie będę musiał dopłacać w niedalekiej przyszłości 80 tyś do innego samochodu.

  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
    To mowa o takich naprawach sporadycznych, standardowych które występują przy każdym samochodzie. Klocki czy tarcze też trzeba liczyć.
    Czyli można powiedzieć że awaryjności 3.0 i 4.4 polift są porównywalne. Powyższe wymiany to nie jest dwa razy wyższy koszt tak że spoko.
    Dlatego napisałem, że ogólna eksploatacja V8 jest droższa niż R6. V8 będzie palić więcej. Klocki/tarcze są droższe. Świec/wtrysków jest więcej do wymiany, gdy zajdzie taka potrzeba. Przede wszystkim szukaj z jak najniższym, potwierdzonym przebiegiem. Przy około 200k km nalotu w każdym modelu silnikowym bez wyjątku warto zrobić inspekcje panewek, turbin, układu chłodzenia. To są mocne silniki i bardzo często nie da się odczuć, że coś im dolega, bo zwyczajnie nie czuje się spadku osiągów.

Podobne wątki

  1. Zderzak przedni BMW e38 różnice benzyna/diesel
    Przez BlackSpeed w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:42
  2. [silnik] E65 Benzyna czy Diesel?
    Przez LUKASZLEEDS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 17:35
  3. [zawieszenie] EDC vs ZWYKŁE AMORTYZATORY, co lepsze?
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 19:38
  4. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •