Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Wymiana pompy Dynamic Drive, wymiana płynu Dynamic Drive+odpowietrzenie układu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post Wymiana pompy Dynamic Drive, wymiana płynu Dynamic Drive+odpowietrzenie układu

    Zakładam temat, bo niedługo przymierzam się do takiej roboty :)

    Tak jak pisałem w innym temacie, wyskakuje mi błąd niskiego poziomu płynu DD w układzie, po całonocnym postoju, kiedy olej jest najbardziej gęsty. Poziom oleju jest ok, czujnik wymieniony, więc na 99% pompa już nie daje rady jak olej jest gęsty. Innych pomysłów brak.

    Chcę wymienić pompę DD, zlać cały stary olej z układu, nalać nowy i jeździć :)

    Poproszę o wskazówki, jak najmniej boleśnie dostać się do pompy DD i ją odkręcić?

    Jak rozumiem dalej rozpinam węże układu, więc większość płynu mi zleci. Później jak przykręcę nową pompę, założę wszystkie węże, naleje nowego płynu to odpowietrzam układ przez tylny stabilizator DD? Leję nowy płyn, aż z odpowietrznika będzie leciał olej bez powietrza?

    Tam są podobno dwa odpowietrzniki, którego używam? Jak wymusić ciśnienie w układzie podczas odpowietrzania? W przypadku układu hamulcowego pompuję hamulec ktoś w środku auta, a jak jest tutaj?

    Dzięki za wskazówki!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    Z tego co mi sie wydaje musisz wlaczyc funkcje serwisowa w ista + odpowietrzanie DD chyba na youtube sa filmiki z odpowietrzania DD

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    te słynne przechyły na boki na postoju? już to robiłem kilka dni temu ;)

    chyba nie tędy droga, bo jak puszczę tą procedurę, kiedy w układzie nie będzie odpowiedniej ilości oleju, to może coś się uszkodzić. Mam rację?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    A patrzyles jaka jest procedura wymiany w ista albo newtis?
    Jak bede miec chwile to zobacze ale podeślij nr vin

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Nie sprawdzałem póki co, zasięgam rady tutaj. Na pewno w wolnej chwili sprawdzę, ale nie wiem gdzie tego szukać. Podaję VIN: CY29711

    No więc wstępnie doczytałem. Najpierw dolewam płyny do zbiorniczka, włączam silnik, kręcę kierownicą w lewo i prawo na maksa, wyłączam silnik. Sprawdzam poziom płynu, dolewam. Jak już będzie w miarę ok, to przeprowadzam procedurę komputerem ze słynnymi przechyłami nadwozia :) Ma to sens.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 09-11-2018 o 21:18

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Zrob moze mala sesja foto dla potomnych. Czy Twoja pompa wyje, daje jakies dzwieki?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Nie wyję, nie daje żadnych dźwięków. Po prostu rano wyskakuje ten błąd na desce, a ISTA mówi o trzech błędach, które wklejałem w innym temacie. W czerwcu było to samo, wymieniłem czujnik w zbiorniczku od płynu DD na nowy BMW, wyczyściłem na tyle ile się dało zbiorniczek i 3 miesiące spokój. teraz problem powrócił...

    Te błędy się wyświetlają:

    - 480C01 - VDM: oil level too low - stationary

    - 480C02 - VDM: oil level too low (vechicle moving)

    - 480C3E - VDM: pre drive check, suction throttle valve jammed

    - 48260B - interface VDM: signal invalid

    jak przejadę 500m, auto się troszkę nagrzeje, zgaszę i zapalę silnik, błędu nie ma. Procedurę sprawdzenia DD przez ISTA (te przechyły :) ) na ciepłym oleju przechodzi bez problemu. Więc to nie jest tak, że pompa jest dead...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez mk37475 Zobacz posta
    Nie wyję, nie daje żadnych dźwięków. Po prostu rano wyskakuje ten błąd na desce, a ISTA mówi o trzech błędach, które wklejałem w innym temacie. W czerwcu było to samo, wymieniłem czujnik w zbiorniczku od płynu DD na nowy BMW, wyczyściłem na tyle ile się dało zbiorniczek i 3 miesiące spokój. teraz problem powrócił...

    Te błędy się wyświetlają:

    - 480C01 - VDM: oil level too low - stationary

    - 480C02 - VDM: oil level too low (vechicle moving)

    - 480C3E - VDM: pre drive check, suction throttle valve jammed

    - 48260B - interface VDM: signal invalid

    jak przejadę 500m, auto się troszkę nagrzeje, zgaszę i zapalę silnik, błędu nie ma. Procedurę sprawdzenia DD przez ISTA (te przechyły :) ) na ciepłym oleju przechodzi bez problemu. Więc to nie jest tak, że pompa jest dead...

    Ta prodecure puszczasz na nagrzanym plynie 50st

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Tak zrobiłem, płyn był rozgrzany.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Daj znać czy błędy po wymianie pompy ustąpiły. Pamiętam, że kiedyś w E65 miałem problem z wyskakującym błędem DD, ale z reguły na rozgrzanym aucie i po ponownym uruchomieniu silnika.
    Problemem był sterownik DD, znajdujący się za schowkiem pasażera- wymieniłem na drugi, zaprogramowałem i problem się skończył. W F01 z tego, co widzę, za to wszystko odpowiedzialny jest moduł VDM (Vertical Dynamic Managament). Może moduł wali błędami, w kilku E65 wymieniałem już jakiś, ze starości, m.in. ten od DD, więc może i u Ciebie jest to samo.

    Zastanawia mnie jeszcze ten błąd: - 480C3E - VDM: pre drive check, suction throttle valve jammed
    Opis sugeruje, że w momencie sprawdzania układu podczas rozruchu, wykrywa zablokowanie jakiegoś zaworu ssącego- może w bloku zaworów od DD coś się dzieje? Albo wtyczki są przy nim zaśniedziałe? O takich problemach czytałem, jak próbowałem niegdyś zdiagnozować usterkę u mnie. Blok zaworów DD w E65 jest za prawym przednim nadkolem, jakby przed nogami pasażera. Możliwe, że w F01 jest tak samo. Ja porozpinałem wtyczki, psikałem tam WD40, ale problemem wówczas okazał się sterownik. Jakie wtedy miałem błędy na komputerze, niestety nie pamiętam. Zablokowany zawór mógłby blokować przepływ oleju i stąd wykrycie jego niskiego poziomu na czujnikach- tak mi się wydaje. Albo winien jest sterownik, który standardowo, przez zimne luty, daje gdzieś za mały prąd i konsekwencją są w/w błędy.

Podobne wątki

  1. [pozostale] F01 Wymiana plynu wspomagania dla aut z Dynamic drive i tylna osia skretna
    Przez rockybor w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2019, 08:19
  2. [zawieszenie] Jak odpowietrzyc dynamic drive
    Przez piored9 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 20:42
  3. [zawieszenie] Odpowietrzanie stabilizatora Dynamic Drive / Adaptive Drive
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2018, 15:15
  4. [zawieszenie] dynamic drive
    Przez piterrjc w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 07:04
  5. [elektronika] Czujnik od pompy Dynamic Drive na "klucz 24"
    Przez Arman w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •