Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Waschwasser fullen

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    .....

    Niestety nie doszukałem się treści, że zawsze płyn jest dozowany ale można to zaobserwować spryskując szyby, że mimo nie korzystania z intensywnego mycia a tylko zwykłego, woda która leci na szyby też się pieni i ma delikatne zielone przebarwienie (widoczne w szczególności pod słońce) a kolor zielony ma oryginalny płyn do int. mycia BMW ;)
    Zatem wytłumacz, jak ten płyn jest niby dozowany, jeśli silnik intensywnego mycia kręci tylko po wciśnięciu klawisza "S".... Fakt przenikania jednego płynu do drugiego świadczy o kończących się końcówkach spryskiwaczy.

    Nie chcę się wdawać w bezsensowną polemikę, ale zanim coś napiszesz, sprawdź, jak działa.

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    mam specjalne preparaty neste wlanie do bmw do intensywnego mycia, duuuuuuuuuuuuzo tanie niz ASO
    Masz jakieś linki? Swojego czasu szukałem alternatywy i było ciężko ale słyszałem, że są środki baaaardzo dobre w podobnych pieniążkach jak te co ma ASO

    No Sylwek przecież pisałem, że sprawdzałem, nie wiem dla czego tak, gdzieś czytałem że automatycznie dozuje bo tak robi, moje spryskiwacze są w eleganckiej formie i przy ciągnięciu dźwigni dozuje sporo mniejszą jak przy intensywnym myciu ale dozuje koncentrat. Może przed liftem było to inaczej zrobione jak po lifcie? Nie wiem :) Skoro leje cały czas czystą wodę... 10 zbiornik latem i za każdym razem ładnie mi się pieni ta "woda" i myje to znaczy, że dozuje. W ASO się dowiedziałem aby nie lać do małego zbiorniczka płynu jak do dużego a tym bardziej wody bo mogę rozwalić dysze dozujące...
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Nie chcę się wdawać w bezsensowną polemikę, ale zanim coś napiszesz, sprawdź, jak działa.
    Znowu mnie wyzwał :P nie lubisz ze mną polemizować?? :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    .....

    Niestety nie doszukałem się treści, że zawsze płyn jest dozowany ale można to zaobserwować spryskując szyby, że mimo nie korzystania z intensywnego mycia a tylko zwykłego, woda która leci na szyby też się pieni i ma delikatne zielone przebarwienie (widoczne w szczególności pod słońce) a kolor zielony ma oryginalny płyn do int. mycia BMW ;)
    Zatem wytłumacz, jak ten płyn jest niby dozowany, jeśli silnik intensywnego mycia kręci tylko po wciśnięciu klawisza "S".... Fakt przenikania jednego płynu do drugiego świadczy o kończących się końcówkach spryskiwaczy.

    Nie chcę się wdawać w bezsensowną polemikę, ale zanim coś napiszesz, sprawdź, jak działa.
    Jako że troche grzebałem przy swoich spryskiwaczch również potwierdzam że nie zachodzi nic takiego jak mieszanie się płynów ze zbiorniczków. Jak używamy zwykłego spryskiwania to leci TYLKO płyn z dużego zbiornika. Dopiero przy użyciu mycia intensywnego pobierany jest płyn z małego zbiorniczka.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ;D to ja mam spryskiwacz z tuningowany ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Panowie mam zapytanie,czy dioda P-parkowania ma się swiecić cały czas w tip .-tron.,co to za olej i do czego służy DONAX,obok jeszcze chyba TA ale nie wiem czego sie to tyczy,przydałaby się Enigma,tak popisane i pobrudzone ,że z kartki nie mogę odczytać,poza tym co to za komunikat, Funksllussel-batt.-czy coś z akumulatorem?.jaki olej powinien być w skrzyni 5HP-24.A do tematu u mnie jak pociągam dzwignię do siebie spryskiwacz nie działa ,dopiero jak nacisnę intensywne spryskiwanie myje się i szyba i reflektory.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    Panowie mam zapytanie,czy dioda P-parkowania ma się swiecić cały czas w tip .-tron.,co to za olej i do czego służy DONAX,obok jeszcze chyba TA ale nie wiem czego sie to tyczy,przydałaby się Enigma,tak popisane i pobrudzone ,że z kartki nie mogę odczytać,poza tym co to za komunikat, Funksllussel-batt.-czy coś z akumulatorem?.jaki olej powinien być w skrzyni 5HP-24.A do tematu u mnie jak pociągam dzwignię do siebie spryskiwacz nie działa ,dopiero jak nacisnę intensywne spryskiwanie myje się i szyba i reflektory.
    Co to znaczy że ma się świecić cały czas? Jak jedziesz i masz wrzucone D to świeci się też przy P? Czy po prostu jak zamkniesz auto to nie gaśnie? Bo jeśli to drugie to wszystko jest ok, o ile zgaśnie ona po jakimś czasie (chyba po 15 minutach, ale nie jestem pewien- było na forum!!!- SZUKAJ)

    Co do komunikatu, to spisuj dokładnie literka po literce, bo musiałem się domyślać o co chodzi:] Temat już był, o tu http://forum.7er.pl/-elektronika-czy...light=funks%2A i gdybyś użył opcji SZUKAJ wpisująć chociażby "funks*" to sam byś to znalazł. A ze spryskiwaczami musisz mieć coś popieprzone. Poza tym wydawało mi się żepłyn ze zbiornika Intensiv nie idzie na spryskiwacze, biorąc pod uwagę że:

    Pierwsze primo- nie jest tani
    Drugie primo- zbiornik jest mały
    Trzecie primo - Ultimo - ciśnieniówki zużywają hektolitry płynu

    Więc trochę bez sensu było by puszczanie tego płynu na lampy, tym bardziej że jest tam wystarczające ciśnienie do zmycia syfów i nie potrzeba jakiegoś extra płynu. Tak czy siak coś nie działa. Jak włączasz normalne spryskiwacze to słyszysz pompkę? Bo może ona zdechła?

    Na koniec kilka uwag ode mnie, nie zrozum mnie źle, przyjmij to raczej jako konstruktywną krytykę:
    Na przyszłość postaraj się przed wysłaniem posta przeczytać go i poprawić błędy. Niby nic, głupie przecinki, kropki, czy duże litery, ale jak się zachowa podstawowe zasady poprawnej polszczyzny to o wiele łatwiej jest przeczytać i zrozumiec czyjegoś posta. Błędy zdarzają się każdemu, ale chyba trochę przesadziłeś :) Dyskutowaliśmy z resztą o tym jakiś czas temu na forum, więc jeśli sobie odszukasz tego posta to zrozumiesz o co mi chodzi. No i ten temat jest w zasadzie od spryskiwaczy, z pozostałymi pytaniami powinieneś założyć osobny temat, o ile nie znalazłeś nigdzie na forum odpowiedzi na swoje pytania.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    OKi sorry dziś spieszyłem się bardzo podpiąłem się szybko do tematu i przy okazji chciałem się dowiedzieć parę rzeczy. ;)[ sprawdziłem dioda gaśnie]

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    ...
    Poza tym wydawało mi się że płyn ze zbiornika Intensiv nie idzie na spryskiwacze...

    Wciśnięcie klawisza "S" powoduje w pierwszej kolejności pobranie płyny ze zbiornika Intensiv, ale zaraz potem wyzwalane są pompki zwykłego mycia szyb i ewentualnie lamp (jak wypadnie ich kolej).[/quote]

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Ej chłopaki-czegoś tu nie rozumiem. Dzisiaj mi przyszła pompka spryskiwacza, oczywiście wtyczkę trzeba było przerabiać bo wysłali nie taką jak trzeba no ale mniejsza o to. Zamontowałem pompkę, zalałem płyn letni na próbę (potem zaleję odpowiedni koncentrat) wcisnąłem S kilka razy aż przewody napełnią się płynem i zacznie lecieć płyn na szyby. Po chwili już wszystko działało jak należy poza jedną małą rzeczą. Na kompie nie zniknął mi komunikat waschwasser fullen >:-( Zalałem płyn do pełna, wszystko chodzi cacy a ten pedał mi się pojawia na kompie! Wrrrr, ale mnie zdenerwował. Jak sie tego dziada pozbyć?

    P.S. Jest dokładnie tak jak opisał Sylwek czyli wciśnięcie klawisza "S" powoduje w pierwszej kolejności pobranie płynu ze zbiornika Intensiv, ale zaraz potem wyzwalany jest płyn zwykłego mycia szyb.

  10. #20
    Komunikat pochodzi od czujnika w dużym zbiorniku. Być może zaciął się ten czujnik albo uległ uszkodzeniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •