Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] Wymiana tulei wahacza tylnego

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    chyba ze na prasie polece z tym ostroo...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    witam jako iz mialem ostatnio okazje pojechac szybciej 7er niz zwykle tzn. 180km/h to okazalo sie iz auto nie prowadzi sie tak jak powinno tzn. gdzies tak od 160km/h zaczyna myszkowac, jezdzi od jednej krawedzi pasa do drugiej. Wczesniej mialem podobnie ale przy 120km/h po wymianie czesci o numerze 6 z rysunku :
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...22&hg=33&fg=30
    dolegliwosc wystepuje przy wyzszej predkosci dlatego dobrze obstawiam iz winne temu sa tuleje wachaczy tylnych (nr 2 z rys.) ?
    idzie je wymienic bez zdejmowania wachaczy ?
    i jeszcze jedno pytanie czy czesci o numerach 2 i 3 z rys :
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...20&hg=33&fg=30
    wymienia sie i moga byc tez winowajca problemu myszkowania czy nie ? Pytam gdyz jezeli bede sie bral za wymiane tych tulejek to odrazu bym wymienil i te ale niewiem czy sie je wymienia gdyz nie moege znalezc na forum nic na temat ich wymiany ( chodzi o 2 i 3 z drugiego rysunku).

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    http://allegro.pl/lacznik-stabilizat...866338969.html spróboj wymienić też to przy okazji tzw dogbones. U mnie po wymianie znacznie poprawilo sie prowadzenie i auto tak nie rzuca. Ale nadal tuleje mam do wymiany

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    sory ale jak btys przeczytal wszystko co napisalem to bys wiedzial ze te czesci mam wymienione.

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, każda z tych tuleji co napisałeś jest wymienialna. Jednakże te tylnej belki duże, numer 2, łatwo sprawdzić, czy są zużyte. Wchodzisz na kanał, świecisz sobie latarką, a kolega buja auto na boki. Chociaż jak ja jeździłem z wywalonymi tymi tulejami nic nie myszkowało, a pamiętam, że i 250 się zdarzyło. Najbardziej myszkuje jak są luzy na tych łącznikach dogbones, ale piszesz, że wymieniłeś. Tuleji numer 3 nigdy nie widziałem zużytej, ponieważ, ona pracuje w niewielkim zakresie. Tuleje wahaczy, numer 2 z wcześniejszego linka, zużyte widziałem tylko raz jak e32 miało przebieg blisko 600 tyś km, poza tym jak są zużyte od dłuższego czasu odbija się to na negatywie z tyłu i nierównomiernym zużyciu opon, ale nie aż tak jak w przypadku zużytych gruszek od nivo. W pozostałych przypadkach były jak nowe, moje auto ma dla przykładu 300 tyś. Daj auto na podnośnik, zaprzyj się , złap za koło i wyrywaj, nie powinno być żadnego luzu. Jakiej firmy założyłeś te łączniki dogbones, bo u mnie Febi po 10 tyś miało taki luz, że zaczęły skrzypieć, może masz jakieś tańsze i mają luz od nowości.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 08-11-2011 o 19:09
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    wymieniane nie tak dawno dwa tygodnie temu od tego czasu moze przejechalem 200 km, laczniki dogbones wraz z lacznikami stabilizatora i poduszkami przod/tyl wszystko firmy lemforder takze raczej nie powinno byc lipy.

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, a może to przód, jak mi się zrobił luz na maglu to w tych wyższych prędkościach już trzeba kierownicę trzymać obiema rękami, ale tak to jest jak się zużywa.
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    luzu na kierownicy nie ma wlasnie, a nie caly rok temu z przodu zawiecha byla robiona. Przed wymiana tych tulejek dogbones objawy wystepowaly przy 120km/h po wymianie jest lepiej ale wystepuje to przy wyzszych predkosciach.
    A samemu przy pomocy kanalu, preta nagwintowanego, nakretek da rade wymienic wczesniej wspomniane tuleje tylnego zawieszenia czy trzeba dawac do warsztatu ?
    Wogole jaki jest koszt wymiany w warsztacie tych tuleij (8szt) bo sam koszt kupna ich nie jest duzy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •