Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E38 Solar..

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie Audi s4 b5 - nie bić ...
    Skąd
    wwa

    E38 Solar..

    Pytanko co do szyb. Czy solar szybki (przód/boki) to był standard w e38 czy dodatkowo płatna opcja?
    Do tego czy w BMW szyber dach ma funkcję tzw solar dachu z Audi. Czyli ma wbudowaną baterię słoneczną i czujnik temperatury i jak stoi autko na słońcu to ten dach uruchamia ze swojej bateryjki dmuchawę i przedmuc***e gorące powietrze ze środka.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    Szyb z ogniwami słonecznymi tego raczej nigdy nie było i chyba nigdy nie będzie - bo co byś widział przez te szyby? ;)

    A co do dachu... nigdy nie widziałem i nigdy nie słyszałem o takowym w e38... na realoem też go nie ma, więc pewnie nigdy nic takiego się nie pojawiło w e38 - chyba że ktoś zdolny sam sobie zamontował ogniwa w dachu ;)

    Ale przyznam że konstruktorzy Audi i VW wpadli na całkiem fajny pomysł z tymi ogniwami słonecznymi - tylko wykonanie gorsze :P

    Orientuje się ktoś ile kosztuje taki dach w opcji dodatkowej?

    ---Edit---
    Dach w opcji Audi kosztuje ponad 10tys. PLN! - żal... żeby ogniwa były wstanie napędzić spężarkę klimy to zrozumiałbym tą cenę, ale one napędzają tylko dmuchawe... i w upalny dzień gdzie temp. powietrza przekracza 30*C zostawiając schłodzony samochód na parkingu inteligentny system za 10tyś zł. pompuje rozgrzane powietrze do wnętrza schłodzonego samochodu - wręcz bosko! :D
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    85
    BMW
    Aktualnie Audi s4 b5 - nie bić ...
    Skąd
    wwa
    Z szybami to się źle wyraziłem, chodzi mi o szyby zapobiegające się nagrzewaniu wnętrza. Przednią i boczne.

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    przednia na bank była dodatkiem i jest bardzo rzadko spotykana co do reszty, w BMW masz zwykle szyby i szyby podwójne, jedne z folią inne z gazem. poszukaj na forum i poczytaj
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja mam taką szybke. Tak mi powiedzial koles od szyb chciałem ja wymienic poniewaz jest lekko pęknięta ale zrezygnowałem z wymiany jak powie,dzial jaki bedzie koszt takiej szybki :)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    W mercedesie jest opcja baterii slonecznej na dach ktora zasila klimatyzacje na postoju. Bardzo fajny pomysl.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •