Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: BMW E38 lampki od hamulców/elektryka chyba

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    no, ale najpierw zacznę chyba od czujnika , patrzyłem używki w necie boscha ok 90 zł

    aha i jeszcze jedna sprawa, wczoraj podłączyłem znowu inpe labpki od abs też się zaświeciły na chwile potem zniknęły, ale na kompie tylko jeden błąd ten pierwszy:
    114 preassure sensor offset. Tego drugiego 104 error sterrnig angle control unit nie było. W inpie przy okazj sprawdziłem, ale nie ma tam zakładki od kalibracji kierownicy, ale to tak na marginesie
    Ostatnio edytowane przez Sawyer1 ; 04-01-2019 o 07:40

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez Sawyer1 Zobacz posta
    . W inpie przy okazj sprawdziłem, ale nie ma tam zakładki od kalibracji kierownicy, ale to tak na marginesie
    Jest na pewno, robiłem w e38 kalibracje kąta skrętu za pomocą Inpy. Sprawdź sobie jeszcze ten sensor.
    Wtyczka od sterownika ABS/DSC
    pin 25 przejście z masą we wtyczce czujnika ciśnienia
    pin 26 przejście z "signalem" we wtyczce czujnika ciśnienia
    #########
    Jeżeli będzie ok, to podepnij wtyczkę do czujnika ciśnienia, wkręcaj. Czujnika ma mieć przejście z pinem 42 we wtyczce od sterownika ABS/DSC
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 04-01-2019 o 18:18
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Miałem identyczne objawy w e38 , okazało się że świruje pompa doładowywująca pod maską ta (po drugiej stronie gdzie bezpieczniki).

    Psuje się w niej łożysko , koszt około 15 zł , komputer samochodu nie potrafi jej zdiagnozować i dlatego zaświecaja sie te kontrolki. Tak się dzieje jak płyn hamulcowy nie był wymieniany na czas. Z tego co pamiętam można ją aktywować kompem , można ją podłączyć do zasilania odwrotnie , czasem to pomaga.


  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    ok sprawdzę wszystko krok po kroku i zalecę się do waszych porad. bardzo dziękuję zę tak licznie odpowiadaliście. Tylko na razie wyjeżdżam na długi urlop i już nie zdążę. Ale pod koniec stycznia działamy:)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    Witam po dłuższej przerwie. Więc sprawa wygląda tak: wymieniony czujnik ciśnienia ABS ( Nowy nieoryginalny ), układ odpowietrzony oraz zmieniona pompa DSC na używany oryginał prosto od użytkownika Mariusz777. Jeszcze raz wielkie dzięki maniu:) . Jak narazie jest spokój, nic się nie pokazuje. Błędów w inpie też nie ma. Tylko, że mało teraz jeżdżę, głównie przez zimę. Ale będe informował na bieżąco. Jak wszystko będzie ok to temat do zamknięcia, pozdro.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    oki, pojeździłem trochę więcej i sprawa wygląda tak. Do pewnego momentu żadne lampki się nie zapalały aż do dzisiaj. Mianowicie zapala się tylko ta na środku ( chyba DSC )

    , tylko, że teraz to jest tak, że od razu po uruchomieniu auta świeci się cały czas i nie gaśnie. Wymieniona była oprócz ciśnienia czujnika ABS ta pompa przy szybie od kierowcy. Dostałem ją od gratis od kolegi z forum więc teraz nie wiem czy coś z nią nie tak. Może wrócić z powrotem do swojej pompki. Jak myślicie? Czy układ po takiej wymianie też trzeba odpowietrzać?
    PS sory że tak post pod postem:)

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A błędy sprawdzałeś?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 730d
    Skąd
    Wieluń
    dzisiaj podepnę pod inpe i zdam relacje

    odpaliłem inpe no i oczywiście taki błąd ( wcale mnie nie dziwi )


    czyli wrócę do swojej starej pompy DCS i zobacze wtedy (trzeba po takiej wymianie odpowietrzyć?) Taka dziwna sytuacja jeszcze była. Podczas sprawdzania błędów ze dwa razy zapaliły mi się te kontrolki od abs-u i ręcznego, ale później zgasły. Pisze o tym jeszcze bo ponoć mozliwe że trzeba zregenerować ten sterownik ABS. Czytając o problemie na innych forach dużo osób to wskazuje i u niektórych po tym zabiegu wszystko śmiga.


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 13-02-2019 o 08:07

  9. #19
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Założyłeś nie sprawną pompę doładowywującą.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Założyłeś nie sprawną pompę doładowywującą.
    Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

    Sawyer1
    Podaj na krótko zasilanie na pompę doładowującą. Pierwszy pin to masa.
    Jeśli na krótko obie pompy ruszą, to należy dla 100% sprawdzić wg schematu czy mamy przejście od sterownika aż do pompy na obu przewodach(a najprościej podać zasilanie na pompę DSC we wtyku sterownika DSC)
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 13-02-2019 o 09:17
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Swap hamulców w 735
    Przez tedek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 17:22
  2. [hamulce] Ulepszenie hamulców - 750
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 09:34
  3. [ elektryka] Tylne lampki E32
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 20:11
  4. [ elektryka] Tylnie lampki z jupiterkami
    Przez ciah w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 23:49
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •