Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] Wymiana tulei wahacza tylnego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69

    [mechanika] Wymiana tulei wahacza tylnego

    Czy istnieje jakaś "bezinwazyjna" metoda wymiany tulei wahacza tylnego - chodzi o te dwie małe tulejki mocujące wahacz do trawersu. Mam na myśli patent ich wymiany bez całkowitego demontażu wahacza z samochodu.
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Możesz skorzystać z patentu kolegi z forum http://forum.7er.pl/-zawieszenie-wym...ywy-vt6721.htm

    ja tez będe wymieniał te tuleje i moje pytanie czy po tym zabiegu trzeba ustawiać zbieżność.

    Wyczytałem gdzieś na forum ze przy wymianie tulei wahacza przedniego górnego(co tez bede robił)trzeba dokrecać ją jak auto stoi na kołach, w przypadku tyłu tez jest jakaś taka procedura??

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    W e32 zawieszenie tylne jest zupełnie inne,nie ma takich tulei pływających jak na foto(e38),w e32 nic z tyłu się nie ustawia, w e38 tak.Dokładnie tak, tuleje wahaczy dokręca się jak auto stoi na kołach wtedy są w położeniu początkowym.Jeśli dokręcisz tuleje kiedy auto jest podniesione i postawisz później na kołach,to tuleje są zbyt naprężone(skręcone) i zużyją się szybciej.Tyłu też to się tyczy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Właśnie takiego czegoś szukałem. Trzeba jutro zrobić wypad na miasto po graty: rurę średnicy lekko większej od tulei i szpilkę gwintowaną plus podkładki. Chcę to zrobić "na aucie" bo demontaż wahaczy mnie przeraża...
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    najlepiej z drobnym gwintem i jeszcze z 3 czy 4 sztuki bo szybko sie nieszczą, a nakretek jeszcze wiecej, oczywiscie zwykle bez plastiku

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Wahacze jednak musiałem wyjąć z auta masakra jednym słowem. Tuleje wymienione i auto trzyma się drogi jak przyklejone, a wraz z tulejami poszło kilka innych mniejszych elementów... Drogo było ale się zwróci :D
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    Wahacze jednak musiałem wyjąć z auta masakra jednym słowem. Tuleje wymienione i auto trzyma się drogi jak przyklejone, a wraz z tulejami poszło kilka innych mniejszych elementów... Drogo było ale się zwróci :D
    Ile Cie to wszystko wyszło i co dokładnie wymieniałeś?


    Pozdrawiam

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Wymieniałem to co było trzeba: szczęki ręcznego, przetoczone lekko tarcze (aby ściść lekki rant od klockow) klocki hamulcowe, samoregulatory szczęk, linka hamulca ręcznego, uszczelnienia tłoczków hamulcowych i tuleje wahaczy. Wszystko w granicach 400PLN, ale oprócz wciskania tulei wszystko robiłem sam. U majstra za taką operację jak pytałem to w granicach 1k wołali - roboty na dwa całe dni
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    witam odkopioe temat zeby nie zakladac nowego :D strasznie stuka mi zawieszenie z tylu i konkretnie kupilem lacznik wahacza ten z tuleja i tulejki do wahacza glownego jedna jak i druga strona bo wsyztsko jest wybite , i mam pytanie czy ktos to robil u siebie sam i czy duzo problemow przy tym jest wiem ze to nie jest prosta sprawa ale moze ktos jakiejs porady udzieli bede wdzieczny;)!!

    p.s a to w sumie temat e32 a ja mam e38 nie zauwazylem...
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 15-10-2011 o 15:07

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jest do wykonaniamusisz zrobic sciagacz w takim ksztaucie " U" i nastepnie kupic gwint na metry taki na klucz 19 i do tego blaszany krazek od gory

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •