Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Drgania budy 745d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia

    Post Drgania budy 745d

    Pany, zdaje sobie sprawę, że przyczyny mogą być przeróżne ale może ktoś się z tym spotkał. Od regeneracji sprzęgła (co wiadomo, że wiązało się z wyjęciem skrzyni) zdarza się Beacie (745d) przy gaszeniu mocniej zawibrować. Nie zawsze ale jednak. Raz gasiła się gładko, a raz niekoniecznie. Aktualnie teraz od tygodnia, może dwóch pojawiło się coś takiego, że przy dodaniu gazu czuć mocniejsze drgania, które przenoszone są na budę (okolice 1500 rpm). Jest to prawie zawsze na zimno, tyle że nie za każdym razem ma coś takiego miejsce. Opisuje to bo zastanawiam się czy jest to w jakiś sposób ze sobą powiązane. Poduszki w skrzyni wymieniane. Ktoś się spotkał z takim tematem? Motor pracuje normalnie, obroty nie falują, mocy ma zawsze tyle ile miał.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    U mnie 730d wibruje na postoju jak chodzi webasto. Załącza się samo gdy temp spada poniżej 5'c. Przestaje jak wyłączam webasto.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Miałem taki przypadek. Kupiłem ten "pseudo nowy" konwerter za 2.400zł i był tak tragicznie wyważony, że przy 1.300-1.600obr/min wibrowało budą. Odesłałem na reklamację, poużerałem się ze sprzedawcą i finalnie kupiłem drugi używany. Wszystkie wibracje ustały.
    Nie powiem, bo w międzyczasie zastanawiałem się, czy może coś źle złożyłem, a może poduszkę urwałem... Po sprawdzeniu wszystkiego, i dwóch wymianach oleju, wymieniłem konwerter od którego wszystko się zaczęło i on się okazał winny.

    W trakcie rozkminiania "dlaczego może wibrować", natknąłem się na masę wątków, że auto wpada w wibracje po regeneracji konwertera.

    Był tylko jeden przypadek, tutaj na forum 7er, że kolega wymienił olej i wibracje przy 1.500obr/min ustały. U mnie kolejne dwie wymiany oleju na felernym konwerterze niestety nie dały nawet cienia poprawy.

    Co do WEBASTO, to u mnie poza huczeniem na zewnątrz, nie można było rozpoznać, że pracuje.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-11-2018 o 17:15

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A poduszki pod silnikiem ? One są chyba olejowe z utwardzaniem podciśnieniem. Może zawory sterujące utwardzaniem poduszek.
    Tak tylko głośno myślę. :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Też je u siebie sprawdzałem i mnie było wszystko ok. To jednak jest dobry.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    Pany, zdaje sobie sprawę, że przyczyny mogą być przeróżne ale może ktoś się z tym spotkał. Od regeneracji sprzęgła (co wiadomo, że wiązało się z wyjęciem skrzyni) zdarza się Beacie (745d) przy gaszeniu mocniej zawibrować. Nie zawsze ale jednak. Raz gasiła się gładko, a raz niekoniecznie. Aktualnie teraz od tygodnia, może dwóch pojawiło się coś takiego, że przy dodaniu gazu czuć mocniejsze drgania, które przenoszone są na budę (okolice 1500 rpm). Jest to prawie zawsze na zimno, tyle że nie za każdym razem ma coś takiego miejsce. Opisuje to bo zastanawiam się czy jest to w jakiś sposób ze sobą powiązane. Poduszki w skrzyni wymieniane. Ktoś się spotkał z takim tematem? Motor pracuje normalnie, obroty nie falują, mocy ma zawsze tyle ile miał.

    Sprawdz poziom oleju
    Regenerowales hydrokinetyka czy kupiles fabrycznie regenerowany zf ?
    W 740d dwa razy trafilo mi sie zle zrobione sprzeglo, teraz tylko fabrycznie zf biore

    Problemem moze byc tez adapter mechatronika...


    Wczesniej nie miales E65 740d ? bo tu nie ma klapek w kolektorze i silnik "brzydko" gasnie

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    ...teraz tylko fabrycznie zf biore
    Ja właśnie z takim miałem problem. Zregenerowałem za 800zł i było dużo lepiej.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    szczerze mówiąc to nie są drgania chyba od konwertera, bo te o których wspominam zaczęły się dziać z 3-4 miesiące po jego regeneracji no nic, mam jakieś dziwne poczucie, że to mogą być poduszki. Szarpie nim przy gaszeniu i dodawaniu gazu na 1,5k rpm, potem jak się zagrzeje to najczęściej to przechodzi.

    A że tak pozwolę się zapytać jako typowy laik, czy np. niesprawny DPF może powodować drgania?

    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 22-11-2018 o 21:18
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja właśnie z takim miałem problem. Zregenerowałem za 800zł i było dużo lepiej.
    Jak mozesz napisz lub ew na pw jaka to firma bo cena jest b. niska
    Z mojego doswiadczenia:
    Dwa robione w polsce do niczego (falowanie, wibracje) koszty 1k z kawalkirm do ponad 2k
    Dwa z zf jezdzily elegancko ale cena 2,8-3,5k

    Pavulon1 mozesz odlaczyc podcisnienie poduszek chyba beda wtedy twarde jak nie sa pozrywane
    Zawor jest pomiedzy egrami

Podobne wątki

  1. [E38] Bmw 745d
    Przez piter7898 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 15:13
  2. Wrażliwośc budy na podmuchy wiartu - ten typ tak ma ??
    Przez BsijZabsij w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 21:02
  3. [E65/66] BMW e65 745d
    Przez fastpiotr w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2013, 10:06
  4. [E65/66] 745d
    Przez megapliki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •