Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 120

Wątek: Wibracje po odpaleniu na zimnym 3.0d 306km 2010 r.

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Podłącz inpę i sprawdź korekcje. Może te dwa wtryski leją ? Sprawdź bo dziura w tłoku to nie jest fajna sprawa.

  2. #32
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wtryski były na stole. Kolejność po zakupie była taka: diagnostyka kompem błąd dwóch świec i sterownika, zakup auta wymiana świec i sterownika ( auto dalej kuleje może nawet bardziej) demontaż wtrysków i na stół ( wyszedł jeden źle, zakup nowego) ponowny montaż i dalej źle. sprawdzania kompem ciśnień itp( niby ok) Zakup nowych świec w ASO podmiana przy której wyszło to co na zdjęciu, a wszystko to w ciągu max miesiąca. Zobaczę jak jutro odpali. Korekty wychodziły złe przez te 5sec jak nierówno chodził rano, potem ok.

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak Jutro znów tak będzie to naprawdę wierz mi lub nie nic już nie rób tylko zamów sobie litr oleju Liqui moly 1052 i stosuj do każdego tankowania w proporcji 1:250.
    Pogadamy za 2kkm i zobaczysz ,że wszystko bedzie ok. Zmień również stację benzynową. Tak asekuracyjnie. :)

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja jak staram się regularnie takie cosik wlewać http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6983106977

    Kumpel od nowości do f10 go lał do 100 tys km i zadowolony Hmm

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Spróbuj Janku LM 1052. Sprawdź sobie korekcje i sprawdź po 2kkm przejechanych z stosowaniem tego oleju. Posłuchaj pracy silnika przed i po.

  6. #36
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Miro ale ten twój olej to jest do dwusuwów i ja mam to lać do ropy? Czy ty tego używasz używałeś, jeszcze ten LM do ochrony co podawałeś za 35zł to można zaryzykować ale olej do "kosiarki" Używał tego ktokolwiek?

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Miro ale ten twój olej to jest do dwusuwów i ja mam to lać do ropy? Czy ty tego używasz używałeś, jeszcze ten LM do ochrony co podawałeś za 35zł to można zaryzykować ale olej do "kosiarki" Używał tego ktokolwiek?
    Chyba nie zaszkodzi :) Ale wiem czy zaryzykuje :)
    A jak tam auto ? Odpaliło dobrze ?
    Tak myśle, że złe grzanie świec to tez może być wina sterownika. Dlatego różne odcienie czarnego.

  8. #38
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Auto odpaliło i jeździ jak nówka sztuka, bez najmniejszego zająknięcia, przyczyną najprawdopodobniej były nie do końca wkręcone świece, a nie fakt że kupiłem z ASO ( jedne i drugie o tych samych numerach). Ogólnie świece i sterownik wymieniałem u innego mechanika, a wtryski i cała reszta poszukiwań u innego, jeden spieprzył bo nie dokręcił świec drugi sprawdzając akurat wykręcił te które były wkręcone dobrze. Widać po gwintach że te okopcone nie były wkręcone do końca a jedna prawie w połowie. Masakra z tymi mechanikami, ale dobrze że jest już wszystko ok.

    Co do tego oleju to przecież może bardziej kopcić i co z DPF, jakoś nie bardzo .

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Auto odpaliło i jeździ jak nówka sztuka, bez najmniejszego zająknięcia, przyczyną najprawdopodobniej były nie do końca wkręcone świece, a nie fakt że kupiłem z ASO ( jedne i drugie o tych samych numerach). Ogólnie świece i sterownik wymieniałem u innego mechanika, a wtryski i cała reszta poszukiwań u innego, jeden spieprzył bo nie dokręcił świec drugi sprawdzając akurat wykręcił te które były wkręcone dobrze. Widać po gwintach że te okopcone nie były wkręcone do końca a jedna prawie w połowie. Masakra z tymi mechanikami, ale dobrze że jest już wszystko ok.

    Co do tego oleju to przecież może bardziej kopcić i co z DPF, jakoś nie bardzo .
    W Sumie mechanik powinien teraz oddać ?! Tiaa sie łudzę eh. A tamte świece nówki ? Co z nimi robisz :D ? Jakbyś wyrzucał to podłożę śmietnik :D

  10. #40
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nówki z ASO założyłem a z tymi ze zdjęć jeszcze nie wiem, zobaczę co powie znajomy na swoją fuchę, pewnie nic więc umyje i albo sprzedam albo zostaną na zaś, w końcu mają nalatane z 200kilometrów od mechanika do mechanika :)

Podobne wątki

  1. [silnik] M60B40 Terkotanie przez 2 sekundy po odpaleniu na zimnym
    Przez Prezeslaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 24-03-2017, 23:53
  2. Spory problem m62, wibracje silnika po odpaleniu
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 10:23
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 11:16
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 14:32
  5. 744 306km
    Przez positiv w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •