Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: BMW E38 lampki od hamulców/elektryka chyba

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

    Sawyer1
    Podaj na krótko zasilanie na pompę doładowującą. Pierwszy pin to masa.
    Jeśli na krótko obie pompy ruszą, to należy dla 100% sprawdzić wg schematu czy mamy przejście od sterownika aż do pompy na obu przewodach(a najprościej podać zasilanie na pompę DSC we wtyku sterownika DSC)
    wcześniej miałem pompę tą z którą kopiłem auto i zapalały się wszystkie lampki i po chwili gasły. Po podmiance na tą obecną świeci się ciągiem tylko ta ikona od trakcji, no i błąd wskazuje na DCS. Kurcze mogłem tylko zamienić ten czujnik od ciśnienia i sprawdzać wtedy

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Sawyer1 Zobacz posta
    wcześniej miałem pompę tą z którą kopiłem auto i zapalały się wszystkie lampki i po chwili gasły. Po podmiance na tą obecną świeci się ciągiem tylko ta ikona od trakcji, no i błąd wskazuje na DCS. Kurcze mogłem tylko zamienić ten czujnik od ciśnienia i sprawdzać wtedy
    Diagnostyka nie polega na wymienianiu elementu jak leci, tylko na weryfikowaniu co jest uszkodzone ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Weż tak jak Ci napisał cursor podłącz te pompę co masz na wierzchu pod napięcie i zobaczysz czy zatrybi.

    Jeśli będzie elektrycznie sprawna to ja rozkręć i sprawdż co jej dolega mechanicznie , może być np tylko łożysko do wymiany

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    więc sprawa wygląda tak, po powrocie do swojej starej pompy DSC błędu jak i sygnałów w postaci lampek dotychczas nie ma. Od wymiany minęło już chyba ze 2-3 tygodnie i jest okej i mam nadzieję, że tak pozostanie. Czyli podsumowując do wymiany kwalifikował się ten czujnik ABS ( tej gdzie jest sterownik ) z tyłu pompy.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    Witam serdecznie, niestety ale muszę wrócić do tematu który założyłem kilka lat temu ponieważ problem z zapalającymi się kontrolkami od ABS DSC powrócił. Teraz to już od razu po odpaleniu świecą się , praktycznie cały czas, raz kiedyś zdarzy się że przejadę 5-10 km i jest czysto ale to rzadkość. Do tego doszedł nowy problem w postaci czegoś takiego że po ruszeniu i przejechaniu 200m auto zaczyna samo hamować i to tak mocno. Pedał hamulca jest dosyć miękki ( wymieniana była też pompa doładowująca). Narazie przytrafiło mi się to 2 razy na kilkanaście przejazdów. Wymieniony został też czujnik stopu. Po podłączeniu pod impę błąd był właśnie tego czujnika stopu i nadal pokazuje błąd preassure sensor (offset) - też czujnik zmieniony od razu na początku tych problemów. Słucham rad co jeszcze trzeba by sprawdzić. Powiem szczerze że przymierzam się do regeneracji tej pompy ABS i może sprawdzić jeszcze te czujniki abs , one są w każdym kole?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    347
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Kiedyś miałem problem z 3 kontrolkami, pomógł mi fachowiec z Zielnej Góry. Mianowicie spadjące krople wody z komputera płyną pod nadkole i tam fajnie wszystko sobie gnije. Zalecam zajrzeć.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    Cytat Zamieszczone przez maxtoto Zobacz posta
    Kiedyś miałem problem z 3 kontrolkami, pomógł mi fachowiec z Zielnej Góry. Mianowicie spadjące krople wody z komputera płyną pod nadkole i tam fajnie wszystko sobie gnije. Zalecam zajrzeć.
    ale to chodzi Ci o czujniki abs czy coś zupełnie innego. Masz namiar do tego fachowca?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    347
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    No rejczel :) Dawno u niego nie byłem, mapę mam w głowie. Spróbuję znaleźć nr telefonu. Pierwszy zjazd od strony Polkowic s3 i pierwszy zjazd w prawo na wioskę, potem na rozjeździe, lewą nóżką do skrzyżowania w lewo potem w lewo i po prawej stronie będą domki tam właśnie urzęduje pan Sławek.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. Swap hamulców w 735
    Przez tedek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 17:22
  2. [hamulce] Ulepszenie hamulców - 750
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 09:34
  3. [ elektryka] Tylne lampki E32
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 20:11
  4. [ elektryka] Tylnie lampki z jupiterkami
    Przez ciah w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 23:49
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •