Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: F01 7xx Kamera niesprawna ale dziala

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    F01 730D

Post F01 7xx Kamera niesprawna ale dziala

Witam!

1. Wiec tak, od paru dni wywala blad na desce o niesprawnej kamerze cofania ale obraz mam i kamerka dziala.

2. Po zeskanowaniu auta mam bledy:
    - nienauczone kamera cofania + kamerki boczne,
    - blad LIN bus

3. Czasami udaje mi sie je nauczyc (skalibrowac) przy uzyciu funkcji ABL i jest spokoj na np. 1 dzien. Ale dzisiaj np. w ogole nie moglem ich nauczyc. Kasowalem bledy, resetowalem modul i nic.

Ktos przerabial ten temat? Wyglada to mi na sterownik kamer ale nie chce na marne kupowac i podmieniac.

Vip Vip Awatar damned1
    BMW
    F01 740i
    Jedyne co słyszałem w temacie kamer, to że wiązki od tych w zderzaku (a zwłaszcza lewa strona) lubią pognić. Może przez to takie cyrki, albo przez to usmażyło moduł. Przeglądałeś internety?

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    F01 730D
    Z lewa kamerka w zderzaku to juz walcze dlugo. Pierw wymiana na nowa kamerke. Pochodzila troche i szlak ja trafil. Okazalo sie, ze jeden pin byl przepalony. Kupilem sama wtyczke z alledrogo, pomierzylem przejscie sygnalu i wszystkie 4 byly OK. Podmienilem moja stara wtyczke z ta kupiona i ciagle brak lewej przedniej kamerki. Rozbebeszylem z tylu bagaznik i sprawdzalem przejscie sygnalu od wtyczki modulu do wtyczki kamerki i przejscia byly OK. W koncu sie poddalem. Mysle sobie albo kabel jest do wymiany, albo modul. Po jakims czasie zaczela mi swirowac kamera tylna a raczej tylko blad na desce.

Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    BMW
    E66 730D
    Bez obrazy ale patrząc na ilość wątków i problemów z jakimi się borykasz to jakoś pechowo trafiłeś z modelem :/

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    F01 730D
    Wzialem zaniedbana i dosc mocno wyposazona. Taki byl deal w komisie przy zamianie zdajac F11 2.0D z przebiegiem 260 i po srednio udanym remoncie silnika.

Niestety ale troche juz mnie spotkalo napraw. Czesc z nich bardziej wynika z mojej nadwrazliwosci np. wymiana konwertera, wymiana rozrzadu i sparwdzenie panewek.
    Reszta to usterki, ustereczki wyposazenia + eksploatacja.

Ale zgadzam sie, ogolnie mam pecha :).

EDIT:
    Temat znany na zagranicznych forach i same ASO maja z tym problem :). Wymieniaja kamery, kable i moduly i tak w kolko.
    https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=630224
    https://f30.bimmerpost.com/forums/sh....php?t=1095007
    https://f30.bimmerpost.com/forums/sh...=934794&page=2
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 10-01-2019 o 07:48

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    BMW 740i F01

Miałem tak z kamerą side view, wystarczyło zrobić kalibracje ISTA i jest spokój, zacznij od najprostszych rozwiązań...Później rozłącz wtyczki od kamery, przeczyść styki, zrób kalibracje...

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    F01 730D
    Wiem to tez robilem. Ale od 2 dni jest cisza :). Nastapila samonaprawa :). Zeby w tylnej kamerce przeczyscic styki jest masa rozbierania. Zobaczymy kiedy znowu sie odezwie.

Zaawansowany Użytkownik
    BMW
    F01 730D
    Wczoraj ogarnalem temat kamery bocznej. Wymienilem caly lewy przewod wczoraj poswiecajac 7h na podworku. Na szczescie niektore punkty instrukcji wymiany moglem pominac (np. demontaz fotela kierowcy i slupka srodkowego).
    Wczesniej kupilem sama wtyczke kamerki i pomimo poprawnego zlutowania to i tak nie dzialala kamerka. Sygnal przechodzil przez 4 piny ale i tak jak widac skonczylo sie to wymiana przewodu na nowy.