Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [M60b30] Niebieski dym spod maski

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    3
    BMW
    E34 520iA
    Skąd
    Wrocław

    Lightbulb [M60b30] Niebieski dym spod maski

    Witam serdecznie,

    chciałem wszystkich przywitać. Ostatnio stałem się posiadaczem BMW E32 z 3 litrowym V8. Niestety auto kuleje na wolnych obrotach - telepie całą budą. Do tego ma strasznie dziurawy wydech bez katów. Reasumując całość sprawia wrażenie jakby auto nie chodziło na 1 gar i brzmiało jak traktor.

    Intuicja podpowiadała mi żeby sprawdzić świecę, tak więc z jednej strony wykręciłem wszystkie 4 i wynik jest taki że dwie pierwsze suche. trzecia domieszki oleju, czwarta pływa w oleju + uszkodzony czubek gumowy cewki. Dodatkowo wyciągając święcę był tam założony dziwny gumowy "kondom".
    Niestety to coś ni jak mi pasowało do cewki, gdyż pomyślałem że to może być brakujący ubytek świecy. Wywaliłem to.

    Po wyczyszczeniu świec chciałem wrócić autem do domu. Niestety cały garaż stanął w dymie o odcieniu niebieskim.

    Pytanie: Czy coś popsułem? czy to tylko olej który spłynął do komory spalania i musi się teraz wypalić...
    Pytanie 2: Czy to jest bardzo prawdopodobne że problemy z silnikiem są ze strony oleju w świecach? Czy to np może być brak podpiętych wtyczek sond z kata.

    Tak czy inaczej czeka mnie wymiana uszczelek, chyba cewki i ewentualna wymiana świec.

    Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Uszkodzony czubek cewki, czy palca? Cewka to sama część kulista, na to nachodzi tak zwany palec, końcówka przewodu zapłonowego, róznie nazuwają. Gumowa tulejka około 12cm długości z rezystorem w środku. Może to włąśnie to Ci zostało na świecy? To jest część wymienna, co jakiś czas warto zmienić, kosztuje około 20zł sztuka.

    Jeśli to to wywaliłeś, to teraz cewka nie ma przejścia na świecę, działać nie będzie. Zrób może foto. Możesz spróbować z jakąś inną świecą.

    Dalej, skoro świeca była zalana olejem, to po jej wykręceniu, część tego oleju musiała spłynąć do komory spalania, więc mogło Ci nadymić. Pytanie czy po chwili dym ustał, czy zaraz zgasiłeś no i nie wiesz.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Dalej, skoro świeca była zalana olejem, to po jej wykręceniu, część tego oleju musiała spłynąć do komory spalania, więc mogło Ci nadymić. Pytanie czy po chwili dym ustał, czy zaraz zgasiłeś no i nie wiesz.
    Na moje oko to właśnie tak się stało.

Podobne wątki

  1. [silnik] Klekot spod maski?
    Przez Birkoff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 17:18
  2. [silnik] 728i dym spod maski
    Przez maxiSSkyline w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 12:25
  3. [silnik] Dym spod maski!
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 19:31
  4. [silnik] Przeraźliwe wycie spod maski
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 23:13
  5. [ elektryka] Kable spod maski silnika
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 11:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •