Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: M30 Problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie

    Post M30 Problem

    Witajcie, mam temat z którym nie mam pomysłu.
    Auto na benzynie chodzi nie na wszystkie cylindry, są bardzo żrące spaliny które wydobywają się gdzieś z bloku pod maską, nie mogę zlokalizować.Wymieniłem uszczelki kolektora wydechowego bo był lekki przedmuch, ale nie pomogło. Tłumik nowy, szczelny.Nowe świece i przewody.
    Komputer pokazał tylko błąd wtrysku 2 i 5 cylindra,po skasowaniu bez zmian ale ponownie się nie pojawił. Jak by tego było mało to automat przerzuca biegi dopiero po przekroczeniu 3,5 tyś obrotów, ekonomizer cały czas wskazuje 39,5 litra spalania.
    Na gazie chodzi lepiej to znaczy nie faluje, ma moc ale biegi przerzuca powyżej 3,5 tyś i brak żrących spalin pod maską.
    Nie wiem co robić dalej

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Spaliny z gazu są mniej "żrące" niż z benzyny, więc tu masz odpowiedz. Nie znaczy że się gdzieś tam nie wydobywają. Pewnie ich nie czujesz i tyle. Jeśli spaliny wydobywają się "z bloku" to musisz dalej szukać nieszczelności. Może kolektor wydechowy zwichrowany, albo co. Masz kilka łączeń na wydechu. To że tłumik szczelny mało ważne, masz 2, a i środkowy dość daleko od głowicu. Masz kolektory, łączenie kolektorów z rurą, katalizator po drodze, dopiero wtedy środkowy.

    Co do zachowania skrzyni nie mam pomysłów, więc się nie mądrzę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Spaliny z gazu są mniej "żrące" niż z benzyny, więc tu masz odpowiedz. Nie znaczy że się gdzieś tam nie wydobywają. Pewnie ich nie czujesz i tyle. Jeśli spaliny wydobywają się "z bloku" to musisz dalej szukać nieszczelności. Może kolektor wydechowy zwichrowany, albo co. Masz kilka łączeń na wydechu. To że tłumik szczelny mało ważne, masz 2, a i środkowy dość daleko od głowicu. Masz kolektory, łączenie kolektorów z rurą, katalizator po drodze, dopiero wtedy środkowy.

    Co do zachowania skrzyni nie mam pomysłów, więc się nie mądrzę.
    Wszytko od uszczelki kolektora wydechowego jest w 100% szczelne bo 2 tyg temu zakładałem nowy tłumik i wszystko było sprawdzane.
    Zacząłem odpinać przewody z kopułki i po odpięciu jednorazowo dowolnych 2 przewodów, różnicy w pracy silnika na benzynie nie było.
    Podmieniłem też sterownik silnika, również bez zmian.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ustaw zawory,to podstawa

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ustaw zawory,to podstawa

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Ustawione 12 tyś km temu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez LukiPL Zobacz posta
    Ustawione 12 tyś km temu.
    To najwyższa pora na kontrolę luzu i sprawdzenie magistrali olejowej :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    To najwyższa pora na kontrolę luzu i sprawdzenie magistrali olejowej :)
    Dobra, a co z tą magistralą olejową? chodzi o sprawdzenie smoka w misce?
    Tak sobie myślę że chyba najpierw sprawdzę wtryski paliwa, bo może leją paliwo.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    LukiPL przeczytaj mój temat trochę niżej od twojego "M30 przerywa i szarpie na benzynie", u mnie problemem okazał się wadliwy wtryskiwacz benzynowy. Wymieniałem wszystko jak leci bez efektów. Udało się zdiagnozować jak podczas pracy silnika ściągałem po kolei wtyczki z wtryskiwaczy. Przy 4 wtryskiwaczu nie było różnicy. U mnie był jakiś problem z elektryką wtryskiwacza, jakieś zwarcie. Przez chwilę pracował ale nagrzewał się a wtedy nie podawał benzyny. Spróbuj w ten sposób będziesz miał jakiś obraz. Ewentualnie jak piszesz że po odpięciu dowolnych dwóch przewodów różnicy nie było w pracy na pb, to jeszcze mi przychodzi na myśl problem z ciśnieniem paliwa. Zrób test pompy - odepnij przewód zasilający pod maską, włóż go do większej butelki i zmostkuj pin 30 i 87 od pompy paliwa. Przez 30 sekund powinno podać minimum 875ml paliwa. Moja pompa podała w 30 trochę ponad litr. Druga sprawa to regulator ciśnienia paliwa. Może on się uszkodził i nie robi dobrego ciśnienia? Zaciśnij za nim przewód powrotu benzyny i zobacz czy podczas pracy jak nabije się ciśnienie na listwie to coś pomoże? Coś mi tu wygląda, że na listwie jest za małe ciśnienie żeby 6 wtrysków podawało paliwo. Dlatego jak odepniesz obojętnie które dwa przewody zapłonowe to nie widać różnicy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    LukiPL przeczytaj mój temat trochę niżej od twojego "M30 przerywa i szarpie na benzynie", u mnie problemem okazał się wadliwy wtryskiwacz benzynowy. Wymieniałem wszystko jak leci bez efektów. Udało się zdiagnozować jak podczas pracy silnika ściągałem po kolei wtyczki z wtryskiwaczy. Przy 4 wtryskiwaczu nie było różnicy. U mnie był jakiś problem z elektryką wtryskiwacza, jakieś zwarcie. Przez chwilę pracował ale nagrzewał się a wtedy nie podawał benzyny. Spróbuj w ten sposób będziesz miał jakiś obraz. Ewentualnie jak piszesz że po odpięciu dowolnych dwóch przewodów różnicy nie było w pracy na pb, to jeszcze mi przychodzi na myśl problem z ciśnieniem paliwa. Zrób test pompy - odepnij przewód zasilający pod maską, włóż go do większej butelki i zmostkuj pin 30 i 87 od pompy paliwa. Przez 30 sekund powinno podać minimum 875ml paliwa. Moja pompa podała w 30 trochę ponad litr. Druga sprawa to regulator ciśnienia paliwa. Może on się uszkodził i nie robi dobrego ciśnienia? Zaciśnij za nim przewód powrotu benzyny i zobacz czy podczas pracy jak nabije się ciśnienie na listwie to coś pomoże? Coś mi tu wygląda, że na listwie jest za małe ciśnienie żeby 6 wtrysków podawało paliwo. Dlatego jak odepniesz obojętnie które dwa przewody zapłonowe to nie widać różnicy.
    Czytałem niedawno ten wpis, dzięki za pomysły, na pewno sprawdze. A co ze spalaniem benzyny, bo wskaźnik benzyny w oczach spada, i strasznie kopci. Jak nie ma prawidłowego ciśnienia to też więcej pali?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    U mnie było tak że strasznie śmierdziało benzyną, bo ten wtryskiwacz w stanie spoczynku przepuszczał benzynę dość znacznie. W kolektorze pod nim jak zaglądałem to było całkiem sporo tej benzyny.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •