Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Problem z tylnymi nadkolami E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Poznań

    Post Problem z tylnymi nadkolami E32

    Witam. Mam problem z rdzewiejącymi tylnymi nadkolami. Sprawdziłem już chyba cały internet za reperaturkami do tego modelu ale niestety nic takiego nie ma =/ Oriętuje się ktoś gdzie można cos takiego znaleść?? Jeżeli nie reperaturki to może ktoś posiada tylne nadkola do E32??
    Bardzo proooooooszę o pomoc!!!

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Reparaturki na rynku nie dostaniesz, chyba że jakiś "leżak magazynowy" się trafi. Ratuje Cię tylko szukanie zdrowej budy i wycięcie potrzebnych fragmentów. Sam niedawno przerabiałem ten temat, skończyło się na kupieniu ćwiartki - nie mylić z % ;)

    Gdzieś czytałem, że z E34 podchodzi, ale NIE MAM pewności czy to prawda.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 12-12-2018 o 12:22
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Poznań
    Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź =) co prawda w ogóle ta wiadomość mnie nie pociesza =P
    może ktoś inny się orientuję czy błotnik z e34 pasuje do e32?? Byłoby to sporym ułatwieniem w poszukiwaniach =)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Nie pasuje na 100%

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Poznań
    oooo nie a już miałem nadzieję =( w takim razie nadal czekam może znajdzie się ktoś kto ma na zbyciu tylne błotniki do siódemki =)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    z tymi z e34 to jest taki trik, że da się je dopasować, ale niestety nie w całości. Trzeba rozciąć i zrobić wstawkę z blachy między dwie połówki. Ogarnięty blacharz zrobi to dobrze i z głową :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Poszukaj w częściach do e32 na olx jeden facet sprzedaje z 750 z dwóch stron nadkola do wycięcia zdrowe dużo chce ale według mnie jeśli są zdrowe są warte swojej ceny zawsze to by był oryginał.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tylko ze i tak w miejscu spawania zawsze wyjdzie korozja.....

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    13
    BMW
    E32
    Skąd
    Poznań
    Dzięki wszystkim za tak wielkie zainteresowanie =) na olx dzwoniłem do gościa jeszcze przed napisaniem tego wątku i niestety z całej kasty został mu już tylko dach =P pogadam z blacharzem czy ogarnie w ogóle taka przeróbkę elementu z e34 =) może się uda, aczkolwiek najpewniejsze będzie znalezienie i wycięcie elementu z innej e32 =)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    tylko ze i tak w miejscu spawania zawsze wyjdzie korozja.....
    a to w fabryce to niby co robili, kleili te elementy ze sobą? Jak ktoś nie umie spawać, albo spawa do rdzy to będzie tak jak piszesz. Jak ktoś ma pojęcie, zrobi to z głową, to przy użyciu obecnie dostępnych środków można zapomnieć o korozji na długie lata. Mam tutaj lokalnie jednego spawacza "od wszystkiego" i jest to bardzo ogarnięty w tym temacie człowiek. Jak szukałem blacharza do e32 (też nadkole) to pojechałem do jednych majstrów, potem do drugich zapytać o ceny - każdy podał podobną, a jak pytałem o gwarancję na usługę, to każdy mówił - panie za dwa lata i tak wyjdzie ruda. Generalnie chodzi o to, że jeśli naprawa blacharska zostanie przeprowadzona zgodnie ze sztuką, bez zbędnego pośpiechu bo niektóra chemia musi swoje odstać w odpowiednich warunkach, to nie ma opcji żeby potem coś od nowa w tym miejscu rdzewiało. Sam poprzednie auto dałem na naprawę blacharską po stłuczce nie z mojej winy. Wybrałem dobrego blacharza z renomą. Naprawa kosztowała z OC sprawcy ponad 6 tysięcy złotych, ale przez kolejne 6 lat użytkowania auta nie pojawił się nawet 1g rdzy w miejscu naprawy, ani w okolicach. Potem z własnej winy zarysowałem jeden bok w tym aucie, zapytałem się ponownie tego samego blacharza ile będzie kosztować naprawa - cena mnie przerosła, tym bardziej że płaciłem z własnej kieszeni. Znalazłem innego, dużo tańszego blacharza i efekt był zadowalający (lakierniczo 8/10), ale po dwóch zimach lakier zaczął pękać na drzwiach i pojawiła się korozja. To mówi samo za siebie.

    Przepraszam za offtop ale głowa mnie boli jak czytam takie mądrości jakie napisał kolega krzywy191

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Eibach Pro Kit i problem z tylnymi sprezynami
    Przez Bazyl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2016, 08:53
  2. Komedia z tylnymi lampami.
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 16:00
  3. podświetlenie przycisków sterowania tylnymi szybami.
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 21:01
  4. [zawieszenie] Problem z tylnymi sprezynami, nisko siedzacy tyl, peknieta sprezyna ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:43
  5. [elektryka] sterowanie tylnymi zaglowkami
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 11:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •