Kłaniam się nisko i mam parę niezrozumiałości, pomóżcie.


1. W VINie i w MMI mam funkcję TV która nie działa. Bo nie ma TUNERa. Ale czy to moźliwe, że ktoś wyciągnął również całą wiązkę? Nie widzę żadnej białej i niebieskiej wtyczki, nie ma szans, są ślady po antenach. Czy ja mogę nie dowidzieć, czy ktoś wydarł całą wiązkę? Na allegro Tunerów jest ze 20 modeli w cenach od 50 do 500 zł i to jakaś dla mnie magia. Na co zwrocic uwagę?

2. Zacząłem się więc za przymiarki do zastąpienia sygnału RGsB z Navi swoim sygnałem z jakiegoś centrum multimediów. Nadmienię, że to wersja Navi z napisem DVD, ale czytająca płyty CD z nawigacją, więc coś czuję jakąś rzeźbę. No nic, spodziewałem się więc czterech kabli plus jakiegoś sterowania, ale są dwie wtyczki:

- mała, zielona, z dwoma przewodami - czerwonożółtym i grubym czarnym
- duża, z R, G, B, grubym czarnym, brązowym i białoczerwonym i coś co wygląda jak światłowód, albo jakieś inne złącze optyczne (świeci)

Po wyjęciu czytnika mam wrażenie że zmieniarka CD z kabiny mieli płytami w koło. Ekran nawigacji czarny. Ale nie odpalałem już auta, sprawdziłem na zapłonie. Z sygnałem RGsB sobie jakoś poradzę, ale czy wystarczy podłączyć RGB i GND (brązowy?) i po włączeniu nawigacji MMI będzie bezwarunkowo emitować to co dostanie z RGB od nawigacji?